14.12.2015 0 Comments

Väčšina e-shopov vám tovar pod stromček doručí do 18. decembra

Pri objednávkach tento a nasledujúci týždeň garantuje väčšina e-shopov, že stihne tovar doručiť pod vianočný stromček. Nákupný radca Heureka však radí, že optimálnym dňom na posledné nákupy je piatok 18. decembra, kedy doručenie do Vianoc garantuje 94 % e-shopov. Potom tento počet klesá. „Ešte cez predvianočný víkend vám dodanie tovaru pod stromček garantujú vyše tri štvrtiny e-shopov, ktoré sa zapojili do programu Garancia doručenia do Vianoc," vysvetlil Jan Kriegel z Heureky.

Radšej však treba nakúpiť s rezervou. „Pri objednávkach do 21. decembra garantujú dodanie tovaru už len asi dve tretiny e-shopov. Tento termín by som však bral ako najneskorší vhodný. Po ňom totiž doručenie garantuje len tretina e-shopov, s príchodom sviatkov sú totiž e-shopy aj dopravcovia zaneprázdnení," dodal Kriegel. Kto však ani tento termín nestihne, má ešte iné možnosti doručenia tovaru, napríklad osobný odber. „Uistite sa však, že v tomto prípade je už váš tovar dostupný vo výdajni, a nie je ešte len na ceste," radí Kriegel.

Pre jednoduchšiu orientáciu sú e-shopy, ktoré sa zapojili do akcie, označené ikonkou s hraničným dátumom, do ktorého možno nakúpiť ešte na Ježiška.

Hitmi sezóny sú hračky pre malých aj veľkých

„Tohtoročnou trefou do čierneho bude lego s motívom Star Wars. Obľúbené sú aj hry, ktoré rozvíjajú intelekt," vysvetlil Kriegel. Najviac slovenských detí však písalo v listoch Ježiškovi prosbu o darček s motívom Ľadového kráľovstva. Nakupujú sa hračky, topánky, batohy, jednoducho všetko s týmto motívom.

Najmä staršie deti a dospeláci túžia pod stromčekom nájsť technologické novinky. Adrenalín a možnosť zachytiť zážitky stavia outdoorovú kameru typu GoPro na poprednú priečku. Druhou rozšírenou kategóriou darčekov budú inteligentné hodinky a ďalšie „wearables", ktorými si merajú telesné funkcie športovci. Notoricky známymi stálicami zostávajú tablety a telefóny.

Cez Vianoce sa nakupuje najviac

Sezóna vianočných nákupov je každoročne ťahúňom celého roka v rámci internetového predaja. Celkovo za rok 2015 minú Slováci v e-shopoch zhruba 703 miliónov eur, čo predstavuje nárast asi o 15 %. Vyplýva to zo štatistík nezávislého porovnávača cien Heureka.sk. V prvom polroku vzrástol obrat e-commerce zhruba o pätinu oproti vlaňajšku. Letná sezóna tempo rastu síce spomalila, ale vianočná sezóna bude opäť silná a vďaka tomu znovu sa na internetu očakáva očakávame rekordný obrat e-commerce.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá