Image
7.10.2015 0 Comments

VW spúšťa web, overte si, či máte auto vybavené softvérom na úpravu emisií

Volkswagen AG urobil ďalší krok k objasneniu otázky, ktorých vozidiel s naftovým motorom EA 189 sa môže týkať servisná akcia. Odteraz majú všetci zákazníci značky Volkswagen možnosť sami si overiť, či budú na ich vozidle realizované nutné nápravné opatrenia.

Na tento účel Volkswagen na svoju webovú stránku integroval on-line nástroj. Na adrese www.volkswagen.de/info získa každý zákazník po zadaní identifikačného čísla vozidla (VIN) informáciu, či jeho vozidlo je alebo nie je vybavené softvérom na úpravu emisií pri skúšobnom režime. Okrem toho na stránke sú k dispozícii aj ďalšie informácie, ako aj otázky a odpovede týkajúce sa tejto témy.

Aktuálne prebieha integrácia tohto on-line nástroja do národných internetových stránok na celom svete a predpokladáme, že už od 7. októbra 2015 bude k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov na stránke http://www.vw.sk.

Volkswagen AG bude naďalej aktívne informovať všetkých dotknutých zákazníkov, tak ako sme toho svedkami aj v súčasnosti. Keby aj bolo potrebné upraviť emisné vlastnosti, zdôrazňujeme, že všetky vozidlá sú z technickej stránky bezpečné a pojazdné.

Zákazníci sa, samozrejme, aj naďalej môžu obrátiť na autorizovanú predajnú a servisnú sieť značky Volkswagen na Slovensku a preveriť si informáciu o svojom vozidle. Na toto preverenie budú zákazníci potrebovať identifikačné číslo ich vozidla (VIN).

Ešte v októbri predstavia dotknuté značky koncernu Volkswagen AG príslušným úradom technické riešenia a opatrenia vedúce k riešeniu danej situácie. Majitelia týchto vozidiel budú o nich informovaní v priebehu nasledujúcich týždňov a mesiacov.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá