Image
7.10.2015 0 Comments

VW spúšťa web, overte si, či máte auto vybavené softvérom na úpravu emisií

Volkswagen AG urobil ďalší krok k objasneniu otázky, ktorých vozidiel s naftovým motorom EA 189 sa môže týkať servisná akcia. Odteraz majú všetci zákazníci značky Volkswagen možnosť sami si overiť, či budú na ich vozidle realizované nutné nápravné opatrenia.

Na tento účel Volkswagen na svoju webovú stránku integroval on-line nástroj. Na adrese www.volkswagen.de/info získa každý zákazník po zadaní identifikačného čísla vozidla (VIN) informáciu, či jeho vozidlo je alebo nie je vybavené softvérom na úpravu emisií pri skúšobnom režime. Okrem toho na stránke sú k dispozícii aj ďalšie informácie, ako aj otázky a odpovede týkajúce sa tejto témy.

Aktuálne prebieha integrácia tohto on-line nástroja do národných internetových stránok na celom svete a predpokladáme, že už od 7. októbra 2015 bude k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov na stránke http://www.vw.sk.

Volkswagen AG bude naďalej aktívne informovať všetkých dotknutých zákazníkov, tak ako sme toho svedkami aj v súčasnosti. Keby aj bolo potrebné upraviť emisné vlastnosti, zdôrazňujeme, že všetky vozidlá sú z technickej stránky bezpečné a pojazdné.

Zákazníci sa, samozrejme, aj naďalej môžu obrátiť na autorizovanú predajnú a servisnú sieť značky Volkswagen na Slovensku a preveriť si informáciu o svojom vozidle. Na toto preverenie budú zákazníci potrebovať identifikačné číslo ich vozidla (VIN).

Ešte v októbri predstavia dotknuté značky koncernu Volkswagen AG príslušným úradom technické riešenia a opatrenia vedúce k riešeniu danej situácie. Majitelia týchto vozidiel budú o nich informovaní v priebehu nasledujúcich týždňov a mesiacov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá