29.11.2012 0 Comments

VIADRUS a MS UTILITIES & SERVICES volia IFS Aplikácie

Akciové spoločnosti VIADRUS a MS UTILITIES & SERVICES ktoré patria k nástupníckym spoločnostiam významnej českej strojárskej a hutníckej spoločnosti ŽDB GROUP, podpísali zmluvu o vytvorení a implementácii podnikového informačného systému IFS Aplikácie. Dodávateľom systému a všetkých súvisiacich služieb budú spoločnosti IFS Czech a ALTEC.

Spoločnosť VIADRUS a.s. patrí k popredným českým výrobcom kotlov, liatinových radiátorov, liatinových odliatkov a ďalších výrobkov z oblasti kúrenárskej techniky, spoločnosť MS UTILITIES & SERVICES a.s. podniká v oblasti výroby a distribúcie energetických médií a zaoberá sa tiež poskytovaním služieb v oblasti odpadového hospodárstva, dopravy, informačných a telekomunikačných systémov.

Cieľom nasadenia nového informačného systému je vytvoriť nutné predpoklady pre podstatné zvýšenie efektivity a účinnosti všetkých podnikových procesov a operácií v uvedených spoločnostiach a posilnenie ich konkurencieschopnosti na trhu. V oboch spoločnostiach bude informačný systém IFS Aplikácie využívať až 400 používateľov, a to v oblastiach plánovania a riadenia výroby, technickej prípravy výroby, nákupu, predaja, financií, účtovníctva a na podporu strategického riadenia. Jednotlivé moduly nového informačného systému budú do prevádzky uvádzané postupne, celý projekt implementácie bude dokončený v treťom štvrťroku 2013.

„Pre IFS Aplikácie sme sa rozhodli po dôkladnom výbere preto, že prinášajú možnosti jednotného pohľadu na celý podnik, majú veľmi dobre vymodelované procesy s možnosťou modifikácií a ide o ucelené a flexibilné riešenie s moderným používateľským rozhraním, ktoré, ako dúfame, nám umožní do budúcnosti rásť a pružne reagovať na požiadavky trhu," hovorí Pavel Dráb, riaditeľ IT spoločnosti MS UTILITIES & SERVICES a.s., zaisťujúcej služby pre obe spoločnosti. „Terajší informačný systém už nezodpovedal súčasným požiadavkám na jednotný pohľad na informácie, ktorý je pre rozvoj spoločnosti nutný."

František Čulík, generálny riaditeľ spoločnosti ALTEC, dodáva: „Sme radi, že pri tomto projekte môžeme zúročiť naše skúsenosti z oblasti podnikových informačných systémov vo výrobných spoločnostiach. Naše služby s úspechom využívajú desiatky českých a slovenských výrobných firiem a my veríme, že naše riešenie napomôže aj v tomto prípade k získaniu konkurenčnej výhody pre nášho zákazníka. IFS Aplikácie patria k tomu najlepšiemu, čo je dnes na svetovom trhu ERP systémov k dispozícii a ďalej sa rozvíjajú - v súlade s požiadavkami používateľov z celého sveta, medzi ktorými je už vyše 70 českých a slovenských podnikov."

Implementácia nového informačného systému sa začala v septembri 2012 a prvé moduly nového systému budú spustené do rutinnej prevádzky v januári 2013. V priebehu roka 2013 potom budú postupne uvádzané do prevádzky ďalšie moduly tak, aby bol celý systém v plnej prevádzke najneskôr na konci tretieho štvrťroka 2013.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá