29.11.2012 0 Comments

VIADRUS a MS UTILITIES & SERVICES volia IFS Aplikácie

Akciové spoločnosti VIADRUS a MS UTILITIES & SERVICES ktoré patria k nástupníckym spoločnostiam významnej českej strojárskej a hutníckej spoločnosti ŽDB GROUP, podpísali zmluvu o vytvorení a implementácii podnikového informačného systému IFS Aplikácie. Dodávateľom systému a všetkých súvisiacich služieb budú spoločnosti IFS Czech a ALTEC.

Spoločnosť VIADRUS a.s. patrí k popredným českým výrobcom kotlov, liatinových radiátorov, liatinových odliatkov a ďalších výrobkov z oblasti kúrenárskej techniky, spoločnosť MS UTILITIES & SERVICES a.s. podniká v oblasti výroby a distribúcie energetických médií a zaoberá sa tiež poskytovaním služieb v oblasti odpadového hospodárstva, dopravy, informačných a telekomunikačných systémov.

Cieľom nasadenia nového informačného systému je vytvoriť nutné predpoklady pre podstatné zvýšenie efektivity a účinnosti všetkých podnikových procesov a operácií v uvedených spoločnostiach a posilnenie ich konkurencieschopnosti na trhu. V oboch spoločnostiach bude informačný systém IFS Aplikácie využívať až 400 používateľov, a to v oblastiach plánovania a riadenia výroby, technickej prípravy výroby, nákupu, predaja, financií, účtovníctva a na podporu strategického riadenia. Jednotlivé moduly nového informačného systému budú do prevádzky uvádzané postupne, celý projekt implementácie bude dokončený v treťom štvrťroku 2013.

„Pre IFS Aplikácie sme sa rozhodli po dôkladnom výbere preto, že prinášajú možnosti jednotného pohľadu na celý podnik, majú veľmi dobre vymodelované procesy s možnosťou modifikácií a ide o ucelené a flexibilné riešenie s moderným používateľským rozhraním, ktoré, ako dúfame, nám umožní do budúcnosti rásť a pružne reagovať na požiadavky trhu," hovorí Pavel Dráb, riaditeľ IT spoločnosti MS UTILITIES & SERVICES a.s., zaisťujúcej služby pre obe spoločnosti. „Terajší informačný systém už nezodpovedal súčasným požiadavkám na jednotný pohľad na informácie, ktorý je pre rozvoj spoločnosti nutný."

František Čulík, generálny riaditeľ spoločnosti ALTEC, dodáva: „Sme radi, že pri tomto projekte môžeme zúročiť naše skúsenosti z oblasti podnikových informačných systémov vo výrobných spoločnostiach. Naše služby s úspechom využívajú desiatky českých a slovenských výrobných firiem a my veríme, že naše riešenie napomôže aj v tomto prípade k získaniu konkurenčnej výhody pre nášho zákazníka. IFS Aplikácie patria k tomu najlepšiemu, čo je dnes na svetovom trhu ERP systémov k dispozícii a ďalej sa rozvíjajú - v súlade s požiadavkami používateľov z celého sveta, medzi ktorými je už vyše 70 českých a slovenských podnikov."

Implementácia nového informačného systému sa začala v septembri 2012 a prvé moduly nového systému budú spustené do rutinnej prevádzky v januári 2013. V priebehu roka 2013 potom budú postupne uvádzané do prevádzky ďalšie moduly tak, aby bol celý systém v plnej prevádzke najneskôr na konci tretieho štvrťroka 2013.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá