11.1.2013 0 Comments

V treťom kvartáli 2012 vzrástli Reklamné výdavky v USA o 7,1 %

V treťom kvartáli 2012 vzrástli reklamné výdavky v USA o 7,1% oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka, čím dosiahli celkovú úroveň 34,5 mld. USD. Vyplýva to z monitoringu reklamných výdavkov zverejnených spoločnosťou Kantar Media, do ktorej patrí aj sektor Media Intelligence agentúry TNS Slovakia. Celkové výdavky za prvých 9 mesiacov teda vrástli o 3,8 % na úroveň 101,3 mld. USD.

„Politické kampane a Letné olympijské hry 2012 priniesli očakávaný nárast reklamných výdavkov približne o 1,8 mld. USD." povedal Jon Swallen, Chief Research Officer zo spoločnosti Kantar Media North America. „Naše údaje poukazujú na to, že aj bez prihliadnutia na tieto špeciálne udalosti, viac ako 60 % z TOP 100 zadávateľov reklamy navýšili svoje reklamné rozpočty v porovnaní s minulým rokom. Tento pomer bol stabilný počas niekoľkých kvartálov a naznačuje, že marketéri si držia tento kurz."

Merané reklamné výdavky podľa médií
Letné olympijské hry a politické kampane dominovali v treťom kvartáli 2012. Televízne médiá boli hlavnými príjemcami reklamných výdavkov. Výdavky TV sietí vzrástli o 29,9 %, pričom LOH vytvorili v tomto sektore prírastok približne 1,0 mld. USD. Televízne výdavky na reklamné spoty vzrástli o 19,8 %, čo je výsledkom očakávaného prílevu peňazí od politických kandidátov, strán a skupín angažujúcich sa v politických voľbách.

Rozpočty hispánskych terestriálnych televízií vzrástli o 17,8 %, čomu dopomohla kombinácia vyššej úrovne výpredajov v kľúčových celoštátnych sieťach a výdavky politickej reklamy na lokálnych staniciach. Tzv. syndication televízie zaznamenali nárast o 9,3 %, ktorý bol spôsobený silným nárastom baleného spotrebiteľského tovaru, poistenia a reštauračnými zariadeniami. Výdavky v káblových televíziách vzrástli len o 2,9 %, čo je slabší nárast v porovnaní s predošlým štvrťrokom a reflektovali tak diverzitu niektorých reklamných rozpočtov počas olympiády.

Rovnako bol zaznamenaný nárast aj v iných sektoroch ako v televíznom sektore. Výdavky rozhlasových sietí vrástli o 26,3 %, čo bolo spôsobené pridaním väčšieho množstva rozhlasových staníc do monitoringu spoločnosti Kantar Media. Celoštátne reklamné rádiá zaznamenali nárast o 9,4 %, kde takmer polovicu prírastku vytvorili politické kampane.

FSI rozpočty boli navýšené o 17,3 %. K tomuto výsledku prispelo neobvyklé načasovanie tohto kvartálu, kedy 13 týždňov malo 14 nedieľ, t.j. kľúčových dní, kedy sú distribuované tlačené kupóny. Výdavky v outdoore vzrástli o 4,9 % v dôsledku vyšších výdavkov lokálnych maloobchodníkov a poskytovateľov služieb.

Objem plošnej inzercie na internete poklesol o 4,3 %. Celkové výdavky, ktoré nezahŕňajú video a mobilné reklamné formáty, poklesli v dôsledku slabších výsledkov stredne veľkých webov.

Printové média stále zaostávajú za celkovým reklamným trhom. Výdavky do národných novín poklesli o 17,2 % úmerne poklesu predaného reklamného priestoru. Spotrebiteľské časopisy poklesli o 3,2 % ako dôsledok nižších výdavkov zo strany farmaceutických spoločností a tiež je to aj priama odpoveď marketérov na zlé zisky v kategórii oblečenie a potraviny.

Regionálne noviny a ich príjmy sa v sledovanom období zvýšili o 0,8 % výhradne vďaka faktu, že v reportovanom štvrťroku bola jedna nedeľa navyše. Bez tohto bonusu by výdavky klesli zhruba o 3 %, čo korešponduje s poslednými štvrťročnými výsledkami. Nedeľa navyše pomohla nedeľným magazínom limitovať ich medziročný pokles na 1,8 %.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá