20.12.2012 0 Comments

V roku 2012 vzrástol v Európe počet MasterCard PayPass kariet o viac ako 50 %

MasterCard v uplynulom roku 2012 úspešne rozširovala platobný systém PayPass v Európe. Ten je momentálne používaný v 26 krajinách vďaka viac ako 200 vydavateľom kariet a spracovateľom platieb. Na Slovensku ponúka PayPass už osem bánk. MasterCard Europe oznámila, že zákazníci si stále viac osvojujú platobnú službu.

Táto služba je inovačná bezkontaktná platobná metóda, ktorá prináša zákazníkom aj predajcom pri platbe za každodenné nákupy rýchlu a vhodnú alternatívu hotovosti. PayPass môže byť pridaná k akejkoľvek debetnej, kreditnej alebo predplatenej karte MasterCard alebo Maestro. Od januára roku 2012 došlo k nárastu počtu kariet s technológiou PayPass o viac ako 50 %. V krajinách ako napr. Poľsko, kde je technológia PayPass veľmi rozšírená, je viac ako 50 % všetkých kariet s aktivovanou technológiou Okrem Poľska sú karty s technológiou PayPass bežné vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Turecku, Rusku, Švajčiarsku a Veľkej Británii, kde sa počet týchto kariet pohybuje okolo milióna alebo ho dokonca výrazne presahuje.

Od januára 2012 sa takmer zdvojnásobila sieť obchodov, ktoré prijímajú tieto platby. Obchodných miest, ktoré prijímajú platby PayPass, je v Európe až 255 000. Významní obchodníci, ktorí už akceptujú platby PayPass, sú napr. Marks&Spencer, IKEA, Transport for London a BP.

Tieto výsledky naďalej posilňujú pozíciu MasterCard ako hlavnú voľbu zákazníkov aj predajcov. „Napríklad v IKEA je každá piata transakcia platená bezkontaktnou kartou MasterCard. Veľmi ma teší, že PayPass bola zavedená vo všetkých ôsmich obchodoch IKEA v Poľsku. Vďaka PayPass sme pocítili zlepšenie v skrátení front a to hlavne v najvyťaženejších časoch, ako počas obeda v reštaurácii alebo pri pokladniach počas víkendov," povedala Zofia Korbasiewicz, Treasury Manager IKEA v Poľsku.

Rýchlosť a pohodlie sú pre veľkých obchodníkov, ako je IKEA, veľmi dôležitými kritériami a ocenia ich aj dopravní obchodní partneri, ako napr. Transport for London (TfL). Nedávno TfL oznámil, že od decembra 2012 bude prijímať platby za cestovné prostredníctvom MasterCard PayPass a Maestro PayPass v 8 500 autobusoch v Londýne. „Vďaka tomuto kroku Transport for London môžu zákazníci používať kartu, ktorú už majú v peňaženke, na pohodlné a bezstarostné cestovanie po Londýne a využívať výhody bezpečnej a zároveň jednoduchej platby," vysvetľuje Marion King, prezidentka spoločnosti MasterCard UK & Ireland.

Držitelia kariet s technológiou PayPass si môžu aj naďalej užívať jednoduchosť a pohodlie, ktoré je spojené s bezkontaktným platením, a zároveň môžu prispieť k vytlačeniu hotovostných platieb z Európy. V Poľsku sa počet nákupov za menej ako 50 zlotých (približne 12 Euro), platených transakciou MasterCard, zvýšil oproti minulému roku skoro o 50 %. Teraz predstavuje platba PayPass takmer štvrtinu všetkých transakcií v tejto cenovej relácii.

„Rok 2012 bol pre PayPass v Európe prelomovým rokom. Teraz majú PayPass v rukách milióny zákazníkov a je akceptovaný tisíckami predajcov naprieč Európou," povedal Chris Kangas, riaditeľ PayPass v MasterCard Europe. „Edukácia zákazníkov o rýchlosti, pohodlnosti a bezpečnosti tejto technológie je kľúčom. Pokiaľ zákazníci požívajúci kartu alebo iné zariadenie s PayPass, porozumejú tomu, že im tento spôsob platby ponúka rovnakú ochranu pred zneužitím ako bežné platby MasterCard, potom sa bezkontaktné platby stanú bežnou súčasťou každodenného nakupovania."

PayPass na Slovensku

„Na Slovensku ponúka už osem bánk platobné karty s technológiou PayPass. Ďalšie na jej zavedení intenzívne pracujú. Počet terminálov, na ktorých je možné platiť PayPassom, sa tento rok zdvojnásobil," hovorí Milan Laitl, obchodný riaditeľ MasterCard Europe pre Slovensko.

Celosvetovo je PayPass dostupný v 48 krajinách a akceptovaný na takmer 550 000 obchodných miest.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá