Image
22.10.2015 0 Comments

V nových zostaveniach Windows 10 skúša Microsoft kontroverzné funkcie

Microsoft sa snaží získať pre Windows 10 čo najviac aplikácií tretích strán a najnovšie vám ich predkladá priamo v ponuke Štart. Upozornili na to redaktori BetaNews, ktorí v zostavení 10565 našli v ponuke Štart odporúčanie aplikácie z Windows Storu. Zdá sa, že Microsoft chce používateľom navrhovať aplikácie, o ktorých si myslí, že by ich mohli zaujať, so zámerom zvýšiť počet aplikácií stiahnutých z Windows Storu. Tieto návrhy však možno poľahky vypnúť v kontextovom menu reklamy, ktoré sa zobrazí kliknutím pravým tlačidlom myši na ňu. V predvolenom nastavení súčasného buildu sú tieto reklamy povolené.

windows10_turn_off_app_suggestions.jpg

Druhá možnosť na vypnutie je k dispozícii v nastaveniach: Settings > Personalization > Start pod označením Occasionally show suggestions in Start.

Microsoft môže túto funkciu zahrnúť do novej aktualizácie Threshold 2, čím by sa dostala ku všetkým používateľom Windows 10, ale možné je aj to, že ju v súčasnosti len testuje a neskôr ju odstráni.

Ďalší trik Microsoftu si všimli redaktori servera The Verge v uniknutom zostavení 10568. Ak máte Microsoft Edge nastavený ako predvolený prehliadač a následne si nainštalujete Chrome a chcete ho nastaviť ako predvolený, zobrazí sa vám dialógové okno s nápisom „Give Microsoft Edge a shot" vyzývajúce používateľa, aby dal Edge ešte jednu šancu. Vymenované sú tu rozličné funkcie Edge, vyzdvihuje sa napríklad integrácia Cortany a možnosť zobrazenia Reading View. A potom je tam ďalšia výzva: „Don't switch and try now" (Nezmeniť a vyskúšať to teraz).

Zámerom je odhovoriť používateľa od nastavenia konkurenčného prehliadača, napr. Chrome či Firefoxu, ako predvoleného. Toto okno bude zrejme dráždiť tvorcov ostatných prehliadačov. Mozilla sa už dávnejšie ponosovala, že Microsoft sťažil vo Windows 10 nastavenie Firefoxu ako východiskového prehliadača. A zdá sa, že o to isté sa Microsoft pokúša aj pri aplikáciách na fotografie a hudbu. Ak používateľ skúsi zmeniť predvolenú aplikáciu, zobrazí sa mu podobné dialógové okno, presviedčajúce ho, aby zostal pri zabudovanej fotoaplikácii či Groove Music.

Zdroj: betanews.com
theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá