Image
3.4.2014 0 Comments

V malom tele veľký zvuk: bezdrôtové reproduktory a audio systémy Sony

Pre dokonalý hudobný zážitok nepotrebujete zaplniť svoj byt reproduktormi. Stačí, keď ho naplníte zvukom vo vysokom rozlíšení. Presne to dokážu nové bezdrôtové reproduktory a audio systémy Sony, ktoré v krásnom minimalistickom dizajne „definitive outline" skrývajú špičkovú zostavu reproduktorov. Stačí sa bezdrôtovo pripojiť so smartfónom či počítačom a môžete si vychutnať dokonalý zážitok z nádherného zvuku.

S novými bezdrôtovými reproduktormi a audio systémami budete z vašej obľúbenej hudby počuť viac. Výsledkom spolupráce so Sony Music je mohutný a vyvážený zvuk s napumpovanými basmi. Do špičkového 2.1kanálového systému môžete posielať hudbu odvšadiaľ: z počítača či servera cez kábel (DLNA), ako aj bezdrôtovo cez Bluetooth®, NFC či WiFi.

Pre bezdrôtové prehrávanie hudby využila Sony technológiu aptX, ktorá cez Bluetooth® prenáša hudbu v kvalite rovnajúcej sa zvuku z CD prehrávačov alebo klasických „drôtových" reproduktorov. Ak máte smartfón alebo tablet s technológiou NFC, je prenos hudby ešte jednoduchší. Dotknete sa vrchnej časti hlavnej jednotky a jediným dotykom spustíte prehrávanie. Technológia sa postará o automatické bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth®. Cez WiFi môžete prenášať hudbu nielen z vášho zariadenia (napríklad cez novú aplikáciu SongPalTM od Sony), ale aj z on-line hudobných a rozhlasových služieb, ako sú Music Unlimited, TuneIn Radio alebo Spotify, a to bez počítača. Vďaka funkcii AirPlay možno zdieľať hudbu na zariadeniach iPad alebo iPhone. Súčasťou nových bezdrôtových reproduktorov a audio systémov je aj audio vstup a 2 USB porty, ktoré umožňujú prehrávať hudbu priamo.

Bezdrôtový reproduktorový systém SRS-X9: 7 repro v jednom boxe
Vlajkovou loďou novej rady bezdrôtových reproduktorových a audio systémov je prémiový model SRS-X9 s technológiou WiFi, ktorý vďaka možnosti prehrávania zvuku vo vysokom rozlíšením posúva zážitok z hudby na úplne novú úroveň. Technológia Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HXTM) od Sony vylepšuje a opravuje zvukový signál a obnovuje jemné vysokofrekvenčné harmonické frekvencie, ktoré sa inak v komprimovaných formátoch ako MP3 a AAC strácajú. Vo výsledku je zvuk presne taký, ako ho chceli mať hudobní umelci a autori skladieb. Tento 2.1kanálový systém s celkovo 7 reproduktormi disponuje bi-amp subwooferom a duálnymi pasívnymi akustickými žiaričmi, ktoré sa starajú o širokopásmový vyvážený zvuk a dokonalé basy. 8-kanálový audio zosilňovač S-Master HXTMX prináša výkon až 154 W, ktorý okúzli každého milovníka hudby. V kombinácii s unikátnou technológiou Clear Audio+TM od Sony zabezpečuje reprodukciu výkonných basov a realistických a bohatých stredných tónov.

SRS-X9_cw-8641-6940.jpg

Bezdrôtový reproduktorový systém SRS-X7: hudba aj na cesty
Tento model je ešte kompaktnejší ako SRS-X9. Môže sa pochváliť celkovým výkonom až 32 W, disponuje bezdrôtovými technológiami WiFi a Bluetooth® a so svojou väčšou dvojičkou má spoločnú väčšinu zvukových funkcií, ako napr. kódovaciu technológiu aptX, technológiu digitálneho vylepšenia zvuku DSEE (Digital Sound Enhancement), Clear Audio+ a digitálny zosilňovač S-Master. Vstavaná akumulátorová batéria vydrží až šesť hodín.

Bezdrôtový reproduktorový systém SRS-X5: zvládne aj hands-free
Model SRS-X5 je vysoko kvalitný reproduktor s bezdrôtovou technológiou Bluetooth®. Disponuje vstavanou akumulátorovou batériou s výdržou až osem hodín. Model ponúka výkon až 20 W a jeho charakteristickým znakom je výkonný zvuk, vyvážené tóny a mohutné basy. Na nádhernej zvukovej kvalite majú podobne ako pri ďalších modeloch podiel technológie ako aptX, Clear Audio+ a S-Master. Bluetooth® zase umožňuje bezdrôtové streamovanie hudby. Pre ešte väčší komfort má SRS-X5 vstavanú technológiu umožňujúcu hlasné telefonovanie hands-free, vďaka čomu môžete telefonovať bez toho, aby ste museli prerušiť zostavovanie svojho playlistu.

SRS-X5_W_White_CW-9911.jpg

Sony k reproduktorom ponúka aj špeciálne puzdro, ktoré dokonale uľahčuje ich prenášanie. Pevné puzdro pre model SRS-X5 (dostupné aj pre model SRS-X7) spoľahlivo chráni pred nárazmi a poškodením. Je zladené s reproduktormi a boduje aj sklápacím prevedením.

Bezdrôtové audio systémy CMT-X5CD a CMT-X7CD: model „all-in-one" s vstavaným CD prehrávačom a rádiom
Ultra kompaktný bezdrôtový audio systém typu „všetko v jednom" (all-in-one) dokáže nahradiť vašu súčasnú audio zostavu s bonusom v podobe bezdrôtového streamovania hudby vo vysokej kvalite. Modely CMT-X5CD a CMT-X7CD sa môžu pochváliť štýlovým dizajnom najnovšej rady bezdrôtových reproduktorov a audio systémov Sony, vďaka čomu potešia nielen vaše uši, ale aj vaše oči.

CMT-X7CD_X5CD_W_White_cw__CD-2217.jpg

Modely CMT-X5CD a CMT-X7CD presvedčia úchvatným, vysoko kvalitným zvukom s výkonom až 40 W. Audio systémy disponujú podobne ako ostatné modely technológiami aptX, DSEE, Clear Audio+ a digitálny zosilňovač S-Master. Širokopásmové reproduktory a pasívny žiarič sa starajú o neuveriteľne hlboké basy prinášajúce bohaté hudobné zážitky.

Tieto všestranné audio systémy ponúkajú možnosť vychutnať si hudbu z akéhokoľvek zdroja, ktorý máte po ruke. Vstavané funkcie umožňujú prehrávanie z CD diskov a USB zariadení, počúvanie FM alebo DAB rozhlasových staníc. Bezdrôtové pripojenie umožňujú technológie Bluetooth®, NFC a WiFi.

Nový rad bezdrôtových reproduktorov a audio systémov dopĺňajú rádiobudíky, ktoré vďaka atraktívnemu dizajnu len ťažko prehliadnete. Svojím jednoduchým ovládaním potešia každého užívateľa.

Nové bezdrôtové reproduktory a audio systémy Sony budú na Slovensku v predaji od apríla 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá