Image
19.3.2015 0 Comments

V lete príde nový Windows 10, v počítačoch sa objaví na jeseň

microsoft.jpg Microsoft oznámil, že jeho nový operačný systém Windows 10 bude vydaný v 190 krajinách sveta a 111 jazykoch „už v lete tohto roka".

Nový OS sa na trhu objaví najneskôr počas septembra, teda do šiestich mesiacov. Predstavitelia Microsoftu to vyhlásili na čínskej konferencii Windows Hardware Engineering Community (WinHEC), ktorá je určená výrobcom hardvéru.

Viceprezident divízie operačných systémov Terry Myerson tu predstavil aj niekoľko špeciálnych ponúk a akcií, pomocou ktorých bude Microsoft chcieť na Windows 10 nalákať čínskych používateľov: Lenovo bude ponúkať upgrade na nový OS vo svojich 2500 servisných centrách a vybraných kamenných obchodoch, zatiaľ čo firmy Tencent a Qihu 360 budú Windows 10 svojim zákazníkom, ktorí používajú Windows 7 a Windows 8 / 8.1, poskytovať ako upgrade úplne zadarmo. Tencent má okolo 800 miliónov zákazníkov, zatiaľ čo Qihu asi 500 miliónov.

Tencent tiež prisľúbil špeciálnu verziu svojej aplikácie QQ pre Windows 10, ktorá je v Číne veľmi obľúbená, a to, že populárne hry League of Legends, Cross Fire a Dungeon & Fighter (vyvíjané dcérskou spoločnosťou Tencent Riot Games) budú dostupné vo Windows Store.

Predstavitelia spoločnosti Lenovo potom uviedli, že do konca tohto roka na čínskom trhu v spolupráci s tamojším operátorom China Mobile začne predávať nové inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Windows 10, zatiaľ čo Xiaomi predstavilo program, ktorý umožní vybraným používateľom jeho vlajkovej lodi Xiaomi Mi 4 už teraz vyskúšať Windows 10 Technical Preview.

Operačný systém Windows má podľa Microsoftu v súčasnosti na celom svete viac ako 1,5 miliardy používateľov, pričom niekoľko sto miliónov sa nachádza práve v Číne. Tamojší trh je preto pre americký gigant veľmi dôležitý.

Microsoft na konferencii WinHEC predstavil aj novú funkciu Windows Hello, ktorá bude integrovaná do Windows 10. Windows Hello umožní používateľom prihlasovať sa do svojich počítačov pomocou biometrických dát, t. j. cez sken tváre, dúhovky alebo odtlačku prsta. Ako uvádza Microsoft, táto technológia je oveľa bezpečnejšia než tradičné heslá.

Biometrické prihlasovanie bude možné používať pomocou všetkých nových zariadení s Windows 10 opatrených senzorom RealSense F200 od spoločnosti Intel, podporované však budú aj externé čítačky odtlačkov prstov pre staršie zariadenia.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá