Image
19.3.2015 0 Comments

V lete príde nový Windows 10, v počítačoch sa objaví na jeseň

microsoft.jpg Microsoft oznámil, že jeho nový operačný systém Windows 10 bude vydaný v 190 krajinách sveta a 111 jazykoch „už v lete tohto roka".

Nový OS sa na trhu objaví najneskôr počas septembra, teda do šiestich mesiacov. Predstavitelia Microsoftu to vyhlásili na čínskej konferencii Windows Hardware Engineering Community (WinHEC), ktorá je určená výrobcom hardvéru.

Viceprezident divízie operačných systémov Terry Myerson tu predstavil aj niekoľko špeciálnych ponúk a akcií, pomocou ktorých bude Microsoft chcieť na Windows 10 nalákať čínskych používateľov: Lenovo bude ponúkať upgrade na nový OS vo svojich 2500 servisných centrách a vybraných kamenných obchodoch, zatiaľ čo firmy Tencent a Qihu 360 budú Windows 10 svojim zákazníkom, ktorí používajú Windows 7 a Windows 8 / 8.1, poskytovať ako upgrade úplne zadarmo. Tencent má okolo 800 miliónov zákazníkov, zatiaľ čo Qihu asi 500 miliónov.

Tencent tiež prisľúbil špeciálnu verziu svojej aplikácie QQ pre Windows 10, ktorá je v Číne veľmi obľúbená, a to, že populárne hry League of Legends, Cross Fire a Dungeon & Fighter (vyvíjané dcérskou spoločnosťou Tencent Riot Games) budú dostupné vo Windows Store.

Predstavitelia spoločnosti Lenovo potom uviedli, že do konca tohto roka na čínskom trhu v spolupráci s tamojším operátorom China Mobile začne predávať nové inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Windows 10, zatiaľ čo Xiaomi predstavilo program, ktorý umožní vybraným používateľom jeho vlajkovej lodi Xiaomi Mi 4 už teraz vyskúšať Windows 10 Technical Preview.

Operačný systém Windows má podľa Microsoftu v súčasnosti na celom svete viac ako 1,5 miliardy používateľov, pričom niekoľko sto miliónov sa nachádza práve v Číne. Tamojší trh je preto pre americký gigant veľmi dôležitý.

Microsoft na konferencii WinHEC predstavil aj novú funkciu Windows Hello, ktorá bude integrovaná do Windows 10. Windows Hello umožní používateľom prihlasovať sa do svojich počítačov pomocou biometrických dát, t. j. cez sken tváre, dúhovky alebo odtlačku prsta. Ako uvádza Microsoft, táto technológia je oveľa bezpečnejšia než tradičné heslá.

Biometrické prihlasovanie bude možné používať pomocou všetkých nových zariadení s Windows 10 opatrených senzorom RealSense F200 od spoločnosti Intel, podporované však budú aj externé čítačky odtlačkov prstov pre staršie zariadenia.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá