Image
14.7.2014 0 Comments

V ktorých krajinách je Windows Phone najrozšírenejší?

windows-phone8.jpg V mnohých častiach sveta trhový podiel mobilného OS od Microsoftu neustále rastie. V niektorých krajinách sa dokonca trhový podiel zariadení s Windows Phone teší dvojciferným percentuálnym hodnotám. No v porovnaní s globálnou rozšírenosťou systému je to stále málo, pretože celosvetový trhový podiel OS Windows Phone je len približne okolo 3-4 %. Zato najväčší konkurent Android dominuje trhu s viac ako 80 %.

Napriek tomu, že Windows Phone zatiaľ nemôže svojím trhovým podielom konkurovať Androidu ani iOS, nájdu sa krajiny, kde má tento OS pomerne slušné percentuálne zastúpenie na trhu. Ktoré krajiny to však sú?

Na túto otázku vám najlepšie odpovie prieskum AdDuplexu, ktorý študoval dáta z 11 aplikácií a hier po celom svete. Tieto aplikácie boli vybrané tak, aby skutočne reprezentovali globálne rozšírenie mobilnej platformy od Microsoftu.

Windows-Phone-rozšírenie-júl.jpg

Štatistiky ukazujú, že USA sú najväčšou rybou v malom "rybníku" Windows Phone s 11 % používateľov. Ďalšia v rade bola India so 7,5 %, nasleduje Brazília so 6,9 % a Taliansko a Rusko uzatvára TOP5, každá so 4,3 %. Zaujímavé je, že v najľudnatejšej krajine sveta Číne je zastúpenie Windows Phonu na trhu len 3,7 %. Taký istý podiel má Windows Phone i v Mexiku a vo Veľkej Británii.

AdDuplex k rozšírenosti mobilnej platformy však dodáva, že nemusí ísť o úplne presné čísla. Existuje totiž niekoľko faktorov, ako napríklad reklamné stratégie na základe krajiny, v ktorej sa zobrazujú, ktoré môžu mať vplyv na správnosť uvádzaných údajov. Dôležitejšie však je, že keby chyba mala byť priveľká, spoločnosť by nezverejňovala tieto výsledky.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá