Image
14.7.2014 0 Comments

V ktorých krajinách je Windows Phone najrozšírenejší?

windows-phone8.jpg V mnohých častiach sveta trhový podiel mobilného OS od Microsoftu neustále rastie. V niektorých krajinách sa dokonca trhový podiel zariadení s Windows Phone teší dvojciferným percentuálnym hodnotám. No v porovnaní s globálnou rozšírenosťou systému je to stále málo, pretože celosvetový trhový podiel OS Windows Phone je len približne okolo 3-4 %. Zato najväčší konkurent Android dominuje trhu s viac ako 80 %.

Napriek tomu, že Windows Phone zatiaľ nemôže svojím trhovým podielom konkurovať Androidu ani iOS, nájdu sa krajiny, kde má tento OS pomerne slušné percentuálne zastúpenie na trhu. Ktoré krajiny to však sú?

Na túto otázku vám najlepšie odpovie prieskum AdDuplexu, ktorý študoval dáta z 11 aplikácií a hier po celom svete. Tieto aplikácie boli vybrané tak, aby skutočne reprezentovali globálne rozšírenie mobilnej platformy od Microsoftu.

Windows-Phone-rozšírenie-júl.jpg

Štatistiky ukazujú, že USA sú najväčšou rybou v malom "rybníku" Windows Phone s 11 % používateľov. Ďalšia v rade bola India so 7,5 %, nasleduje Brazília so 6,9 % a Taliansko a Rusko uzatvára TOP5, každá so 4,3 %. Zaujímavé je, že v najľudnatejšej krajine sveta Číne je zastúpenie Windows Phonu na trhu len 3,7 %. Taký istý podiel má Windows Phone i v Mexiku a vo Veľkej Británii.

AdDuplex k rozšírenosti mobilnej platformy však dodáva, že nemusí ísť o úplne presné čísla. Existuje totiž niekoľko faktorov, ako napríklad reklamné stratégie na základe krajiny, v ktorej sa zobrazujú, ktoré môžu mať vplyv na správnosť uvádzaných údajov. Dôležitejšie však je, že keby chyba mala byť priveľká, spoločnosť by nezverejňovala tieto výsledky.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá