Image
23.3.2015 0 Comments

V budúcnosti si už nezašoférujeme. Umelá inteligencia bude jazdiť bezpečnejšie

elon_musk.jpgVo vzdialenej budúcnosti môžu klasické autá pre ich nebezpečnosť zakázať," tvrdí jeden z najväčších technologických vizionárov Elon Musk. Riadenie vozidiel údajne preberú roboty.

Elon Musk, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Tesla, verí tomu, že raz bude tradičné šoférovanie automobilov zakázané a vodičov za volantom nahradí výlučne umelá inteligencia. Išlo by vraj o bezpečnejší spôsob jazdenia. Tento proces nahrádzania by mal prebehnúť počas nasledujúcich dvadsiatich rokov.

Musk tvrdí, že ak je umelá inteligencia správne nastavená, nespraví chybu. Na rozdiel od človeka. Takéto samojazdiace automobily prirovnal k výťahom, kde jednoducho pasažier, ktorý je zároveň aj operátorom ovládajúcim mechanizmus, zadá cieľový bod cesty a dopraví sa na miesto bez akejkoľvek fyzickej aktivity.

tesla.jpg

Obavy z toho, ako sa robotický šofér vyrovná s neočakávanými situáciami, ako sú deti hrajúce sa v okolí cesty či kanalizačný otvor bez poklopu, by mala vyriešiť integrácia a nepretržitý vývoj špeciálnych skenovacích systémov. Tie by mali vopred varovať robota pred blížiacou sa prekážkou.

Na konci minulého roka sa Musk vyjadril, že modely pripravené na tento rok a aj tie, na ktorých Tesla ešte pracuje, môžu byť až na 90 % schopné fungovať cez autopilota. Na Twitteri však dodal, že spoločnosť sa bude snažiť o to, aby si ľudia mohli vychutnať obyčajné šoférovanie auta aj naďalej.

Elon Musk a samoriadiaci automobil Tesla Model S.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá