17.4.2015 0 Comments

V boji proti rakovine a iným chorobám SAP pomáha zjednodušiť personalizovanú medicínu

Spoločnosť SAP oznámila výrazný pokrok vo svojej snahe sprístupniť výhody personalizovanej medicíny viacerým pacientom, bojujúcim s rakovinou a inými vážnymi ochoreniami. Zverejnila to na podujatí HIMSS15, ktoré sa konalo 12.-16. apríla v Chicagu.

Meníme starostlivosť o onkologických pacientov

Americká spoločnosť klinickej onkológie (ASCO) nedávno oznámila, že jej dcérska spoločnosť CancerLinQ, LLC si zvolila platformu SAP HANA na vývoj platformy CancerLinQ. Tá využíva Big Data na poskytovanie kvalitnej starostlivosti o pacientov s rakovinou. Je jednou z veľkých iniciatív na zber dát o rakovine, ktorú vyvíjajú a vedú lekári s cieľom zlepšiť starostlivosť o pacientov.

„CancerLinQ je inováciou toho druhu, ktoré treba na dosiahnutie pokroku vo vízii presnej medicíny," povedal Dr. Peter Paul Yu, MD, prezident ASCO. „Vďaka zberu a analýze dát od takmer každého pacienta s rakovinou v USA by mal CancerLinq odhaliť personalizované informácie, vďaka ktorým sa podarí zlepšiť onkologické procesy, zrýchliť medicínsky pokrok a z ktorých budú ťažiť pacienti v celých Spojených štátoch."

Vzťah s ASCO stavia na minuloročnom nasadení Medical Research Insights, služby, založenej na platforme onkologických klinických údajov. Spoločnosť SAP ju vyvinula v spolupráci s nemeckým Národným centrom pre nádorové ochorenia. Teraz ju testujú v zariadeniach centra v nemeckom Heidelbergu. Momentálne je Medical Research Insights určený len na použitie v medicínskom výskume a nie pre liečbu pacientov.

Spoločnosť SAP okrem toho v júni 2014 oznámila, že ponúkne službu na personalizované odporúčanie liečby svojim zamestnancom bojujúcim s rakovinou. Služba s názvom COPE (Korporátny onkologický program pre zamestnancov) je ponúkaná prostredníctvom partnerstva s MOLECULAR HEALTH GmbH. Poskytuje podporu pri rozhodovaní sa o cielenej liečbe rakoviny a jej cieľom sú lepšie výsledky a menej vedľajších účinkov. SAP dúfa, že poskytovanie tejto služby vytvorí štandard, ktorý prijmú aj iní zamestnávatelia. Je už dostupná pre zamestnancov v Spojených štátoch a v Nemecku, pričom v blízkej budúcnosti by k nej mali mať prístup aj pracovníci v ďalších krajinách.

„Prostredníctvom jednoduchých riešení zložitých problémov sa sústredíme na zlepšovanie života ľudí. Zistili sme, že najviac univerzálne relevantných výziev je v zdravotníctve," povedal Martin Kopp, viceprezident a šéf globálnej jednotky pre zdravotníctvo, SAP. „Spoločnou inováciou s partnermi všetkých veľkostí na našich technologických platformách pracujeme na tom, aby sme zlepšili zdravie a dosiahli rýchly, priamy dopad na kvalitu života."

Umožniť cielenú liečbu s analytikou

Ďalším príkladom je práca zdravotníckeho systému Dartmouth-Hitchcock s analytickým riešením od SAP a s platformou SAP HANA pri predikcii výsledkov operácií pacientov, ktorí trpia chronickými bolesťami kolena. Lekári budú mať vďaka iniciatíve s názvom GreenCare možnosť zlepšiť výsledky operácií, znižovať náklady a vyhnúť sa nepotrebným zákrokom. GreenCare spája dátovú analytiku v reálnom čase s prieskumami, ktoré majú vedecký podklad a sú zamerané na pacienta.

Nájsť zmysel v Big Data

Na poskytnutie veľmi presne cielenej starostlivosti potrebujú výskumné a zdravotnícke organizácie technológiu, ktorá zbiera a zdieľa obrovské množstvá zdravotníckych dát a informácií rôzneho druhu. PHEMI, partner spoločnosti SAP, ktorý ponúka dátový sklad na firemnej úrovni, podporuje zdravotnícke organizácie svojim riešením. Výskumníkom a zdravotníkom pomáha nájsť potrebné informácie rýchlo a jednoducho.

„Zdravotnícke organizácie menia bezprecedentné množstvá a typy dát na medické informácie. Výzvou je nielen zozbierať informácie, ale zorganizovať a sprístupniť ich výskumníkom v celej krajine, či na celom svete a zároveň dodržať dohody o súhlase a o zdieľaní dát," povedal David Delaney, chief medical officer, SAP (Americas).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá