Image
28.7.2014 0 Comments

V Tore objavili chybu umožňujúcu odhaliť identitu používateľov

INT_Tor.jpg Vývojári softvéru Tor veria, že objavili zraniteľnosť, ktorá mala byť odhalená na bezpečnostnej konferencii Black Hat na budúci mesiac a ktorá sa môže použiť na deanonymizáciu používateľov Toru.

Organizátori Black Hat nedávno oznámili, že prednáška s názvom Nemusíte byť NSA, aby ste prelomili Tor, ktorú mali realizovať výskumníci Alexander Volynkin a Michael McCord z univerzity Carnegie Mellon, bola zrušená na žiadosť Inštitútu softvérového inžinierstva pri tejto univerzite, pretože nebola schválená na publikovanie.

„Analýzou sme zistili, že protivník môže pomocou hŕstky výkonných serverov a niekoľkých gigabitových liniek deanonymizovať státisíce klientov Toru a tisíce skrytých služieb počas niekoľkých mesiacov," uviedli výskumníci v súhrne svojej prezentácie. „A celkové investičné náklady? Len 3000 dolárov."

V príspevku vo verejnom mailing liste Toru vedúci projektu Roger Dingledine uvádza, že jeho organizácia nežiadala Black Hat o zrušenie prezentácie. „Snažili sme sa nájsť vysvetlenie a myslíme si, že vieme, čo urobili, ale aj to, že by bolo jednoduchšie, keby sa rozhodli povedať nám všetko."

Dingledine naznačil, že problém sa zrejme týka tzv. relé, teda siete uzlov Toru, ktoré sa snažia smerovať prenosy dát používateľa tak, aby pri potenciálnom sieťovom odpočúvaní nebolo možné odhaliť odosielateľa ani príjemcu.

„Máme v pláne vydať opravu, ktorá zapláta konkrétnu nájdenú chybu," povedal. „Je to síce riadna chyba, ale neznamená koniec sveta. A samozrejme, tieto veci nie sú také jednoduché, aby sa dalo povedať, že po opravení jednej chyby budete v stopercentnom bezpečí."

Zdroj: computerworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá