Image
28.7.2014 0 Comments

V Tore objavili chybu umožňujúcu odhaliť identitu používateľov

INT_Tor.jpg Vývojári softvéru Tor veria, že objavili zraniteľnosť, ktorá mala byť odhalená na bezpečnostnej konferencii Black Hat na budúci mesiac a ktorá sa môže použiť na deanonymizáciu používateľov Toru.

Organizátori Black Hat nedávno oznámili, že prednáška s názvom Nemusíte byť NSA, aby ste prelomili Tor, ktorú mali realizovať výskumníci Alexander Volynkin a Michael McCord z univerzity Carnegie Mellon, bola zrušená na žiadosť Inštitútu softvérového inžinierstva pri tejto univerzite, pretože nebola schválená na publikovanie.

„Analýzou sme zistili, že protivník môže pomocou hŕstky výkonných serverov a niekoľkých gigabitových liniek deanonymizovať státisíce klientov Toru a tisíce skrytých služieb počas niekoľkých mesiacov," uviedli výskumníci v súhrne svojej prezentácie. „A celkové investičné náklady? Len 3000 dolárov."

V príspevku vo verejnom mailing liste Toru vedúci projektu Roger Dingledine uvádza, že jeho organizácia nežiadala Black Hat o zrušenie prezentácie. „Snažili sme sa nájsť vysvetlenie a myslíme si, že vieme, čo urobili, ale aj to, že by bolo jednoduchšie, keby sa rozhodli povedať nám všetko."

Dingledine naznačil, že problém sa zrejme týka tzv. relé, teda siete uzlov Toru, ktoré sa snažia smerovať prenosy dát používateľa tak, aby pri potenciálnom sieťovom odpočúvaní nebolo možné odhaliť odosielateľa ani príjemcu.

„Máme v pláne vydať opravu, ktorá zapláta konkrétnu nájdenú chybu," povedal. „Je to síce riadna chyba, ale neznamená koniec sveta. A samozrejme, tieto veci nie sú také jednoduché, aby sa dalo povedať, že po opravení jednej chyby budete v stopercentnom bezpečí."

Zdroj: computerworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá