Image
28.7.2014 0 Comments

V Tore objavili chybu umožňujúcu odhaliť identitu používateľov

INT_Tor.jpg Vývojári softvéru Tor veria, že objavili zraniteľnosť, ktorá mala byť odhalená na bezpečnostnej konferencii Black Hat na budúci mesiac a ktorá sa môže použiť na deanonymizáciu používateľov Toru.

Organizátori Black Hat nedávno oznámili, že prednáška s názvom Nemusíte byť NSA, aby ste prelomili Tor, ktorú mali realizovať výskumníci Alexander Volynkin a Michael McCord z univerzity Carnegie Mellon, bola zrušená na žiadosť Inštitútu softvérového inžinierstva pri tejto univerzite, pretože nebola schválená na publikovanie.

„Analýzou sme zistili, že protivník môže pomocou hŕstky výkonných serverov a niekoľkých gigabitových liniek deanonymizovať státisíce klientov Toru a tisíce skrytých služieb počas niekoľkých mesiacov," uviedli výskumníci v súhrne svojej prezentácie. „A celkové investičné náklady? Len 3000 dolárov."

V príspevku vo verejnom mailing liste Toru vedúci projektu Roger Dingledine uvádza, že jeho organizácia nežiadala Black Hat o zrušenie prezentácie. „Snažili sme sa nájsť vysvetlenie a myslíme si, že vieme, čo urobili, ale aj to, že by bolo jednoduchšie, keby sa rozhodli povedať nám všetko."

Dingledine naznačil, že problém sa zrejme týka tzv. relé, teda siete uzlov Toru, ktoré sa snažia smerovať prenosy dát používateľa tak, aby pri potenciálnom sieťovom odpočúvaní nebolo možné odhaliť odosielateľa ani príjemcu.

„Máme v pláne vydať opravu, ktorá zapláta konkrétnu nájdenú chybu," povedal. „Je to síce riadna chyba, ale neznamená koniec sveta. A samozrejme, tieto veci nie sú také jednoduché, aby sa dalo povedať, že po opravení jednej chyby budete v stopercentnom bezpečí."

Zdroj: computerworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá