3.10.2012 0 Comments

V Šenkviciach vymenili papierovanie za internet

Dopyt občanov po možnosti on-line komunikácie s úradmi podľa štatistík každoročne stúpa. Už niekoľko mesiacov majú vďaka DATALANu možnosť využívať elektronické formuláre aj občania Šenkvíc.

Iniciatíva sprístupniť on-line formuláre vyšla od samotných občanov obce, ktorí požadovali možnosť komunikácie s obecným úradom aj z pohodlia domova. Hlavnými prínosmi modulu on-line formuláre spoločnosti DATALAN je možnosť jednoduchého nahlásenia a zmeny údajov bez nutnosti fyzickej návštevy úradu, úspora času, eliminácia duplicitných údajov a zbytočných chýb a celkový komfort tak pre občanov, ako aj pre pracovníkov obecného úradu.

„Oceňujem zrýchlenie pracovných úkonov a úspory, nielen finančné, ale aj časové, ktoré nám on-line formuláre priniesli," zhodnotil starosta Mgr. Peter Fitz. Obec okrem nového modulu využíva aj modul elektronické aukcie, ktorý tiež patrí do rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®, a od ktorého Fitz očakáva cca 30% úsporu nákladov na obstarávanie.

Šenkvičaniamajú možnosť využívať elektronické formuláre od januára 2012. Dostupné sú už niekoľko mesiacov na portáli www.senkvice.org. On-line formuláre ako inteligentné tlačivá majú tú výhodu, že pri ich vypĺňaní prebiehajú rôzne výpočty automaticky a po vyplnení sú elektronicky zasielané do informačného systému obecného zastupiteľstva.

Fyzické a právnické osoby majú k dispozícii celkovo 8 formulárov. Starosta Šenkvíc Peter Fitz dodáva, že formuláre slúžia občanom najčastejšie v prípade ohlásenia komunálneho odpadu a dane z nehnuteľností. 

n-line formuláre sú jedným zo základných štyroch modulov rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®, medzi ktoré patria aj samosprávami obľúbený modul Digitálne zastupiteľstvo, Povinné zverejňovanie a Elektronické aukcie. Moduly je možné prenajať si komplexne aj jednotlivo na neurčitý čas, podľa individuálnych potrieb danej samosprávy. Výhody prenájmu spočívajú nielen v úspore prostriedkov, keďže finančne nenáročný prenájom nezaťaží miestny rozpočet, ale aj v jednoduchosti aplikácie a používania riešenia, vďaka čomu mesto nepotrebuje investovať do odborných školení a náročných technológií.

Riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO® - Mesto na prenájom získalo v súťaži ITAPA 2011 bronz v kategórii „Nové služby" a na ITAPA 2009 dve ocenenia - víťazstvo v kategórii „Najlepšia prípadová štúdia" za Digitálne zastupiteľstvo v Košiciach a čestné uznanie v kategórii „Zlepšovanie procesov" za Digitálne zastupiteľstvo a Manažment aktivít v meste Martin. Okrem toho získal aj ocenenie Zlatý erb v kategórii „Najlepšia elektronická služba samospráv" za digitalizáciu zasadania mestského zastupiteľstva v meste Martin.

Výhody riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO® budú predstavené na odbornej konferencii DATALAN Digitálne mesto 2012, ktorá sa koná 2. októbra v hoteli Sitno vo Vyhniach. Zúčastnia sa jej desiatky predstaviteľov slovenských samospráv, ktorí sa oboznámia s aktualitami a novými možnosťami Digitálneho mesta, skúsenosťami z praxe, a víziami v oblasti informatizácie miest a obcí.

Viac informácií o konferencii nájdete na www.datalan.sk/digitalnemesto.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá