3.10.2012 0 Comments

V Šenkviciach vymenili papierovanie za internet

Dopyt občanov po možnosti on-line komunikácie s úradmi podľa štatistík každoročne stúpa. Už niekoľko mesiacov majú vďaka DATALANu možnosť využívať elektronické formuláre aj občania Šenkvíc.

Iniciatíva sprístupniť on-line formuláre vyšla od samotných občanov obce, ktorí požadovali možnosť komunikácie s obecným úradom aj z pohodlia domova. Hlavnými prínosmi modulu on-line formuláre spoločnosti DATALAN je možnosť jednoduchého nahlásenia a zmeny údajov bez nutnosti fyzickej návštevy úradu, úspora času, eliminácia duplicitných údajov a zbytočných chýb a celkový komfort tak pre občanov, ako aj pre pracovníkov obecného úradu.

„Oceňujem zrýchlenie pracovných úkonov a úspory, nielen finančné, ale aj časové, ktoré nám on-line formuláre priniesli," zhodnotil starosta Mgr. Peter Fitz. Obec okrem nového modulu využíva aj modul elektronické aukcie, ktorý tiež patrí do rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®, a od ktorého Fitz očakáva cca 30% úsporu nákladov na obstarávanie.

Šenkvičaniamajú možnosť využívať elektronické formuláre od januára 2012. Dostupné sú už niekoľko mesiacov na portáli www.senkvice.org. On-line formuláre ako inteligentné tlačivá majú tú výhodu, že pri ich vypĺňaní prebiehajú rôzne výpočty automaticky a po vyplnení sú elektronicky zasielané do informačného systému obecného zastupiteľstva.

Fyzické a právnické osoby majú k dispozícii celkovo 8 formulárov. Starosta Šenkvíc Peter Fitz dodáva, že formuláre slúžia občanom najčastejšie v prípade ohlásenia komunálneho odpadu a dane z nehnuteľností. 

n-line formuláre sú jedným zo základných štyroch modulov rodiny riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO®, medzi ktoré patria aj samosprávami obľúbený modul Digitálne zastupiteľstvo, Povinné zverejňovanie a Elektronické aukcie. Moduly je možné prenajať si komplexne aj jednotlivo na neurčitý čas, podľa individuálnych potrieb danej samosprávy. Výhody prenájmu spočívajú nielen v úspore prostriedkov, keďže finančne nenáročný prenájom nezaťaží miestny rozpočet, ale aj v jednoduchosti aplikácie a používania riešenia, vďaka čomu mesto nepotrebuje investovať do odborných školení a náročných technológií.

Riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO® - Mesto na prenájom získalo v súťaži ITAPA 2011 bronz v kategórii „Nové služby" a na ITAPA 2009 dve ocenenia - víťazstvo v kategórii „Najlepšia prípadová štúdia" za Digitálne zastupiteľstvo v Košiciach a čestné uznanie v kategórii „Zlepšovanie procesov" za Digitálne zastupiteľstvo a Manažment aktivít v meste Martin. Okrem toho získal aj ocenenie Zlatý erb v kategórii „Najlepšia elektronická služba samospráv" za digitalizáciu zasadania mestského zastupiteľstva v meste Martin.

Výhody riešenia DATALAN DIGITÁLNE MESTO® budú predstavené na odbornej konferencii DATALAN Digitálne mesto 2012, ktorá sa koná 2. októbra v hoteli Sitno vo Vyhniach. Zúčastnia sa jej desiatky predstaviteľov slovenských samospráv, ktorí sa oboznámia s aktualitami a novými možnosťami Digitálneho mesta, skúsenosťami z praxe, a víziami v oblasti informatizácie miest a obcí.

Viac informácií o konferencii nájdete na www.datalan.sk/digitalnemesto.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá