Image
26.3.2014 0 Comments

V Kórei testujú aplikáciu, ktorá prevezme plnú kontrolu nad smartfónmi študentom počas vyučovania

korea_studenti.JPG V Kórei sa rozhodli zakročiť proti rozptyľovaniu sa študentov smartfónmi počas vyučovania. Plánujú inštalovať na ich telefóny softvér na vzdialenú správu. Aplikácia iSmartKeeper obmedzuje služby a aplikácie, ku ktorým majú študenti prístup. Po jej inštalácii môžu vyučujúci uzamknúť telefón do jedného zo šiestich režimov.

Podľa vlastného uváženia môžu povoliť iba tiesňové volania, iba telefónne hovory alebo hovory aj SMS, prípadne vypnúť niektoré konkrétne aplikácie. Takisto môžu povoliť prístup len k jedinej aplikácii, aby sa tak zabezpečilo, že vzdelávacie aplikácie sa budú môcť naďalej využívať ako učebná pomôcka.


Nastavenia sa dajú prispôsobiť rozvrhu hodín, učiteľ teda môže nastaviť, aby sa počas vyučovacej hodiny dala používať iba vzdelávacia aplikácia a počas prestávok sa telefón automaticky odomkol na používanie ostatných funkcií. Aplikácia využíva aj lokáciu GPS, takže telefón sa môže automaticky uzamknúť, keď študent vstúpi do priestorov školy, a zasa otvoriť, len čo školu opustí.

Okrem učiteľov môžu aplikáciu na správu používať aj rodičia, napríklad na trvalé blokovanie prístupu k niektorým aplikáciám. Majú tak možnosť zabrániť tomu, aby ich dieťa četovalo v čase, keď sa má venovať domácim úlohám.

Doteraz bola aplikácia odskúšaná v 11 školách v kórejskom hlavnom meste a v okolitých provinciách. Výsledky však neboli jednoznačné. Najmenej v troch školách sa rozhodli nepokračovať v jej používaní, pretože sa zistilo, že študenti po inštalovaní aplikácie rootovali svoje telefóny. Niektoré deti sa sťažovali, že geolokácia nie je spoľahlivá a majú telefóny zablokované aj doma.

Navyše aplikácia je určená iba pre smartfóny s Androidom, takže zariadenia s iOS a Windows Phone sa nedali spravovať. Vývojári iSmartKeepers prisľúbili verziu pre iOS na budúci mesiac. Podľa niektorých názorov je však takéto drakonické obmedzovanie porušovaním ľudských práv študentov.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá