Image
26.3.2014 0 Comments

V Kórei testujú aplikáciu, ktorá prevezme plnú kontrolu nad smartfónmi študentom počas vyučovania

korea_studenti.JPG V Kórei sa rozhodli zakročiť proti rozptyľovaniu sa študentov smartfónmi počas vyučovania. Plánujú inštalovať na ich telefóny softvér na vzdialenú správu. Aplikácia iSmartKeeper obmedzuje služby a aplikácie, ku ktorým majú študenti prístup. Po jej inštalácii môžu vyučujúci uzamknúť telefón do jedného zo šiestich režimov.

Podľa vlastného uváženia môžu povoliť iba tiesňové volania, iba telefónne hovory alebo hovory aj SMS, prípadne vypnúť niektoré konkrétne aplikácie. Takisto môžu povoliť prístup len k jedinej aplikácii, aby sa tak zabezpečilo, že vzdelávacie aplikácie sa budú môcť naďalej využívať ako učebná pomôcka.


Nastavenia sa dajú prispôsobiť rozvrhu hodín, učiteľ teda môže nastaviť, aby sa počas vyučovacej hodiny dala používať iba vzdelávacia aplikácia a počas prestávok sa telefón automaticky odomkol na používanie ostatných funkcií. Aplikácia využíva aj lokáciu GPS, takže telefón sa môže automaticky uzamknúť, keď študent vstúpi do priestorov školy, a zasa otvoriť, len čo školu opustí.

Okrem učiteľov môžu aplikáciu na správu používať aj rodičia, napríklad na trvalé blokovanie prístupu k niektorým aplikáciám. Majú tak možnosť zabrániť tomu, aby ich dieťa četovalo v čase, keď sa má venovať domácim úlohám.

Doteraz bola aplikácia odskúšaná v 11 školách v kórejskom hlavnom meste a v okolitých provinciách. Výsledky však neboli jednoznačné. Najmenej v troch školách sa rozhodli nepokračovať v jej používaní, pretože sa zistilo, že študenti po inštalovaní aplikácie rootovali svoje telefóny. Niektoré deti sa sťažovali, že geolokácia nie je spoľahlivá a majú telefóny zablokované aj doma.

Navyše aplikácia je určená iba pre smartfóny s Androidom, takže zariadenia s iOS a Windows Phone sa nedali spravovať. Vývojári iSmartKeepers prisľúbili verziu pre iOS na budúci mesiac. Podľa niektorých názorov je však takéto drakonické obmedzovanie porušovaním ľudských práv študentov.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá