Image
26.3.2014 0 Comments

V Kórei testujú aplikáciu, ktorá prevezme plnú kontrolu nad smartfónmi študentom počas vyučovania

korea_studenti.JPG V Kórei sa rozhodli zakročiť proti rozptyľovaniu sa študentov smartfónmi počas vyučovania. Plánujú inštalovať na ich telefóny softvér na vzdialenú správu. Aplikácia iSmartKeeper obmedzuje služby a aplikácie, ku ktorým majú študenti prístup. Po jej inštalácii môžu vyučujúci uzamknúť telefón do jedného zo šiestich režimov.

Podľa vlastného uváženia môžu povoliť iba tiesňové volania, iba telefónne hovory alebo hovory aj SMS, prípadne vypnúť niektoré konkrétne aplikácie. Takisto môžu povoliť prístup len k jedinej aplikácii, aby sa tak zabezpečilo, že vzdelávacie aplikácie sa budú môcť naďalej využívať ako učebná pomôcka.


Nastavenia sa dajú prispôsobiť rozvrhu hodín, učiteľ teda môže nastaviť, aby sa počas vyučovacej hodiny dala používať iba vzdelávacia aplikácia a počas prestávok sa telefón automaticky odomkol na používanie ostatných funkcií. Aplikácia využíva aj lokáciu GPS, takže telefón sa môže automaticky uzamknúť, keď študent vstúpi do priestorov školy, a zasa otvoriť, len čo školu opustí.

Okrem učiteľov môžu aplikáciu na správu používať aj rodičia, napríklad na trvalé blokovanie prístupu k niektorým aplikáciám. Majú tak možnosť zabrániť tomu, aby ich dieťa četovalo v čase, keď sa má venovať domácim úlohám.

Doteraz bola aplikácia odskúšaná v 11 školách v kórejskom hlavnom meste a v okolitých provinciách. Výsledky však neboli jednoznačné. Najmenej v troch školách sa rozhodli nepokračovať v jej používaní, pretože sa zistilo, že študenti po inštalovaní aplikácie rootovali svoje telefóny. Niektoré deti sa sťažovali, že geolokácia nie je spoľahlivá a majú telefóny zablokované aj doma.

Navyše aplikácia je určená iba pre smartfóny s Androidom, takže zariadenia s iOS a Windows Phone sa nedali spravovať. Vývojári iSmartKeepers prisľúbili verziu pre iOS na budúci mesiac. Podľa niektorých názorov je však takéto drakonické obmedzovanie porušovaním ľudských práv študentov.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá