19.8.2014 0 Comments

V Humennom spustili gigabitový internet

Humenné sa stalo druhým mestom na Slovensku s momentálne najvyspelejšou technológiou pripojenia do internetu. Internet s rýchlosťou až 1000 megabitov za sekundu spustil ANTIK Telecom.

V centre severovýchodného Slovenska spustil tento týždeň ANTIK Telecom svoje gigabitové internetové služby. Po Košiciach sa Humenné (34 tis.obyv., sídlo okresu) stalo druhým mestom kde najväčší nadregionálny provider zvýšil rýchlosť pripojenia vo svojej optickej sieti. Podstatné navýšenie rýchlosti získajú klienti bez navýšenia mesačných platieb za jednorázový poplatok vo výške 19,90eur.

„Nemienime obmedzovať dostupnosť našich najlepších služieb len na veľké mestá," hovorí Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIK Telecom. „V Humennom máme už stabilnú základňu zákazníkov, ktorí sa k nám pripojili za dva roky, od kedy optické služby v meste poskytujeme. Najväčší záujem o gigabitový internet po Košiciach prišiel práve odtiaľto, preto sme sa rozhodli metropolu severovýchodu uprednostniť a zrýchliť tu služby ešte v auguste." Súčasne s nasadením služieb v Humennom Antik rozširuje pokrytie aj v Košiciach, ultra rýchle služby sú už k dispozícii na sídliskách KVP a Ťahanovce.

Technologický upgrade Antiku umožní byť pripravený na ďalší výrazný rast dátových potrieb koncových zákazníkov ako aj pre postupný rozbeh televízie vo veľmi vysokom rozlíšení (4K/UHD). Za upgrade na 1 gbps Antik vyberá jednorázový poplatok 19,90eur splatný až pri samotnom zriadení zrýchleného internetu. Samotné pripojenie s rýchlosťou do 1000mbps od zákazníka aj k zákazníkovi je súčasťou štandardného balíka Antiku, ktorý okrem internetu obsahuje aj TV s viac ako 130 kanálmi, archívom 21 staníc na 20 dní ako aj 40 minút telefonovania do všetkých sietí, všetko spolu za 17,92 eur. Pokrytie okrem Košíc a Humenného bude tento rok dostupné aj vo Veľkých Kapušanoch, Vranove nad Topľou, Trebišove a ďalších mestách. Denne aktualizovanú dostupnosť gigabitového internetu si záujemcovia môžu overiť na www.antik.sk.

Záujemcovia o gigabitové pripojenie sa môžu registrovať na infolinke 0553012345, osobne v pobočke na nám. Slobody v Humennom (OC Triáda), na webe www.antik.sk alebo mailom na antik@antik.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá