Image
30.6.2014 0 Comments

V Google Docs už možno upravovať súbory Office, Drive ponúka neobmedzenú kapacitu

GoogleDocs.png Google na konferencii I/O oznámil aj novinky týkajúce sa jeho cloudového úložiska Google Drive a cloudového kancelárskeho balíka, ktorý tvoria aplikácie Google Docs, Sheets a Slides. Aplikácie kancelárskeho balíka po novom umožnia editovanie natívnych dokumentov Office. Ak teda dostanete e-mail s prílohou v podobe dokumentu Word, môžete otvoriť súbor v aplikácii Google Docs v pôvodnom formáte.

Všetky zmeny, ktoré urobíte, budú uložené vo wordovom súbore. Môžete ho po úpravách poslať späť odosielateľovi v pôvodnom formáte. Doteraz bolo treba najprv súbor konvertovať do natívneho formátu služby Googlu, upraviť a potom exportovať do formátu MS Office. Zatiaľ sa podpora priamych úprav týka len verzie aplikácií pre Android, pre iOS bude sprístupnená v blízkej budúcnosti. Priamu úpravu podporuje aj webové rozhranie prehliadača Chrome, treba však nainštalovať nové rozšírenie.

Ďalšia ohlásená novinka je pridanie nástroja na prezentácie Slides do mobilného kancelárskeho balíka Googlu, kde doplní aplikácie Docs a Sheets.


Google vydal aj novú, rýchlejšiu verziu aplikácie Drive pre Android a iOS, ktorá má okrem iného dovoliť aj off-line prístup. Zlepšila sa aj ponuka pre firmy. Šéf divízie Androidu Sundar Pichai oznámil, že služby Googlu využíva 67 zo 100 najlepších startupov, rovnako aj 58 % spoločností z rebríčka Fortune 500 a 72 zo 100 špičkových univerzít.

Google však chce prilákať ešte viac firemných zákazníkov. Preto ponúka špeciálne šifrovanie na zvýšenie bezpečnosti a neobmedzené cloudové úložisko iba za 10 dolárov na používateľa mesačne (doterajšia ponuka bola 5 dolárov za 30 GB na používateľa). Táto možnosť sa však týka len zákazníkov minimálne s 5 používateľmi.

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá