Image
30.6.2014 0 Comments

V Google Docs už možno upravovať súbory Office, Drive ponúka neobmedzenú kapacitu

GoogleDocs.png Google na konferencii I/O oznámil aj novinky týkajúce sa jeho cloudového úložiska Google Drive a cloudového kancelárskeho balíka, ktorý tvoria aplikácie Google Docs, Sheets a Slides. Aplikácie kancelárskeho balíka po novom umožnia editovanie natívnych dokumentov Office. Ak teda dostanete e-mail s prílohou v podobe dokumentu Word, môžete otvoriť súbor v aplikácii Google Docs v pôvodnom formáte.

Všetky zmeny, ktoré urobíte, budú uložené vo wordovom súbore. Môžete ho po úpravách poslať späť odosielateľovi v pôvodnom formáte. Doteraz bolo treba najprv súbor konvertovať do natívneho formátu služby Googlu, upraviť a potom exportovať do formátu MS Office. Zatiaľ sa podpora priamych úprav týka len verzie aplikácií pre Android, pre iOS bude sprístupnená v blízkej budúcnosti. Priamu úpravu podporuje aj webové rozhranie prehliadača Chrome, treba však nainštalovať nové rozšírenie.

Ďalšia ohlásená novinka je pridanie nástroja na prezentácie Slides do mobilného kancelárskeho balíka Googlu, kde doplní aplikácie Docs a Sheets.


Google vydal aj novú, rýchlejšiu verziu aplikácie Drive pre Android a iOS, ktorá má okrem iného dovoliť aj off-line prístup. Zlepšila sa aj ponuka pre firmy. Šéf divízie Androidu Sundar Pichai oznámil, že služby Googlu využíva 67 zo 100 najlepších startupov, rovnako aj 58 % spoločností z rebríčka Fortune 500 a 72 zo 100 špičkových univerzít.

Google však chce prilákať ešte viac firemných zákazníkov. Preto ponúka špeciálne šifrovanie na zvýšenie bezpečnosti a neobmedzené cloudové úložisko iba za 10 dolárov na používateľa mesačne (doterajšia ponuka bola 5 dolárov za 30 GB na používateľa). Táto možnosť sa však týka len zákazníkov minimálne s 5 používateľmi.

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá