Image
30.6.2014 0 Comments

V Google Docs už možno upravovať súbory Office, Drive ponúka neobmedzenú kapacitu

GoogleDocs.png Google na konferencii I/O oznámil aj novinky týkajúce sa jeho cloudového úložiska Google Drive a cloudového kancelárskeho balíka, ktorý tvoria aplikácie Google Docs, Sheets a Slides. Aplikácie kancelárskeho balíka po novom umožnia editovanie natívnych dokumentov Office. Ak teda dostanete e-mail s prílohou v podobe dokumentu Word, môžete otvoriť súbor v aplikácii Google Docs v pôvodnom formáte.

Všetky zmeny, ktoré urobíte, budú uložené vo wordovom súbore. Môžete ho po úpravách poslať späť odosielateľovi v pôvodnom formáte. Doteraz bolo treba najprv súbor konvertovať do natívneho formátu služby Googlu, upraviť a potom exportovať do formátu MS Office. Zatiaľ sa podpora priamych úprav týka len verzie aplikácií pre Android, pre iOS bude sprístupnená v blízkej budúcnosti. Priamu úpravu podporuje aj webové rozhranie prehliadača Chrome, treba však nainštalovať nové rozšírenie.

Ďalšia ohlásená novinka je pridanie nástroja na prezentácie Slides do mobilného kancelárskeho balíka Googlu, kde doplní aplikácie Docs a Sheets.


Google vydal aj novú, rýchlejšiu verziu aplikácie Drive pre Android a iOS, ktorá má okrem iného dovoliť aj off-line prístup. Zlepšila sa aj ponuka pre firmy. Šéf divízie Androidu Sundar Pichai oznámil, že služby Googlu využíva 67 zo 100 najlepších startupov, rovnako aj 58 % spoločností z rebríčka Fortune 500 a 72 zo 100 špičkových univerzít.

Google však chce prilákať ešte viac firemných zákazníkov. Preto ponúka špeciálne šifrovanie na zvýšenie bezpečnosti a neobmedzené cloudové úložisko iba za 10 dolárov na používateľa mesačne (doterajšia ponuka bola 5 dolárov za 30 GB na používateľa). Táto možnosť sa však týka len zákazníkov minimálne s 5 používateľmi.

Zdroj: digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá