Image
6.3.2015 0 Comments

Uspeje Windows 10 na mobilných telefónoch?

windows_10_mobile.jpg Na Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone sme mohli vidieť iba niekoľko smartfónov s Windows 10, ale množstvo výrobcov na tomto veľtrhu vyjadrilo svoj úmysel vydať telefóny s týmto OS ešte do konca tohto roka. Má nový OS od Microsoftu na rozdiel od Windows Phone šancu uspieť?

Microsoft už skôr uviedol, že Windows 10 ponúkne používateľom konzistentné používateľské rozhranie na telefónoch, tabletoch a počítačoch. Technická preview verzia tohto OS je už dostupná a finálna verzia na telefóny dorazí neskôr v tomto roku.

Microsoft v Barcelone predstavil nový smartfón Lumia 640 XL, ktorý pri demonštrácii bežal práve na Windows 10 Technical Preview (telefón sa bude predávať s Windows Phone 8.1 a následne ho bude možné upgradovať na Windows 10).

Svoj päťpalcový smartfón Pixi 3 s Windows 10 predstavil aj Alcatel One Touch. Pixi 3 je jeden z mála telefónov, pri ktorých si používateľ môže zvoliť operačný systém z trojice Windows Phone 8.1, Android alebo Firefox a po vydaní Windows 10 pribudne aj tento OS. Podľa Alcatelu majú operátori v Európe o nový OS od Microsoftu oveľa väčší záujem než o Windows Phone 8.1, pretože v ňom vidia potenciál.

Predstavený bol takisto smartfón Acer Liquid M220. Aj ten beží na Windows Phone 8.1 a bude možné ho následne upgradovať na Windows 10. Aj keď Acer podľa svojich predstaviteľov nebol s Windows Phone 8.1 veľmi spokojný, verí, že Windows 10 bude mať úplne iný úspech. Nový OS totiž umožňuje podľa marketingového manažéra Aceru Wahida Razaliho jednoduchšie zdieľať obsah a spúšťať aplikácie naprieč tabletmi, laptopmi a smarfónmi, pričom používateľom poskytuje naozaj konzistentné UI. A vďaka tomu si získa množstvo priaznivcov.

V roku 2014 bol Windows Phone na iba 34,9 miliónoch predaných telefónov, pričom tento operačný systém od Microsoftu mal podiel na trhu len 2,7 %. Na porovnanie, telefónov s Androidom sa predala viac ako miliarda a tento OS podľa štúdie IDC ovládal 81,5 % trhu. Telefónov od Applu sa predalo 192,7 milióna kusov a jeho operačný systém iOS tak mal medzi mobilnými OS 14,8-percentný podiel na trhu.

Podľa Boba O'Donnella zo spoločnosti Technalysis Research všeobecne výrobcovia vnímajú Windows 10 veľmi pozitívne, pretože veria, že budú mať medzi používateľmi úspech.

„Microsoft podnikol veľa správnych krokov - spomenúť možno napríklad prepojenie Windows 10 s Office 365 a ďalšími službami naprieč zariadeniami - a vďaka nim by sa mohol v mobilnom prostredí opäť presadiť," povedal O'Donnell s tým, že podľa jeho odhadov by Windows 10 mohol mať v roku 2020 na smartfónoch 10-percentný trhový podiel.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá