Image
14.3.2016 0 Comments

Unikátny smartfón Nextbit Robin ponúka 132 GB úložisko

Smartfón Nextbit Robin je pozoruhodný tým, že vybočuje z radu. Líši sa pritom nielen vzhľadom, ale aj funkčnosťou. Prichádza s neopozeraným dizajnom a kladie si za cieľ vyriešiť pomocou cloudu problémy s nedostatkom úložného priestoru.

Navonok spája dizajnové prvky telefónov HTC a Sony. Konštrukcia s hranatými rohmi, plochým chrbtom a zreteľne oddelenou hornou a dolnou časťou nad a pod displejom asi najviac pripomína model Sony OmniBalance, pričom má hrúbku iba 7 mm. Pokiaľ ide o materiály, nie je to kombinácia kovu a skla a ani tradičný čierny plast. Plastové telo je príjemné na dotyk a kombinuje mätovo zelenú (mint green) a bielu farbu (dostupný je aj tmavý model Midnight), takže už na pohľad ho možno odlíšiť od ktoréhokoľvek iného telefónu na trhu. Azda ani netreba pripomenúť, že Scott Croyle, ktorý navrhol Robin, stojí aj za dizajnom telefónov ako HTC One M7 a One M8.

Čo sa týka hardvéru, Robin má kvalitný 5,2-palcový LCD displej s panelom IPS a s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov (423 ppi). Pred škrabancami ho chráni ochranné sklo Gorilla Glass 4. Obsahuje šesťjadrovú čipovú súpravu Qualcomm Snapdragon 808 s 3 GB RAM. Snímač odtlačkov prstov na odomknutie telefónu je umiestnený v ideálnej polohe pre palec, a to na hlavnom tlačidle Power. Fotoaparát na selfie má 5 Mpx a zadný hlavný fotoaparát je 13-megapixelový. Video sníma v rozlíšení 720p, 1080p a 2160p.

Robin disponuje portom USB Type-C, batéria má kapacitu 2680 mAh. Je to dosť málo v kombinácii s veľkým displejom a pomerne výkonnou čipovou súpravou a nezachráni to ani šetriaca funkcia Doze v operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow. Telefón sa nedodáva s nabíjačkou, tá vás ako voliteľný doplnok bude stáť ďalších 15 dolárov. No ak použijete kábel USB-C so štandardným konektorom USB na druhom konci, môžete ho pripojiť k akejkoľvek nabíjačke USB.

V smartfóne nenájdete slot na pamäťové karty microSD. Kapacita vnútornej pamäte je 32 GB (používateľ má k dispozícii asi 24 GB), dopĺňa ju 100 GB úložisko v cloude, ktoré je zahrnuté v cene zariadenia. Tento úložný priestor je oddelený od akéhokoľvek cloudového úložiska, ktoré máte napr. na Disku Google, a funguje úplne samostatne. Nemôžete naň ukladať súbory či prenášať obsah ako na OneDrive či Dropbox. Je riadený softvérom  Nextbit a vyhradený na archiváciu obsahu z telefónu.

Ak v inom telefóne musíte nedostatok miesta riešiť presúvaním a mazaním obsahu, Nextbit to urobí za vás. Synchronizuje aplikácie a dáta z nich s cloudom. Napríklad aplikácie a dáta, ktoré používate zriedka, presunie do cloudu a uvoľní vám tak priestor na nové fotografie. Zatiaľ nie je podporované ukladanie videí do cloudu, čo je vzhľadom na možnosť nakrúcania 4K videí dosť veľký nedostatok. Výrobca ho však sľubuje v dohľadnom čase odstrániť.

Nextbit Robin má za sebou úspešnú kampaň na Kickstarteri, prispievatelia už dostali prvé kusy, teraz sa stáva dostupným aj pre ostatných. Jeho cena je necelých 400 dolárov.

Zdroj: pocket-lint.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá