7.5.2014 0 Comments

Unikátny cloudový projekt koordinovaný HP pomôže vytvoriť jednotný európsky trh v oblasti cloud computingu

Spoločnosť HP oznámila, že Európska komisia (EK) si zvolila riešenie divízie Enterprise Services pre koordináciu projektu tzv. CoCo (Confidential and Compliant = dôverného a kompatibilného) Cloudu. Jeho cieľom je zaistiť, aby európski používatelia mohli zdieľať ich dáta v cloude s najvyššou mierou zabezpečenia a súkromia.

V súlade s najnovšou stratégiou EK, podľa ktorej má Európa vytvoriť jednotný trh pre oblasť cloud computingu, bude CoCo Cloud poskytovať flexibilné prostredie pre bezpečnú výmenu dát koncových používateľov.

„Cieľom Coco Cloudu je vytvoriť jednotné, spoľahlivé a bezpečné cloudové prostredie", povedal Jakub Boratynski, vedúci útvaru Trust and Security Unit v rámci Európskej komisie. „Pomôže tiež vyhovieť regulačným a právnym aspektom krajín EU, ako aj zaistiť, že citlivé dáta používateľov budú precízne kontrolované a nepretržite chránené. Spolu s očakávaným rastom všeobecnej dôvery ku cloudu sa bude zvyšovať i dôvera používateľov k jednotlivým cloudovým službám, čo pomôže rastu digitálnej ekonomiky a spoločnosti vo všeobecnosti.

CoCo Cloud poskytne koncovým používateľom bezpečné prostredie, ktoré ponúkne dátové úložisko komunikujúce so všetkými elektronickými zariadeniami - mobilnými či pevnými - a užívateľsky definované pravidlá pre ukladanie, zdieľanie a prístup k dátam. Postará sa taktiež o poskytovanie informácií medzi poskytovateľmi cloudových služieb a koncovými používateľmi, vďaka ktorým bude jednoduchšie nájsť najvhodnejšie riešenie pre úplné využitie potenciálu cloudu podľa predstáv používateľov.

Konzorcium projektu CoCo Cloud, ktoré ako hlavný koordinátor a integrátor zastrešuje HP, tvoria akademickí partneri, ako sú Italian National Research Council, Univerzita v Osle či Imperial College London, a priemyselní partneri, ako napr. Atos, ktorí spoločne pracujú na vytvorení komplexného riešenia pre koncových používateľov Agenzia per l'Italia Digitale (AGID) a Grupo Hospitalario Quirón. Právne záležitosti a porovnanie medzinárodných politík bude vykonávať Univerzita v Osle a spoločnosť Bird&Bird.

Pre zjednodušenie procesu poskytovania cloudových služieb, nižšie prevádzkové riziká a optimalizáciu záťaže medzi poskytovateľmi cloudu, bude prevádzku CoCo Cloudu zaisťovať bezpečná, otvorená a maximálne flexibilná platforma HP CloudOS, založená na technológii OpenStack®.

„CoCo Cloud prispeje k vyriešeniu všadeprítomnej potreby ochrany dát využívaných najmä v rámci cloudových služieb, pretože dokáže prekonať obmedzenie súčasnej technologickej ponuky," povedal Xavier Poisson Gouyou Beauchamps, viceprezident HP Cloud pre región EMEA. „Zo 75 projektov, predložených EK pre zaistenie dôvery a bezpečnosti rôznych oblastí služieb, bol CoCo Cloud jedným z 12 prijatých a schválených."


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá