7.5.2014 0 Comments

Unikátny cloudový projekt koordinovaný HP pomôže vytvoriť jednotný európsky trh v oblasti cloud computingu

Spoločnosť HP oznámila, že Európska komisia (EK) si zvolila riešenie divízie Enterprise Services pre koordináciu projektu tzv. CoCo (Confidential and Compliant = dôverného a kompatibilného) Cloudu. Jeho cieľom je zaistiť, aby európski používatelia mohli zdieľať ich dáta v cloude s najvyššou mierou zabezpečenia a súkromia.

V súlade s najnovšou stratégiou EK, podľa ktorej má Európa vytvoriť jednotný trh pre oblasť cloud computingu, bude CoCo Cloud poskytovať flexibilné prostredie pre bezpečnú výmenu dát koncových používateľov.

„Cieľom Coco Cloudu je vytvoriť jednotné, spoľahlivé a bezpečné cloudové prostredie", povedal Jakub Boratynski, vedúci útvaru Trust and Security Unit v rámci Európskej komisie. „Pomôže tiež vyhovieť regulačným a právnym aspektom krajín EU, ako aj zaistiť, že citlivé dáta používateľov budú precízne kontrolované a nepretržite chránené. Spolu s očakávaným rastom všeobecnej dôvery ku cloudu sa bude zvyšovať i dôvera používateľov k jednotlivým cloudovým službám, čo pomôže rastu digitálnej ekonomiky a spoločnosti vo všeobecnosti.

CoCo Cloud poskytne koncovým používateľom bezpečné prostredie, ktoré ponúkne dátové úložisko komunikujúce so všetkými elektronickými zariadeniami - mobilnými či pevnými - a užívateľsky definované pravidlá pre ukladanie, zdieľanie a prístup k dátam. Postará sa taktiež o poskytovanie informácií medzi poskytovateľmi cloudových služieb a koncovými používateľmi, vďaka ktorým bude jednoduchšie nájsť najvhodnejšie riešenie pre úplné využitie potenciálu cloudu podľa predstáv používateľov.

Konzorcium projektu CoCo Cloud, ktoré ako hlavný koordinátor a integrátor zastrešuje HP, tvoria akademickí partneri, ako sú Italian National Research Council, Univerzita v Osle či Imperial College London, a priemyselní partneri, ako napr. Atos, ktorí spoločne pracujú na vytvorení komplexného riešenia pre koncových používateľov Agenzia per l'Italia Digitale (AGID) a Grupo Hospitalario Quirón. Právne záležitosti a porovnanie medzinárodných politík bude vykonávať Univerzita v Osle a spoločnosť Bird&Bird.

Pre zjednodušenie procesu poskytovania cloudových služieb, nižšie prevádzkové riziká a optimalizáciu záťaže medzi poskytovateľmi cloudu, bude prevádzku CoCo Cloudu zaisťovať bezpečná, otvorená a maximálne flexibilná platforma HP CloudOS, založená na technológii OpenStack®.

„CoCo Cloud prispeje k vyriešeniu všadeprítomnej potreby ochrany dát využívaných najmä v rámci cloudových služieb, pretože dokáže prekonať obmedzenie súčasnej technologickej ponuky," povedal Xavier Poisson Gouyou Beauchamps, viceprezident HP Cloud pre región EMEA. „Zo 75 projektov, predložených EK pre zaistenie dôvery a bezpečnosti rôznych oblastí služieb, bol CoCo Cloud jedným z 12 prijatých a schválených."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá