20.1.2014 0 Comments

Unicorn Systems uspel vo výberovom konaní vo Fínsku, Nórsku a Švédsku

Unicorn Systems uspel vo výberovom konaní pre spoločnosť eSett Oy, ktorá je spoločnou servisnou organizáciou troch severských prenosových sústav - fínskeho Fingrid, nórskeho Statnett a švédskeho Svenska kraftnät. Unicorn Systems dodá IT riešenie pre zúčtovanie odchýlok, pre účtovníctvo, fakturáciu a komunikáciu, a bude sa tak rozhodujúcou mierou podieľať na vytvorení spoločného trhu s elektrinou pre koncových odberateľov v troch severských krajinách.

Pred začatím prevádzky zúčtovania odchýlok v roku 2015 sa spoločnosť eSett Oy zameria na budovanie procesov a technológií nevyhnutných pre prevádzku spoločného trhu. Preto uzavrela so spoločnosťou Unicorn Systems zmluvu na dodávku IT riešení pre zúčtovanie odchýlok, pre účtovníctvo, fakturáciu a komunikáciu.

Unicorn Systems dodá zúčtovací systém BSS (Balance Settlement Solution) postavený na platforme Damas Energy, webový portál pre obchodníkov a verejnosť a komunikačný komponent Messaging Service, ktorý bude vyvinutý na zákazku s využitím open-source technológií (Unicorn Open Platform) a bude prevádzkovaná ako služba (SaaS). Účtovný a fakturačný systém (Microsoft AX) bude dodaný prostredníctvom lokálneho subdodávateľa - fínskej spoločnosti Digia. Súčasťou zákazky je servis a podpora.

Založením spoločnej servisnej spoločnosti eSett Oy urobili prevádzkovatelia prenosových sústav Fingrid, Statnett a Svenska kraftnät veľký krok smerom k dokončeniu spoločného trhu s elektrinou. Táto nová spoločnosť má zaisťovať služby zúčtovania odchýlok dodávok silovej elektriny pre odberateľov vo Fínsku, Nórsku a Švédsku od druhej polovice roku 2015, keď budú dokončené zmeny príslušnej legislatívy a príprava účastníkov trhu. Cieľom tohto významného medzinárodného projektu je zníženie bariér pre vstup nových subjektov na fínsky, nórsky a švédsky trh pomocou rovnakých a harmonizovaných pravidiel zúčtovania odchýlok. Tým sa zvýši konkurencia na trhu s elektrinou v týchto krajinách, znížia sa dlhodobé náklady účastníkov trhu a bude dokončený proces vytvárania spoločného trhu s elektrinou pre koncových používateľov v severských krajinách.

Je nám potešením urobiť tento veľký a významný krok na ceste k dôležitému míľniku pri budovaní spoločného trhu pre koncových používateľov v severských krajinách," hovorí Ole Jacob Høyland, viceprezident spoločnosti eSett Oy. „Pevne veríme, že sa tento náš projekt stane v nasledujúcich rokoch vzorom aj pre zvyšok Európy."

Mám veľkú radosť, že Unicorn Systems uspel vo výberovom konaní na trhu v severských krajinách a dokázal tým svoju silnejúcu pozíciu na európskom IT trhu," dodáva Jan Konrád, International Services Director Unicorn Systems.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá