20.1.2014 0 Comments

Unicorn Systems uspel vo výberovom konaní vo Fínsku, Nórsku a Švédsku

Unicorn Systems uspel vo výberovom konaní pre spoločnosť eSett Oy, ktorá je spoločnou servisnou organizáciou troch severských prenosových sústav - fínskeho Fingrid, nórskeho Statnett a švédskeho Svenska kraftnät. Unicorn Systems dodá IT riešenie pre zúčtovanie odchýlok, pre účtovníctvo, fakturáciu a komunikáciu, a bude sa tak rozhodujúcou mierou podieľať na vytvorení spoločného trhu s elektrinou pre koncových odberateľov v troch severských krajinách.

Pred začatím prevádzky zúčtovania odchýlok v roku 2015 sa spoločnosť eSett Oy zameria na budovanie procesov a technológií nevyhnutných pre prevádzku spoločného trhu. Preto uzavrela so spoločnosťou Unicorn Systems zmluvu na dodávku IT riešení pre zúčtovanie odchýlok, pre účtovníctvo, fakturáciu a komunikáciu.

Unicorn Systems dodá zúčtovací systém BSS (Balance Settlement Solution) postavený na platforme Damas Energy, webový portál pre obchodníkov a verejnosť a komunikačný komponent Messaging Service, ktorý bude vyvinutý na zákazku s využitím open-source technológií (Unicorn Open Platform) a bude prevádzkovaná ako služba (SaaS). Účtovný a fakturačný systém (Microsoft AX) bude dodaný prostredníctvom lokálneho subdodávateľa - fínskej spoločnosti Digia. Súčasťou zákazky je servis a podpora.

Založením spoločnej servisnej spoločnosti eSett Oy urobili prevádzkovatelia prenosových sústav Fingrid, Statnett a Svenska kraftnät veľký krok smerom k dokončeniu spoločného trhu s elektrinou. Táto nová spoločnosť má zaisťovať služby zúčtovania odchýlok dodávok silovej elektriny pre odberateľov vo Fínsku, Nórsku a Švédsku od druhej polovice roku 2015, keď budú dokončené zmeny príslušnej legislatívy a príprava účastníkov trhu. Cieľom tohto významného medzinárodného projektu je zníženie bariér pre vstup nových subjektov na fínsky, nórsky a švédsky trh pomocou rovnakých a harmonizovaných pravidiel zúčtovania odchýlok. Tým sa zvýši konkurencia na trhu s elektrinou v týchto krajinách, znížia sa dlhodobé náklady účastníkov trhu a bude dokončený proces vytvárania spoločného trhu s elektrinou pre koncových používateľov v severských krajinách.

Je nám potešením urobiť tento veľký a významný krok na ceste k dôležitému míľniku pri budovaní spoločného trhu pre koncových používateľov v severských krajinách," hovorí Ole Jacob Høyland, viceprezident spoločnosti eSett Oy. „Pevne veríme, že sa tento náš projekt stane v nasledujúcich rokoch vzorom aj pre zvyšok Európy."

Mám veľkú radosť, že Unicorn Systems uspel vo výberovom konaní na trhu v severských krajinách a dokázal tým svoju silnejúcu pozíciu na európskom IT trhu," dodáva Jan Konrád, International Services Director Unicorn Systems.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá