29.1.2014 0 Comments

Unicorn Systems uspel v tendri vo Švajčiarsku

Spoločnosť Unicorn Systems zvíťazila vo výberovom konaní pre švajčiarskeho prevádzkovateľa prenosovej sústavy, spoločnosť Swissgrid. Unicorn Systems tak zaistí dodanie nového schedulingového systému na plánovanie obchodov s elektrickou energiou vo Švajčiarsku a na jeho hraniciach.

Cieľom verejného tendra pre prevádzkovateľov švajčiarskej prenosovej sústavy Swissgrid bolo vybrať dodávateľa pre nový schedulingový systém, ktorý by nahradil súčasné riešenie moderným systémom zodpovedajúcim vysokým technickým nárokom a schopným vyhovieť požiadavkám novej legislatívy. Projekt bude rozdelený do 2 fáz. V prvej fáze spoločnosť Unicorn Systems zaistí implementáciu produktu Damas Energy. V druhej fáze sa do systému doplnia nové trhové pravidlá, ktoré sú v súlade s predpismi ENTSO-E (ETSO Scheduling System Implementation Guide - ESS IG).

Unicorn Systems v rámci zákazky zaistí kompletné riešenie od návrhu po nasadenie nového systému, dodá potrebné licencie a dokumentáciu, zaistí školenia používateľov a tiež bude zodpovedný za servis a podporu systému minimálne 7 rokov.

Po vyhratom výberovom konaní pre škandinávsku eSett Oy sa nám podarilo presadiť tiež na náročnom švajčiarskom trhu. Úspech vo výberovom konaní spoločnosti Swissgrid potvrdzuje kvalitu riešenia Damas Energy," dodal k získaniu zákazky Jan Konrád, International Services Director, Unicorn Systems.

Podobné riešenia spoločnosť Unicorn Systems dodala pre českého prevádzkovateľa prenosovej sústavy ČEPS, pre slovenského prevádzkovateľa prenosovej sústavy SEPS, taliansku Ternu Rete Italia alebo spoločnosť Transelectrica v Rumunsku. V prípade Swissgrid bude riešenie spoločnosti Unicorn Systems zastávať taktiež rolu koordinačného centra pre celý južný región (Coordination Centre South).

Švajčiarsko je jedným z najdôležitejších európskych energetických uzlov a plní zároveň úlohu koordinačného centra pre celý južný región, ktorý zahŕňa Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Čiernu Horu, Chorvátsko, Cyprus, Maďarsko, Grécko, Macedónsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko. Švajčiarskom pretečie až 11 % všetkej elektriny vymenenej medzi európskymi štátmi.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá