29.1.2014 0 Comments

Unicorn Systems uspel v tendri vo Švajčiarsku

Spoločnosť Unicorn Systems zvíťazila vo výberovom konaní pre švajčiarskeho prevádzkovateľa prenosovej sústavy, spoločnosť Swissgrid. Unicorn Systems tak zaistí dodanie nového schedulingového systému na plánovanie obchodov s elektrickou energiou vo Švajčiarsku a na jeho hraniciach.

Cieľom verejného tendra pre prevádzkovateľov švajčiarskej prenosovej sústavy Swissgrid bolo vybrať dodávateľa pre nový schedulingový systém, ktorý by nahradil súčasné riešenie moderným systémom zodpovedajúcim vysokým technickým nárokom a schopným vyhovieť požiadavkám novej legislatívy. Projekt bude rozdelený do 2 fáz. V prvej fáze spoločnosť Unicorn Systems zaistí implementáciu produktu Damas Energy. V druhej fáze sa do systému doplnia nové trhové pravidlá, ktoré sú v súlade s predpismi ENTSO-E (ETSO Scheduling System Implementation Guide - ESS IG).

Unicorn Systems v rámci zákazky zaistí kompletné riešenie od návrhu po nasadenie nového systému, dodá potrebné licencie a dokumentáciu, zaistí školenia používateľov a tiež bude zodpovedný za servis a podporu systému minimálne 7 rokov.

Po vyhratom výberovom konaní pre škandinávsku eSett Oy sa nám podarilo presadiť tiež na náročnom švajčiarskom trhu. Úspech vo výberovom konaní spoločnosti Swissgrid potvrdzuje kvalitu riešenia Damas Energy," dodal k získaniu zákazky Jan Konrád, International Services Director, Unicorn Systems.

Podobné riešenia spoločnosť Unicorn Systems dodala pre českého prevádzkovateľa prenosovej sústavy ČEPS, pre slovenského prevádzkovateľa prenosovej sústavy SEPS, taliansku Ternu Rete Italia alebo spoločnosť Transelectrica v Rumunsku. V prípade Swissgrid bude riešenie spoločnosti Unicorn Systems zastávať taktiež rolu koordinačného centra pre celý južný región (Coordination Centre South).

Švajčiarsko je jedným z najdôležitejších európskych energetických uzlov a plní zároveň úlohu koordinačného centra pre celý južný región, ktorý zahŕňa Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Čiernu Horu, Chorvátsko, Cyprus, Maďarsko, Grécko, Macedónsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko. Švajčiarskom pretečie až 11 % všetkej elektriny vymenenej medzi európskymi štátmi.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá