29.1.2014 0 Comments

Unicorn Systems uspel v tendri vo Švajčiarsku

Spoločnosť Unicorn Systems zvíťazila vo výberovom konaní pre švajčiarskeho prevádzkovateľa prenosovej sústavy, spoločnosť Swissgrid. Unicorn Systems tak zaistí dodanie nového schedulingového systému na plánovanie obchodov s elektrickou energiou vo Švajčiarsku a na jeho hraniciach.

Cieľom verejného tendra pre prevádzkovateľov švajčiarskej prenosovej sústavy Swissgrid bolo vybrať dodávateľa pre nový schedulingový systém, ktorý by nahradil súčasné riešenie moderným systémom zodpovedajúcim vysokým technickým nárokom a schopným vyhovieť požiadavkám novej legislatívy. Projekt bude rozdelený do 2 fáz. V prvej fáze spoločnosť Unicorn Systems zaistí implementáciu produktu Damas Energy. V druhej fáze sa do systému doplnia nové trhové pravidlá, ktoré sú v súlade s predpismi ENTSO-E (ETSO Scheduling System Implementation Guide - ESS IG).

Unicorn Systems v rámci zákazky zaistí kompletné riešenie od návrhu po nasadenie nového systému, dodá potrebné licencie a dokumentáciu, zaistí školenia používateľov a tiež bude zodpovedný za servis a podporu systému minimálne 7 rokov.

Po vyhratom výberovom konaní pre škandinávsku eSett Oy sa nám podarilo presadiť tiež na náročnom švajčiarskom trhu. Úspech vo výberovom konaní spoločnosti Swissgrid potvrdzuje kvalitu riešenia Damas Energy," dodal k získaniu zákazky Jan Konrád, International Services Director, Unicorn Systems.

Podobné riešenia spoločnosť Unicorn Systems dodala pre českého prevádzkovateľa prenosovej sústavy ČEPS, pre slovenského prevádzkovateľa prenosovej sústavy SEPS, taliansku Ternu Rete Italia alebo spoločnosť Transelectrica v Rumunsku. V prípade Swissgrid bude riešenie spoločnosti Unicorn Systems zastávať taktiež rolu koordinačného centra pre celý južný región (Coordination Centre South).

Švajčiarsko je jedným z najdôležitejších európskych energetických uzlov a plní zároveň úlohu koordinačného centra pre celý južný región, ktorý zahŕňa Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Čiernu Horu, Chorvátsko, Cyprus, Maďarsko, Grécko, Macedónsko, Rumunsko, Slovinsko a Srbsko. Švajčiarskom pretečie až 11 % všetkej elektriny vymenenej medzi európskymi štátmi.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá