Image
13.6.2016 0 Comments

Umelá inteligencia vyhrala 20-dolárovou stávkou na Kentucky Derby 11 000 dolárov

Uhádnuť víťazného koňa v dostihoch je dosť ťažké, ale uhádnuť presné poradie prvých štyroch je takmer nemožné. A práve to sa podarilo umelej inteligencii na pretekoch Kentucky Derby.

Kurz na víťazstvo bol 540:1, a tak výhra pri stávke vo výške 20 dolárov dosiahla bezmála 11 000 dolárov. Platforma umelej inteligencie s názvom UNU už predtým predpovedala víťazov Oscara a Super Bowlu. Za technológiou stojí vynálezca Louis Rosenberg.

UNU využíva jedinečnú formu umelej inteligencie nazývanú Swarm Intelligence, ktorá má za cieľ skôr umocniť ako nahradiť ľudskú inteligenciu. Umožňuje jednotlivcom zoskupiť ich inteligenciu a vytvoriť jednu kolektívnu inteligenciu. Funguje to tak, že do on-line fóra UNU sa prihlási skupina ľudí prostredníctvom svojich smartfónov či počítačov. Všetci dostanú jednu otázku a súbor možných odpovedí. Potom môžu pomocou grafického magnetu uchopiť puk a pretiahnuť ho na odpoveď, ktorú považujú za správnu. Skupina má potom 60 sekúnd na to, aby sa kolektívne dohodla, ktoré rozhodnutie najlepšie vyhovuje všetkým.

Pri demonštrácii technológie vykonanej výhradne pre magazín Newsweek začiatkom tohto roka UNU správne predpovedal 11 z 15 víťazov Oscara. Prekonal tak filmových kritikov a profesionálnych hazardných hráčov.

Rosenberg dúfa, že sa mu raz podarí platformu posunúť nad úroveň hazardných hier do sektorov, ako je zdravotníctvo či politika. Umelá inteligencia UNU by mohla pomôcť lekárom určiť presnejšiu diagnózu, voličom vybrať najvhodnejšieho kandidáta a politikom prijať lepšie politické rozhodnutia.

Zdroj: europe.newsweek.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá