Image
30.6.2016 0 Comments

Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2013

Bratislava, štvrtok, 30. júna 2016 – Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 3. 10. 2013 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2013. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už trinásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku. Tento rok pribudla nová kategória IT PRODUKT roka s cieľom vyzdvihnúť najinovatívnejšie pôvodné slovenské produkty.  Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem, piatich produktov a piatich projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2013 sa víťazom stal Marcel Rebroš, generálny riaditeľ Cisco Slovensko. K jeho najvýznamnejším úspechom v oblasti rozvoja IT patrí zavádzanie e-learningových foriem vzdelávania a odborná príprava IT špecialistov v rámci projektu Sieťových akadémií, ktorý na Slovensku presadil a od roku 1999 strategicky formuje. Už druhé funkčné obdobie pôsobí ako tretí viceprezident Americkej obchodnej komory (AmCham) na Slovensku. Marcel Rebroš kontinuálne spolupracuje s rezortom školstva s cieľom podpory inovatívnych foriem vzdelávania a modernizácie školstva. Jeho aktivity v oblasti rozvoja IT a podpory vzdelávania sa rozšírili o projekt Dievčatá v IT s cieľom iniciovať diskusiu o možnostiach uplatnenia žien v sektore ICT a zvýšiť záujem o štúdium technologických smerov.  

V kategórii IT FIRMA roka 2013 sa víťazom stala spoločnosť MONOGRAM Technologies, spol. s r. o. V roku 2012 uviedla spoločnosť MONOGRAM Technologies na trh nový produkt Colosseo CMS a novú generáciu dvoch existujúcich produktov miniColosseo a Linguo. Podiel exportu na obrate má stúpajúcu tendenciu a v roku 2012 dosiahol hodnotu 22,36 %. Spoločnosť otvára trhy na všetkých kontinentoch a buduje celosvetovú distribučnú sieť. V roku 2012 spoločnosť intenzívne pracovala na riešení výskumného projektu Vývoj univerzálnej HD video platformy pre aplikáciu v broadcastingu, vzdelávaní a výskume, ktorý sa realizoval v spolupráci s Elektrotechnickým ústavom SAV.  

V kategórii IT PROJEKT roka 2013 ocenenie tento rok získal projekt Optický internet do menej rozvinutých oblastí od spoločnosti ANTIK Telecom. Cieľom projektu je dodanie vysokorýchlostného internet do menších miest a menej rozvinutých oblastí, kde chýba rýchly internet, digitálna televízia, naopak, je tam vysoká nezamestnanosť. Cieľovou skupinou sú všetci  obyvatelia dotknutých miest, ľudia v týchto mestách tak majú často jedinú možnosť, ako sa dostať k rýchlemu internetu a televízii IPTV za rozumnú cenu.

V kategórii IT PRODUKT roka 2013 sa víťazom stal produkt Uniq Tablet od spoločnosti ELCOM, s.r.o, Prešov. Tablet je určený pre tých, ktorí pracujú v náročnom prostredí. Pevná konštrukcia chráni tablet pred vodou a prachom, ako aj pri náraze i páde z výšky. Jeho ergonomický tvar umožňuje pohodlné držanie v jednej ruke. Ovládanie je komfortné vďaka dotykovému displeju. Prostredníctvom Wi-Fi alebo 3G sa možno pripojiť na internet a do firemných aplikácií. Vďaka integrovanej kamere, mikrofónu a reproduktorom prebieha komunikácia alebo prenášanie obrazu okamžite. On-line práca prispieva k úspore prevádzkových nákladov, ale aj času.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITnews.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2013 boli udelené 3. októbra 2013 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, INFOWARE a portálu ITnews.sk.  


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá