Image
4.6.2015 0 Comments

Uber začne sledovať vašu polohu. Chce vám byť vždy nablízku, keď budete potrebovať taxi

uber_app1.jpg Taxislužba Uber zmenila svoje podmienky. Na to, aby vás taxikár spoločnosti ľahšie našiel a rýchlejšie odviezol tam, kam potrebujete, vás bude môcť lokalizovať prostredníctvom telefónu. Niet sa však čoho obávať.

V prípade, ak nebudete mať v mobile zapnuté polohové služby alebo nepristúpite na dané podmienky, vodičom Uberu sledovanie nepovolíte. Napriek tomu budete môcť aplikáciu používať aj naďalej.

Podľa najnovších podmienok vás aplikácia taxislužby Uber požiada o prístup ku kontaktom, hovorom, ako aj SMS správam, ktoré ste si s jeho vodičmi vymenili. Navyše bude uchovávať záznamy o vašich transakciách i zariadení. Okrem toho aplikácia uvidí vašu IP adresu, prehliadač, ba dokonca stránky, ktoré ste navštívili.

Nové podmienky vstúpia do platnosti od 15. júla, takže ak aplikáciu Uber používate, pripravte sa, že vás čoskoro bude žiadať o povolenie na sledovanie polohy.

Zdroj: macworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá