13.10.2015 0 Comments

Uber nadvázal partnerstvo s národným daňovým orgánom v Európe

Jeden z najinovatívnejších a pokrokových verejnýchorgánov v Európepozval Uber, aby podporil rozvoj modernej, digitálnej platformy zjednodušujúcejnahlasovanie daňových povinností u samostatnezárobkovočinných osôb v prostredídopytovej ekonomiky v Estónsku.

Uber bude mať zastúpenie v zmiešanej komisii s estónskym daňovým a colným výborom. Hlavnou prioritou komisie je vytvorenie pilotnej platformy daňového priznania, spočiatku určenej pre partnerských vodičov Uber, s prvými výsledkami už v roku 2016.

„Estónsko je pokroková a inovatívna krajina, ktorávyužívadigitálne služby, aby sa stala jednou z poprednýchsvetových technologických metropol. Elektronické transakcie, spravované digitálnymispoločnosťamiako Uber, môžupriniesťtransparentnosť asledovateľnosťkompetentnýmorgánom a jednotlivcom vodvetviach, ktoréboli historicky považované za hotovostné. Máme radosť, že môžemepomôcť partnerským vodičom Uber aostatnýmsamostatnezárobkovočinným osobám tým, že im vspolupráci sestónskym daňovým acolnýmvýborom zjednodušíme priznávanie daňových povinností," povedal Mark MacGann, ktorý v spoločnosti Uber vedie útvar verejnej politiky pre región Európy, Stredného východu a Afriky.

Uber je spoločnosť, ktorá prevádzkuje bezhotovostné digitálne služby po celom svete a estónsky daňový a colný výbor vidí v ich skúsenostiach cenný zdroj informácií.

MarkMacGann dodal: „Chceme spolupracovať s miestnymi a národnými orgánmi na vytvorení moderných a účinných spôsobov tak, aby spotrebitelia i štát mohli ťažiť zbenefitov rastúcej dopytovej digitálnej ekonomiky. Uber minulý týždeň zahájilpartnerstvo s daňovým a colným výborom v prvej európskej krajine. Podporujeme nové regulácie, ktoré dávajú verejnosť na prvé miesto, apreto sa budeme zaujímať opodobné možnosti aj v iných krajinách."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá