1.3.2016 0 Comments

Uber na Slovensku stále rastie - aplikáciu používa už 25-tisíc cestujúcich

V priebehu pol roka sa Bratislava stala jedným z najrýchlejšie rastúcich Uber miest s 25-tisícami registrovaných cestujúcich, ktorí používajú aplikáciu Uber. Bratislava je jedným z najrýchlejšie rastúcich Uber miest v strednej a východnej Európe.

Len po šiestich mesiacoch od spustenia si aplikácia Uber v Bratislave získala medzi Slovákmi veľkú obľubu. Zaradila sa medzi najsťahovanejšie aplikácie podľa štatistík oboch digitálnych distribučných platforiem Google Play a iOS App Stor na Slovensku, čím sa vo svojej kategórii stala lídrom na trhu. „Do našej platformy sa zaregistrovalo už 25-tisíc cestujúcich a ich počet neustále rastie. Bratislava je pre Uber jedným z najrýchlejšie rastúcich miest v strednej a východnej Európe,“ hovorí Peter Chovanec, prevádzkový manažér Uber Bratislava.

V porovnaní s mestami ako Varšava, Krakov a Praha je Bratislava aj napriek krátkej histórii tiež mestom s najrýchlejšie rastúcim počtom partnerských vodičov, ktorí sa zaujímajú o používanie aplikácie.

Vďaka týmto faktorom, Uber v Bratislave významne znížil priemernú čakaciu dobu na auto – z úvodných 6 minút na začiatku na menej ako 3,6 minúty v súčasnosti. „V Bratislave môžete dostať auto rýchlejšie ako v mestách Rio De Janeiro, Dallas, Singapur alebo Budapešť, “ hovorí P. Chovanec.

Ľudia na Slovensku otvárajú aplikáciu v celej krajine, a to aj na miestach, kde služba zatiaľ nie je k dispozícii. Používať ju napríklad chcú v Košiciach, Žiline alebo Prešove. Dáta tiež ukazujú, že turisti z 52 rôznych krajín používajú pri návšteve Bratislavy práve aplikáciu Uber.

Klientsky servis, ktorý v Bratislave funguje nepretržite 24 hodín denne a 7 dní v týždni vybaví týždenne až 500 dopytov cestujúcich, každý jeden individuálne. Mimoriadne vysoko sú cestujúcimi hodnotení aj partnerskí vodiči - ich priemerný rating je 4,81 z 5. Jedným z mnohých dokladov spokojnosti môže napríklad byť aj viac ako 40 zabudnutých mobilov vrátených za tento čas späť svojim majiteľom.

Uber je postavený na jednoduchej premise - stlačením tlačidla na smartfóne si môžete objednať vozidlo a v priebehu niekoľkých minút byť na ceste do vášho cieľa. Uber je spôsob ako získať spoľahlivú a cenovo dostupnú prepravu. Na konci jazdy prebehne bezhotovostná platba, čo je jednoduché a bezpečné pre obe strany – partnerského vodiča i cestujúceho. To, čo túto službu robí tak populárnou medzi užívateľmi je práve jej spoľahlivosť.

Aj počas relatívne krátkeho pôsobenia v Bratislave podporuje Uber s veľkým úspechom u používateľov aplikácie množstvo miestnych iniciatív, ktoré sú pre komunitu a obyvateľov dôležité. Dal napríklad Bratislavčanom a návštevníkom mesta oživením tradície Propelera opäť príležitosť previezť sa na druhú stranu Dunaja, v akcii UberGIVING zozbieral šatstvo pre ľudí v núdzi, či po prvý raz zrealizoval vo svete populárne UberMAČIATKA. Počas jedného dňa v tejto akcii našlo nový domov 25% mačiatok, ktoré si ľudia objednali a používatelia aplikácie zároveň finančne pomohli Slovenskej aliancii na ochranu zvierat. Na konci minulého roka Uber v Bratislave v spolupráci so Slovenskou potravinovou bankou zorganizoval zbierku Daruj jedlo a vyzbieral pol tony potravín pre potrebných.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá