1.3.2016 0 Comments

Uber na Slovensku stále rastie - aplikáciu používa už 25-tisíc cestujúcich

V priebehu pol roka sa Bratislava stala jedným z najrýchlejšie rastúcich Uber miest s 25-tisícami registrovaných cestujúcich, ktorí používajú aplikáciu Uber. Bratislava je jedným z najrýchlejšie rastúcich Uber miest v strednej a východnej Európe.

Len po šiestich mesiacoch od spustenia si aplikácia Uber v Bratislave získala medzi Slovákmi veľkú obľubu. Zaradila sa medzi najsťahovanejšie aplikácie podľa štatistík oboch digitálnych distribučných platforiem Google Play a iOS App Stor na Slovensku, čím sa vo svojej kategórii stala lídrom na trhu. „Do našej platformy sa zaregistrovalo už 25-tisíc cestujúcich a ich počet neustále rastie. Bratislava je pre Uber jedným z najrýchlejšie rastúcich miest v strednej a východnej Európe,“ hovorí Peter Chovanec, prevádzkový manažér Uber Bratislava.

V porovnaní s mestami ako Varšava, Krakov a Praha je Bratislava aj napriek krátkej histórii tiež mestom s najrýchlejšie rastúcim počtom partnerských vodičov, ktorí sa zaujímajú o používanie aplikácie.

Vďaka týmto faktorom, Uber v Bratislave významne znížil priemernú čakaciu dobu na auto – z úvodných 6 minút na začiatku na menej ako 3,6 minúty v súčasnosti. „V Bratislave môžete dostať auto rýchlejšie ako v mestách Rio De Janeiro, Dallas, Singapur alebo Budapešť, “ hovorí P. Chovanec.

Ľudia na Slovensku otvárajú aplikáciu v celej krajine, a to aj na miestach, kde služba zatiaľ nie je k dispozícii. Používať ju napríklad chcú v Košiciach, Žiline alebo Prešove. Dáta tiež ukazujú, že turisti z 52 rôznych krajín používajú pri návšteve Bratislavy práve aplikáciu Uber.

Klientsky servis, ktorý v Bratislave funguje nepretržite 24 hodín denne a 7 dní v týždni vybaví týždenne až 500 dopytov cestujúcich, každý jeden individuálne. Mimoriadne vysoko sú cestujúcimi hodnotení aj partnerskí vodiči - ich priemerný rating je 4,81 z 5. Jedným z mnohých dokladov spokojnosti môže napríklad byť aj viac ako 40 zabudnutých mobilov vrátených za tento čas späť svojim majiteľom.

Uber je postavený na jednoduchej premise - stlačením tlačidla na smartfóne si môžete objednať vozidlo a v priebehu niekoľkých minút byť na ceste do vášho cieľa. Uber je spôsob ako získať spoľahlivú a cenovo dostupnú prepravu. Na konci jazdy prebehne bezhotovostná platba, čo je jednoduché a bezpečné pre obe strany – partnerského vodiča i cestujúceho. To, čo túto službu robí tak populárnou medzi užívateľmi je práve jej spoľahlivosť.

Aj počas relatívne krátkeho pôsobenia v Bratislave podporuje Uber s veľkým úspechom u používateľov aplikácie množstvo miestnych iniciatív, ktoré sú pre komunitu a obyvateľov dôležité. Dal napríklad Bratislavčanom a návštevníkom mesta oživením tradície Propelera opäť príležitosť previezť sa na druhú stranu Dunaja, v akcii UberGIVING zozbieral šatstvo pre ľudí v núdzi, či po prvý raz zrealizoval vo svete populárne UberMAČIATKA. Počas jedného dňa v tejto akcii našlo nový domov 25% mačiatok, ktoré si ľudia objednali a používatelia aplikácie zároveň finančne pomohli Slovenskej aliancii na ochranu zvierat. Na konci minulého roka Uber v Bratislave v spolupráci so Slovenskou potravinovou bankou zorganizoval zbierku Daruj jedlo a vyzbieral pol tony potravín pre potrebných.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá