Image
16.11.2016 0 Comments

USA: Twitter posilní opatrenia voči zneužívaniu a ilegálnej propagande

Americká sociálna sieť Twitter dnes ohlásila, že po rokoch nátlaku zavedie nové opatrenia zamerané na ochranu svojich užívateľov pred šikanovaním a hrozbami online.
Informovala o tom agentúra DPA.

"Keďže sa aktivity na Twitteri dejú verejne a v reálnom čase, museli sme vyriešiť určité problémy, aby sme tak dokázali obmedziť nepatričný obsah," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Twitter bol dlhodobo kritizovaný za to, že nerobí dosť pre prevenciu internetového trollingu a obťažovania. Problematika opäť vyvstala počas prezidentskej predvolebnej kampane v USA.

Podľa najnovších mediálnych správ bol tento problém jednou z príčin, prečo spoločnosť Disney ustúpila od zámerov kúpiť Twitter.

Nové opatrenia ponúkajú užívateľom možnosť skryť kľúčové slová, frázy a celé konverzácie z prichádzajúcich upovedomení. Twitter zároveň poskytne priamejší spôsob nahlásenia osoby, ktorá poruší zásady toho, čo môže a nemôže byť zverejnené na tejto platforme.

"Neočakávame, že sa tým ihneď odstráni nekorektné správanie užívateľov Twitteru. Úplne sa tomu zabrániť nedá. Zameriavame sa preto na rýchle zlepšovanie siete na základe toho, čo registrujeme," uvádza spoločnosť.

Twitter takisto pripravuje opatrenia zamerané na blokovanie ilegálneho obsahu a teroristickej propagandy.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá