Image
21.1.2014 0 Comments

USA: Snowden mohol spolupracovať s Rusmi

snowden-moskva-letisko.jpg Bývalý spolupracovník Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edward Snowden mohol spolupracovať s Ruskom, povedal predseda bezpečnostného výboru v Snemovni. "Myslím si, že je dôvod, prečo skončil v ich rukách v Moskve," povedal republikán Mike Rogers pre televíziu CBS. Neposkytol však nijaké dôvody svojho tvrdenia.

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však uviedol, že Snowden pracoval sám. Sowdenovi, ktorému hrozí v USA obvinenie zo špionáže, odmieta, žeby poskytol získané dokumenty ktorejkoľvek zahraničnej vláde. Roger, ktorý zastupuje v Kongrese Michigan, povedal pre NBC, že na "niektoré veci, ktoré Snowden urobil, nemal technické možnosti".

"Zdá sa preto, že mal nejakú pomoc. Ukradol veci, ktoré nemali nič dočinenia so súkromím, ako napríklad veľké množstvo údajov týkajúcich sa americkej armády," povedal Rogers a dodal, že Američania za to zaplatia miliardy a miliardy dolárov". Kalifornská demokratická senátorka Dianna Feinsteinová, ktorá stojí na čele bezpečnostného výboru v Senáte, tiež povedala, že Snowden mohol mať pomoc z Ruska.

Na verejnosť sa začiatkom decembra 2013 dostali správy, že NSA denne získava miliardy údajov z mobilných telefónov po celom svete. Záznamy sa následne ukladajú do gigantickej databázy.

Údaje údajne NSA získava z nabúrania sa do káblov spájajúcich mobilné siete na planéte. Celú kauzu v júni odhalil bývalý spolupracovník NSA Edward Snowden, ktorého začali stíhať americké orgány. Po niekoľkotýždňovom ukrývaní na jednom z moskovských letísk napokon dostal azyl v Rusku.


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá