Image
21.1.2014 0 Comments

USA: Snowden mohol spolupracovať s Rusmi

snowden-moskva-letisko.jpg Bývalý spolupracovník Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edward Snowden mohol spolupracovať s Ruskom, povedal predseda bezpečnostného výboru v Snemovni. "Myslím si, že je dôvod, prečo skončil v ich rukách v Moskve," povedal republikán Mike Rogers pre televíziu CBS. Neposkytol však nijaké dôvody svojho tvrdenia.

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však uviedol, že Snowden pracoval sám. Sowdenovi, ktorému hrozí v USA obvinenie zo špionáže, odmieta, žeby poskytol získané dokumenty ktorejkoľvek zahraničnej vláde. Roger, ktorý zastupuje v Kongrese Michigan, povedal pre NBC, že na "niektoré veci, ktoré Snowden urobil, nemal technické možnosti".

"Zdá sa preto, že mal nejakú pomoc. Ukradol veci, ktoré nemali nič dočinenia so súkromím, ako napríklad veľké množstvo údajov týkajúcich sa americkej armády," povedal Rogers a dodal, že Američania za to zaplatia miliardy a miliardy dolárov". Kalifornská demokratická senátorka Dianna Feinsteinová, ktorá stojí na čele bezpečnostného výboru v Senáte, tiež povedala, že Snowden mohol mať pomoc z Ruska.

Na verejnosť sa začiatkom decembra 2013 dostali správy, že NSA denne získava miliardy údajov z mobilných telefónov po celom svete. Záznamy sa následne ukladajú do gigantickej databázy.

Údaje údajne NSA získava z nabúrania sa do káblov spájajúcich mobilné siete na planéte. Celú kauzu v júni odhalil bývalý spolupracovník NSA Edward Snowden, ktorého začali stíhať americké orgány. Po niekoľkotýždňovom ukrývaní na jednom z moskovských letísk napokon dostal azyl v Rusku.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá