Image
22.2.2013 0 Comments

UNIQ PC 190 – slovenský dotykový all-in-one počitač, s dizajnom do reklamy, s odolnosťou do bane

uniq-pc-190-vesa.jpg

Nový multimediálny all-in-one počítač „made in Slovakia" s 19 palcovou uhlopriečkou a kapacitným dotykovým panelom prináša unikátne možnosti do oblastí s náročnými prevádzkovými podmienkami.

Celokovová uzavretá konštrukcia s pasívnym chladením a krytím IP65 zabezpečuje bezproblémovú mechanickú odolnosť a spoľahlivú prevádzku aj v prípade prostredia so striekajúcou vodou, zvýšenou prašnosťou či vlhkosťou. Uniq ponúka alternatívu všade tam, kde štandardné počítače v dôsledku takýchto podmienok pomerne rýchlo „odchádzajú."

V originálnom dizajne sa ukrýva jedno z najtenších priemyselných all-in-one riešení, ktoré ponúka rôzne funkcie. Má veľký odolný 19 palcový TFT displej s rozlíšením 1440×900pixelov s pomerom strán 16:10. Poskytuje potrebný komfort pri práci napríklad s výrobnou dokumentáciou, alebo rôznymi multimediálnymi aplikáciami. Citlivý kapacitný dotykový panel má funkciu multitouch - ktorá umožňuje ovládanie počítača všetkými prstami súčasne. Komunikáciu s externým prostredím umožňuje vodeodolný mediamodul obsahujúci zabudovanú kameru, mikrofón a reproduktory.

Výhodou Uniq PC 190 je pasívne chladenie. Vďaka uzavretému systému bez otvorov, rotujúcich a pohybujúcich sa častí je prevádzka počítača úplne tichá s minimálnou mierou poruchovosti. Je prakticky bezúdržbový a tým je vhodný do non-stop prevádzok. Uniq PC 190 má šesťkrát nižšiu spotrebu elektrickej energie (ročná úspora elektrickej energie pri jednom počítači je až 150 Eur) a jeho životnosť je niekoľkonásobne vyššia v porovnaní s bežnými počítačovými systémami. Navyše údržba je maximálne rýchla a jednoduchá. Stačí umyť vlhkou utierkou a tekutými čistiacimi prostriedkami. Pre prostredia vyžadujúce si špeciálne hygienické podmienky (zdravotníctvo) je možná antibakteriálna povrchová úprava.

Uniq PC 19 prináša flexibilné riešenie. Procesor Intel Atom N2800 1,86 GHz (Dual Core) ponúka výhodnú kombináciu minimálnej spotreby a vysokého výkonu.

Navyše poskytuje konfigurovateľné pripojenie rôznych zariadení : Napríklad čítačku magnetických kariet, Dallas key na identifikáciu prístupu k PC, RFID čítačku napr. na evidenciu dochádzky alebo pre prístupové terminály. Čítačku čiarových kódov pre logistiku a skladové hospodárstvo. Prostredníctvom portov USB a RS-232 je možné pripojiť ľubovoľné kompatibilné zariadenie.

Vďaka svojej odolnosti a elegantnému dizajnu môže Uniq slúžiť ako informačný panel alebo reklamný nosič v kioskovom prevedení na verejne prístupných miestach. Na druhej strane svojimi vlastnosťami výborne poslúži napríklad v prašnom prostredí baní, kde nahradí papierové procesy elektronickými, umožní komunikáciu s ľuďmi na povrchu a uľahčí tak prácu v týchto extrémnych podmienkach.

Kompaktné uchytenie a tvar počítača, ponúkajú dobrú ergonómiu a efektívne využitie pracovného prostredia. Moderný nastaviteľný stojan umožní prispôsobiť jeho umiestnenie. Možnosť voľby je z viacerých typov stojanov pre umiestnenie na stôl, na stenu, kĺbové uchytenie ale aj štandardné VESA uchytenie. Všetko s diskrétnym uložením káblov a variabilným polohovaním.

Mgr. František Pastirčák

Vedúci odd. marketingu - Elcom, spoločnosť s ručením obmedzeným, Prešov


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá