Image
22.2.2013 0 Comments

UNIQ PC 190 – slovenský dotykový all-in-one počitač, s dizajnom do reklamy, s odolnosťou do bane

uniq-pc-190-vesa.jpg

Nový multimediálny all-in-one počítač „made in Slovakia" s 19 palcovou uhlopriečkou a kapacitným dotykovým panelom prináša unikátne možnosti do oblastí s náročnými prevádzkovými podmienkami.

Celokovová uzavretá konštrukcia s pasívnym chladením a krytím IP65 zabezpečuje bezproblémovú mechanickú odolnosť a spoľahlivú prevádzku aj v prípade prostredia so striekajúcou vodou, zvýšenou prašnosťou či vlhkosťou. Uniq ponúka alternatívu všade tam, kde štandardné počítače v dôsledku takýchto podmienok pomerne rýchlo „odchádzajú."

V originálnom dizajne sa ukrýva jedno z najtenších priemyselných all-in-one riešení, ktoré ponúka rôzne funkcie. Má veľký odolný 19 palcový TFT displej s rozlíšením 1440×900pixelov s pomerom strán 16:10. Poskytuje potrebný komfort pri práci napríklad s výrobnou dokumentáciou, alebo rôznymi multimediálnymi aplikáciami. Citlivý kapacitný dotykový panel má funkciu multitouch - ktorá umožňuje ovládanie počítača všetkými prstami súčasne. Komunikáciu s externým prostredím umožňuje vodeodolný mediamodul obsahujúci zabudovanú kameru, mikrofón a reproduktory.

Výhodou Uniq PC 190 je pasívne chladenie. Vďaka uzavretému systému bez otvorov, rotujúcich a pohybujúcich sa častí je prevádzka počítača úplne tichá s minimálnou mierou poruchovosti. Je prakticky bezúdržbový a tým je vhodný do non-stop prevádzok. Uniq PC 190 má šesťkrát nižšiu spotrebu elektrickej energie (ročná úspora elektrickej energie pri jednom počítači je až 150 Eur) a jeho životnosť je niekoľkonásobne vyššia v porovnaní s bežnými počítačovými systémami. Navyše údržba je maximálne rýchla a jednoduchá. Stačí umyť vlhkou utierkou a tekutými čistiacimi prostriedkami. Pre prostredia vyžadujúce si špeciálne hygienické podmienky (zdravotníctvo) je možná antibakteriálna povrchová úprava.

Uniq PC 19 prináša flexibilné riešenie. Procesor Intel Atom N2800 1,86 GHz (Dual Core) ponúka výhodnú kombináciu minimálnej spotreby a vysokého výkonu.

Navyše poskytuje konfigurovateľné pripojenie rôznych zariadení : Napríklad čítačku magnetických kariet, Dallas key na identifikáciu prístupu k PC, RFID čítačku napr. na evidenciu dochádzky alebo pre prístupové terminály. Čítačku čiarových kódov pre logistiku a skladové hospodárstvo. Prostredníctvom portov USB a RS-232 je možné pripojiť ľubovoľné kompatibilné zariadenie.

Vďaka svojej odolnosti a elegantnému dizajnu môže Uniq slúžiť ako informačný panel alebo reklamný nosič v kioskovom prevedení na verejne prístupných miestach. Na druhej strane svojimi vlastnosťami výborne poslúži napríklad v prašnom prostredí baní, kde nahradí papierové procesy elektronickými, umožní komunikáciu s ľuďmi na povrchu a uľahčí tak prácu v týchto extrémnych podmienkach.

Kompaktné uchytenie a tvar počítača, ponúkajú dobrú ergonómiu a efektívne využitie pracovného prostredia. Moderný nastaviteľný stojan umožní prispôsobiť jeho umiestnenie. Možnosť voľby je z viacerých typov stojanov pre umiestnenie na stôl, na stenu, kĺbové uchytenie ale aj štandardné VESA uchytenie. Všetko s diskrétnym uložením káblov a variabilným polohovaním.

Mgr. František Pastirčák

Vedúci odd. marketingu - Elcom, spoločnosť s ručením obmedzeným, Prešov


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá