Image
4.2.2014 0 Comments

Twitter odkúpil 900 patentov od IBM

twitter_marketing_23.jpg Twitter získal viac ako 900 patentov od IBM vďaka dohode, ktorá definitívne ukončila spory medzi oboma spoločnosťami. Obchod sa uskutočnil v decembri, no až v týchto dňoch sa dostal na svetlo vďaka tlačovej správe. Podmienky predaja však neboli zverejnené.

IBM podalo žalobu na sociálnu sieť ešte minulú jeseň, keď sa sťažovalo, že Twitter porušuje minimálne 3 ich patenty. Jeden sa zaoberal reklamou, druhý zdrojovými lokátormi a posledný prehliadaním kontaktov.

Miesto súdenia bol Twitter ochotný problém vyriešiť bez právnikov. Spoločnosti sa zároveň dohodli na vzájomnom licencovaní niektorých práv. Ben Lee, predstaviteľ Twitteru, sa vyjadril takto:

„Toto získanie patentov IBM a licenčné dohody nám umožnia väčšiu ochranu duševného vlastníctva a dajú nám slobodu v inováciách v mene všetkých, ktorí používajú naše služby."

Pre Twitter je to skvelá správa vzhľadom na fakt, že na rozdiel od ostatných sociálnych sietí a médií nevlastní veľké portfólio patentov.

Pre IBM je to len ďalší zápis v účtovných knihách. Spoločnosť už pred dvoma rokmi predala 750 patentov sieti Facebook. Ešte predtým prepustila 1000 patentov spoločnosti Google. No napriek tomu IBM drží v rukách viac patentov než akákoľvek iná firma na svete.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá