Image
4.2.2014 0 Comments

Twitter odkúpil 900 patentov od IBM

twitter_marketing_23.jpg Twitter získal viac ako 900 patentov od IBM vďaka dohode, ktorá definitívne ukončila spory medzi oboma spoločnosťami. Obchod sa uskutočnil v decembri, no až v týchto dňoch sa dostal na svetlo vďaka tlačovej správe. Podmienky predaja však neboli zverejnené.

IBM podalo žalobu na sociálnu sieť ešte minulú jeseň, keď sa sťažovalo, že Twitter porušuje minimálne 3 ich patenty. Jeden sa zaoberal reklamou, druhý zdrojovými lokátormi a posledný prehliadaním kontaktov.

Miesto súdenia bol Twitter ochotný problém vyriešiť bez právnikov. Spoločnosti sa zároveň dohodli na vzájomnom licencovaní niektorých práv. Ben Lee, predstaviteľ Twitteru, sa vyjadril takto:

„Toto získanie patentov IBM a licenčné dohody nám umožnia väčšiu ochranu duševného vlastníctva a dajú nám slobodu v inováciách v mene všetkých, ktorí používajú naše služby."

Pre Twitter je to skvelá správa vzhľadom na fakt, že na rozdiel od ostatných sociálnych sietí a médií nevlastní veľké portfólio patentov.

Pre IBM je to len ďalší zápis v účtovných knihách. Spoločnosť už pred dvoma rokmi predala 750 patentov sieti Facebook. Ešte predtým prepustila 1000 patentov spoločnosti Google. No napriek tomu IBM drží v rukách viac patentov než akákoľvek iná firma na svete.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá