Image
4.2.2014 0 Comments

Twitter odkúpil 900 patentov od IBM

twitter_marketing_23.jpg Twitter získal viac ako 900 patentov od IBM vďaka dohode, ktorá definitívne ukončila spory medzi oboma spoločnosťami. Obchod sa uskutočnil v decembri, no až v týchto dňoch sa dostal na svetlo vďaka tlačovej správe. Podmienky predaja však neboli zverejnené.

IBM podalo žalobu na sociálnu sieť ešte minulú jeseň, keď sa sťažovalo, že Twitter porušuje minimálne 3 ich patenty. Jeden sa zaoberal reklamou, druhý zdrojovými lokátormi a posledný prehliadaním kontaktov.

Miesto súdenia bol Twitter ochotný problém vyriešiť bez právnikov. Spoločnosti sa zároveň dohodli na vzájomnom licencovaní niektorých práv. Ben Lee, predstaviteľ Twitteru, sa vyjadril takto:

„Toto získanie patentov IBM a licenčné dohody nám umožnia väčšiu ochranu duševného vlastníctva a dajú nám slobodu v inováciách v mene všetkých, ktorí používajú naše služby."

Pre Twitter je to skvelá správa vzhľadom na fakt, že na rozdiel od ostatných sociálnych sietí a médií nevlastní veľké portfólio patentov.

Pre IBM je to len ďalší zápis v účtovných knihách. Spoločnosť už pred dvoma rokmi predala 750 patentov sieti Facebook. Ešte predtým prepustila 1000 patentov spoločnosti Google. No napriek tomu IBM drží v rukách viac patentov než akákoľvek iná firma na svete.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá