17.1.2016 0 Comments

True Image Cloud je teraz dostupná na Slovensku

Acronis, celosvetový líder v riešeniach ochrany dát novej generácie, oznámil uvedenie aktualizovanej verzie svojich produktov Acronis True Image Cloud a Acronis True Image 2016 na slovenský trh. Aktualizovaná verzia riešení, ktorá je v súčasnosti jedným z najpredávanejším zálohovacím riešením pre PC na Slovensku, prináša rad vylepšení v oblasti ochrany dát, užívateľského prostredia a zálohovania do cloudu.

Produkty boli inovované na základe požiadaviek zákazníkov, ktorí zdôrazňovali hlavne možnosť prenesenia dát z lokálnych PC diskov, inteligentných telefónov a tabletov do cloudu z dôvodu obmedzenia veľkosti interných úložísk. Došlo tiež k vylepšeniu užívateľského rozhrania a funkcií pre ochranu dát v domácnostiach, ktoré uľahčia správu záloh a obnovu na viacerých počítačoch PC, Mac, inteligentných telefónoch a tabletoch.

„Užívatelia v domácnostiach aj kanceláriách sa dnes obávajú hlavne straty dát v dôsledku poškodených čí stratených zariadení a stretávajú sa so spotrebou úložného priestoru na svojich zariadeniach," povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení Acronis na českom a slovenskom trhu. „Acronis True Image 2016 a Acronis True Image Cloud poskytujú komfortné automatické zálohovanie vo zvolených intervaloch, ktoré zbavuje užívateľa obáv o kľúčové dáta, nezaťažuje výkonnosť zariadenia či internetovú konektivitu nadmernými nárokmi a ponúka neobmedzenú úložnú kapacitu v cloude."

Acronis True Image zaisťuje komplexnú ochranu dát v počítačoch, a to vrátane obrázkov, videozáznamov, dokumentov, aplikácií, hesiel, nastavení a celého operačného systému. Acronis True Image Cloud sa vyznačuje prehľadným centralizovaným ovládacím panelom, ktorý umožňuje centrálnu správu záloh a obnovovanie viacerých zariadení, vrátane osobných počítačov PC a Mac, a mobilných telefónov a tabletov na akejkoľvek platforme (Android, iOS, Windows). Acronis True Image Cloud poskytuje komplexnú ochranu pred stratou dát v dôsledku havárie alebo nepozornosti, medzi ktoré môžu patriť nechcené vymazanie súborov a chyby užívateľov, rovnako ako poškodenie, strata či krádež zariadenia.

Acronis True Image je založený na súbore výkonných technológií na ochranu dát Acronis AnyData Engine, ktoré umožňujú užívateľovi využívať pokročilé a spoľahlivé nástroje na zálohovanie a správu disku, ku ktorým patrí:

Úplný záložný obraz - vytvorí kópiu dát na úrovni diskových blokov, čo užívateľovi umožní vytvoriť si presnú kópiu pevných diskov počítača. Užívateľ si môže zvoliť, či bude zálohovať iba konkrétne zložky alebo si vytvorí úplnú kópiu disku.

Univerzálna obnova - umožňuje užívateľom obnoviť úplný záložný obraz na nový osobný počítač alebo počítač Mac, a to vrátane obnovenia na odlišný hardvér aj premigrovať celý operačný systém, aplikácie i dáta na nový disk alebo na nový počítač.

Rýchle nahrávanie do cloudu - vyvažuje spotrebu sieťových zdrojov s cieľom maximalizácie využitia dostupnej prenosovej rýchlosti pre rýchle nahrávanie zálohy dát do cloudu bez toho, aby to pritom narušilo súbežnú prácu užívateľa či rýchlosť.

Vyskúšaj a rozhodni (Try & Decide) - táto funkcia poskytuje riadené dočasné prostredie pre bezpečné otestovanie nového softvéru, ovládačov, či systémových konfigurácií s možnosťou bezpečného návratu k predchádzajúcej stabilnej systémovej konfigurácii pre prípad technických alebo výkonnostných problémov alebo bezpečnostných hrozieb, napr. vírusu alebo malvéru.

Klonovanie disku - vytvorí presnú repliku diskovej jednotky, ktorá je užitočná pre účely kompletnej migrácie dát z jedného disku na iný, a tiež na vytvorenie viacerých replík disku s rovnakým obsahom.

Cena a dostupnosť

Viac informácií o produktoch Acronis True Image 2016 a Acronis True Image Cloud, vrátane cenníka a možnosti bezplatného vyskúšania nájdete na www.acronis.cz a Acronis True Image je tiež dostupný u väčších predajcov IT.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá