Image
27.2.2013 0 Comments

Tri pätiny Slovákov robia na smartfóne potenciálne nebezpečné aktivity

smartphone-security.jpg Reprezentatívny prieskum medzi obyvateľmi Slovenskej republiky ukázal, že 88 % slovenských používateľov pomocou smartfónov a tabletov fotografuje a 67 % natáča videá a len 12 % si vo svojom zariadení uchováva intímne fotografie alebo videá.

Až 40 % používateľov sa pripája na neznáme siete Wi-Fi a takmer tretina používateľov kliká na neznáme odkazy v e-mailoch. Jedenásť percent požičiava svoje mobilné zariadenie ďalšej osobe na uskutočňovanie platieb, 16,7 % je ochotných zariadenie požičať ďalšej osobe na iné on-line aktivity. Takmer 60 % hrá on-line hry.

Nadväzovanie nových kontaktov či zoznamovanie na internete deklaruje 28 % používateľov. Viac ako štvrtina oslovených (28 %) kliká i na neznáme odkazy na sociálnych sieťach. Takmer 4 % majú priamu osobnú skúsenosť s kyberzločineckým napadnutím mobilného telefónu alebo tabletu. Dáta zo svojich šikovných zariadení zálohuje polovica slovenských používateľov.

Najčastejšie sa mobilné zariadenia strácajú pri pohybe vonku (10,6 %), na kultúrnych alebo športových akciách (5,1 %) a na pracovisku, prípadne v škole (5,5 %).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá