16.5.2016 0 Comments

Trh zliav stagnuje, ZlavaDna.sk zväčšila svoj podiel

ZlavaDna.sk predala v roku 2015 zľavové kupóny v hodnote 19 miliónov eur. Slovenská jednotka si udržala predaje z minulého roka a zväčšila svoj trhový podiel aj napriek poklesu na trhu kolektívneho nakupovania. Pozitívnymi výsledkami za minulý rok sa môže pochváliť aj spoločnosť Creative Web, ktorej sa ako vlastníkovi portálu ZlavaDna.sk podarilo dosiahnuť obrat vo výške 23 miliónov eur.

Trh kolektívneho nakupovania v minulom roku ťahalo najmä cestovanie. Medziročný nárast predaja v tejto kategórií na ZlavaDna.sk predstavoval až 14 %. „Za nárastom cestovania po Slovensku je najmä nestabilná situácia v tradičných dovolenkových destináciách severnej Afriky a migračná kríza na juhu Európy. Môžeme potvrdiť, že slovenskí hotelieri očakávajú aj tento rok rekordné čísla,“ upresňuje Zdenko Hoschek, CEO skupiny Creative Web.

Z predaja najväčšieho zľavového portálu na Slovensku je vidieť rastúci záujem o aquaparky. Predaj vstupov do aquaparkov narástol medziročne až o 53 %. Pozitívny rast, aj keď nie veľmi dramatický, zaznamenali skipasy a to aj napriek horším podmienkam zimnej sezóny. Obľúbené boli aj pobyty v slovenských kúpeľoch, ktorých predaj rastie už 2 roky po sebe.

Pozitívny vývoj predaja zaznamenala ZlavaDna.sk tiež pri adrenalínových zážitkoch a luxusnejších službách. Dobrým príkladom je laserová operácia očí, ktorá dosiahla predaj 200 kupónov s priemernou cenou 600 eur. „Spotrebiteľské správanie Slovákov sa mení. Na ZlavaDna.sk už vyhľadávajú kvalitnejšie a drahšie služby, čoho dôkazom je aj priemerná cena kupónu, ktorá rastie od nášho vzniku,“ vysvetľuje Zdenko Hoschek.

Rok 2015 bol úspešný nie len pre ZlavaDna.sk, ale aj pre celú skupiny Creative Web, ktorej sa podarilo rozšíriť svoje aktivity v zahraničí. V Českej republike sa darilo sesterskému portálu SlevaDne.cz, ktorá zaznamenala až 26 % medziročný rast tržieb. Vďačí za to aj akvizícií portálu KuponPlus.cz, ktorý získala koncom minulého leta. V minulom roku pokračoval aj vývoj ďalších produktov, predovšetkým online rezervačného systému BookioPro. Ten sa v minulom roku začal predávať aj v susednom Maďarsku.

„Minulý rok sa niesol v duchu konsolidácie. Využili sme ho na viacero interných zmien a taktiež na prípravu zaujímavých noviniek, ktoré chceme uviesť v tomto roku. Rok 2016 bude pre nás teda rokom noviniek,“ uzatvára Zdenko Hoschek, CEO skupiny Creative Web.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá