30.10.2012 0 Comments

Transparentnosť podnikania je hlavnou prioritou manažmentu – vyplýva z prieskumu IDC

IDC v mene spoločnosti IFS uskutočnila celosvetovú štúdiu, ktorá odhaľuje, ako môžu podniky zásluhou implementácie ERP systémov dosiahnuť trvalú návratnosť investícií. Prieskum, do ktorého sa v rámci rozhovorov zapojili zákazníci spoločnosti IFS po celom svete ukázal, že za najdôležitejší faktor sa považuje transparentnosť podnikania. Hneď za ním nasledovala efektívna infraštruktúra, lepší prístup k údajom a lepšie vzťahy so zákazníkmi.

Štúdia vychádza z rozhovorov s výkonnými pracovníkmi siedmich spoločností, ktoré implementovali IFS Aplikácie v Spojených štátoch amerických, Veľkej Británii, Austrálii, Poľsku, Španielsku, Nórsku a Holandsku.

Podľa spoločnosti IDC viac než 60 % organizácií využíva staršie systémy, ktoré síce môžu podporiť každodenné obchodné aktivity, ale rozhodne neposkytujú dostatočnú transparentnosť podnikania, nedokážu zohľadniť zmeny v procesoch a dostatočne nepodporujú automatizáciu. Zvýšiť prehľadnosť a rozšíriť podnikanie na medzinárodnú úroveň je prostredníctvom týchto starších systémov veľmi náročné. V organizáciách, ktoré zaviedli IFS Aplikácie ako jediné, plne integrované riešenie, zaznamenala spoločnosť IDC tieto výsledky:

  • Transparentnosť podnikania. 89 % opýtaných uviedlo možnosť zviditeľniť činnosti vykonávané v rámci celej organizácie všetkým podielnikom ako najdôležitejší prínos implementácie komplexného podnikového IT riešenia.
  • Jednotná infraštruktúra. 75 % respondentov uvádza ako najdôležitejšiu jedinú centrálnu aplikačnú platformu, vďaka ktorej sú eliminované problémy, ktoré prináša prevádzka niekoľkých rôznych systémov.
  • Prístup k podnikovým údajom. 68 % uprednostňuje lepší prístup k údajom, ktorý im umožňuje rýchlejšie rozhodovanie na všetkých úrovniach v spoločnosti.
  • Vzťahy so zákazníkmi. Viac než polovica opýtaných - 58 % - hodnotí ako najdôležitejší aspekt plne integrovaného ERP riešenia lepší prehľad o vzťahoch so zákazníkmi, a tým aj možnosť lepšie a rýchlejšie reagovať na ich požiadavky.

„Je veľmi zaujímavé sledovať, že výhody implementácie plne integrovaného riešenia prevažujú nad vnímanými ťažkosťami, najmä s ohľadom na skutočnosť, že tisíce organizácií stále lipnú na starých systémoch," hovorí Anders Munk Ebbesen, Research Manager, IDC Nordic. „Výhody odhalené v tejto štúdii sú témou na zamyslenie pre všetkých pracovníkov IT s rozhodovacou právomocou, ktorí zvažujú zmenu podnikového softvéru."

„Táto štúdia je jasným dôkazom, že implementácia plne integrovaného ERP systému by mala byť vnímaná primárne ako obchodný projekt a nie čisto ako IT projekt," konštatuje Dan Matthews, IFS CTO. „Potenciálna návratnosť investícií je iste dostatočne pádnym argumentom pre zavedenie podnikovo orientovaného prístupu. V stále viac globalizovanom obchodnom svete je prístup k všetkým procesom a transakciám a ich kontrola prostredníctvom jediného systému dôležitou konkurenčnou výhodou."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá