Image
10.3.2014 0 Comments

Toshiba uvádza na slovenský trh ľahké a odolné 15,6“ notebooky Tecra Z50

Toshiba Tecra Z50 je úplne nový modelový rad notebookov na trhu pre profesionálnych používateľov. Ponúka Full HD rozlíšenie antireflexného displeja, vynikajúcu mobilitu, vysoký výkon, ľahké pevné šasi a podsvietenú klávesnicu so samostatným numerickým blokom.

Tecra_Z50-A_02_Win8-1_Screen.jpg

Spoločnosť Toshiba Europe GmbH ohlásila uvedenie 15,6" notebooku Toshiba Tecra Z50 na slovenský trh. Ide o celkom nový modelový rad, ktorého konštrukcia vychádza z jedného z najľahších 13" notebookov vôbec - Portégé Z30. Ponúka vynikajúcu mobilitu, vysoký výkon a ľahké pevné šasi z horčíkovej zliatiny. Všetky notebooky radu Z poskytujú vynikajúcu produktivitu pri zachovaní tých najvyšších nárokov na dizajn a vyhotovenie. Pretože Tecra Z50 je určená predovšetkým na firemnú klientelu, je v modeloch predinštalovaný operačný systém Windows® 7 Professional 64-bit, pričom Windows 8.1Pro 64 bit je dodávaný na inštalačnom DVD disku ako alternatíva.

Tecra_Z50-A_beauty_04.jpg

Notebook Tecra Z50 s 39,6 cm (15,6") displejom je jedným z najľahších notebookov na trhu vo svojej triede. Váži od 1,79 kg a ponúka numerickú klávesnicu v kombinácii s veľkým displejom. Tecra Z50 dáva všetkým profesionálom k dispozícii výkon pri pracovnom stole i flexibilitu, ktorú potrebujú na cestách. Na tento notebook sa aktuálne vzťahuje trojročná záruka v kombinácii s jednoročnou unikátnou službou "Záruka spoľahlivosti".

Na trh prichádzajú prvé dva modely vybavené antireflexným Full HD displejom, SSD diskami a 8 GB operačnej pamäte. Model Tecra Z50-A-10P poháňa procesor Intel® Core™ i5 a poskytuje 128 GB diskovej kapacity. Tecra Z50-A-11C je postavená na najvýkonnejšom dostupnom riešení - procesore Intel® Core™ i7 a pre dáta je pripravený rýchly 256 GB SSD disk.

Batéria modelu Tecra Z50 umožňuje celodennú prácu v teréne. Dodáva energiu až na 8 hodín práce. Notebooky poskytujú pokročilé bezpečnostné funkcie pre podnikanie a tiež dokovacie riešenie, ktoré umožňuje jednoduché pripojenie k všetkým potrebným perifériám vrátane monitora.

Navrhnutý pre spoľahlivosť
Všetky notebooky radu Z sú dostatočne robustné na to, aby vydržali všetky potreby vyťažených profesionálov. Ponúkajú bezpečnostné nástroje Toshiba EasyGuard. Ľahké horčíkové šasi je vystužené pomocou štruktúry "medového plástu", ktorá zvyšuje odolnosť. Model Z50 prešiel množstvom prísnych testov vrátane HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) od nezávislého nemeckého skúšobného inštitútu TÜV Rheinland®. Notebook bol testovaný na pád z výšky až 76 cm a navyše je vybavený klávesnicou, ktorá zaisťuje bezpečnosť pri poliatí až 30 ml tekutiny a chráni tak dáta pri nepredvídateľných nehodách.

Tecra Z50 je pripravená aj na ochranu podnikových dát pri krádeži notebooku a umožňuje IT oddeleniam sledovať, udržiavať, opravovať, aktualizovať a upgradovať notebook na diaľku. Čítačka odtlačkov prstov, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy všetkých modelov, zvyšuje bezpečnosť pri prihlasovaní a k dispozícii je aj voliteľná čítačka čipových kariet.

Model Tecra Z50-A-10P bude na trhu za odporúčanú koncovú cenu 1 179€ vrátane DPH a Tecra Z50-A-11C za 1 369€.

Prvé notebooky Toshiba Z50 na našom trhu - Tecra Z50-A-10P a Tecra Z50-A-11C:

 • 4. generácia procesorov Intel® Core™
 • 39.6cm (15.6") Full HD antireflexný displej
 • Predinštalovaný systém Windows 7 Pro a inštalačné DVD Windows 8.1 Pro
 • Intel® HD 4400 grafika
 • 8GB DDR3L
 • 128 alebo 256 GB SSD disk
 • Konektivita: 3 porty USB 3.0, 1 x HDMI®, 1x RGB, čítačka kariet SD, Gigabit LAN, Wi-Fi (802.11 ac/a/b/g/n) wireless LAN, Bluetooth™ 4.0, Intel® WiDi™
 • Audio: stereo reproduktory s technológiou DTS® Studio Sound™
 • Full HD webkamera so stereo mikrofónom
 • Zabezpečenie: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, Intel® Active Management Technology
 • Podsvietená klávesnica s numerickým blokom a AccuPointom odolná proti poliatiu
 • Hmotnosť: od 1.79kg
 • Trojročná záruka v kombinácii s jednoročnou unikátnou službou "Záruka spoľahlivosti"


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá