Image
26.3.2015 0 Comments

Toshiba predstavuje humanoidnú robotickú ženu ChihiraAico

Toshiba_ChihiraAico_2.jpg ChihiraAico sa prítomnému publiku sama predstavila v posunkovej reči: „Moje meno je ChihiraAico. Chihiro predstavuje v japončine krajine a mier. Aico kombinuje prvé slabiky slov myšlienka a komunikácia." Tak okomentovala ChihiraAico prebiehajúcu prezentáciu s príslušnými gestami.

Za sprievodu pianistu ukázala svoje hudobné nadanie a zaspievala. V priebehu prezentácia bolo vidieť mimiku jej tváre - úsmev, rozhorčenie i smútok. Zreteľná bola realistická textúra pleti a prirodzené pohyby vrátane žmurkania očných viečok.

ChihiraAico má ľudskú tvár. Očakáva sa, že tento koncept zasiahne do oblastí sociálnej starostlivosti, zdravotníctva, výroby, priemyslu a zábavy. Toshiba bude naďalej do tohto konceptu integrovať množstvo technológií a senzorov, ako napríklad hlasovú syntézu, rozpoznávanie hlasu a ďalšie mechanizmy, s cieľom umožniť skoré reálne zasadenie humanoidných robotov na pozície recepčných a obsluhy informačných priehradiek na veľtrhoch. V roku 2020 plánuje Toshiba uviesť tieto roboty do sociálnych služieb a zdravotníctva ako spoločníkov pre seniorov a pacientov s demenciou, ako vzdialených poradcov, opatrovateľov, prekladateľov posunkového jazyka a na ďalšie určenia.

ChihiraAico.jpg

Humanoidný robot bol vyvinutý v spolupráci s Alaba Inc., Osaka University, Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology. Na základe odborných znalostí z priemyselnej robotiky vyvinula Toshiba operačný algoritmus pohybov s využitím mnohých kĺbov, ktorých koordináciu riadi 43 pohonných jednotiek. Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology zabezpečili s využitím pohybových senzorov technológie na výučbu prirodzených pohybov a riadenie robota. Alaba Inc. a Osaka University prispeli technológiami na vytváranie mimiky ľudskej tváre.

Vďaka kombinácii všetkých týchto technológií sa podarilo vyvinúť robotickú ženu, ktorá pohybuje prirodzeným spôsobom hornou časťou tela tak, ako to doteraz nebolo možné.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá