Image
26.3.2015 0 Comments

Toshiba predstavuje humanoidnú robotickú ženu ChihiraAico

Toshiba_ChihiraAico_2.jpg ChihiraAico sa prítomnému publiku sama predstavila v posunkovej reči: „Moje meno je ChihiraAico. Chihiro predstavuje v japončine krajine a mier. Aico kombinuje prvé slabiky slov myšlienka a komunikácia." Tak okomentovala ChihiraAico prebiehajúcu prezentáciu s príslušnými gestami.

Za sprievodu pianistu ukázala svoje hudobné nadanie a zaspievala. V priebehu prezentácia bolo vidieť mimiku jej tváre - úsmev, rozhorčenie i smútok. Zreteľná bola realistická textúra pleti a prirodzené pohyby vrátane žmurkania očných viečok.

ChihiraAico má ľudskú tvár. Očakáva sa, že tento koncept zasiahne do oblastí sociálnej starostlivosti, zdravotníctva, výroby, priemyslu a zábavy. Toshiba bude naďalej do tohto konceptu integrovať množstvo technológií a senzorov, ako napríklad hlasovú syntézu, rozpoznávanie hlasu a ďalšie mechanizmy, s cieľom umožniť skoré reálne zasadenie humanoidných robotov na pozície recepčných a obsluhy informačných priehradiek na veľtrhoch. V roku 2020 plánuje Toshiba uviesť tieto roboty do sociálnych služieb a zdravotníctva ako spoločníkov pre seniorov a pacientov s demenciou, ako vzdialených poradcov, opatrovateľov, prekladateľov posunkového jazyka a na ďalšie určenia.

ChihiraAico.jpg

Humanoidný robot bol vyvinutý v spolupráci s Alaba Inc., Osaka University, Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology. Na základe odborných znalostí z priemyselnej robotiky vyvinula Toshiba operačný algoritmus pohybov s využitím mnohých kĺbov, ktorých koordináciu riadi 43 pohonných jednotiek. Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology zabezpečili s využitím pohybových senzorov technológie na výučbu prirodzených pohybov a riadenie robota. Alaba Inc. a Osaka University prispeli technológiami na vytváranie mimiky ľudskej tváre.

Vďaka kombinácii všetkých týchto technológií sa podarilo vyvinúť robotickú ženu, ktorá pohybuje prirodzeným spôsobom hornou časťou tela tak, ako to doteraz nebolo možné.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá