Image
26.3.2015 0 Comments

Toshiba predstavuje humanoidnú robotickú ženu ChihiraAico

Toshiba_ChihiraAico_2.jpg ChihiraAico sa prítomnému publiku sama predstavila v posunkovej reči: „Moje meno je ChihiraAico. Chihiro predstavuje v japončine krajine a mier. Aico kombinuje prvé slabiky slov myšlienka a komunikácia." Tak okomentovala ChihiraAico prebiehajúcu prezentáciu s príslušnými gestami.

Za sprievodu pianistu ukázala svoje hudobné nadanie a zaspievala. V priebehu prezentácia bolo vidieť mimiku jej tváre - úsmev, rozhorčenie i smútok. Zreteľná bola realistická textúra pleti a prirodzené pohyby vrátane žmurkania očných viečok.

ChihiraAico má ľudskú tvár. Očakáva sa, že tento koncept zasiahne do oblastí sociálnej starostlivosti, zdravotníctva, výroby, priemyslu a zábavy. Toshiba bude naďalej do tohto konceptu integrovať množstvo technológií a senzorov, ako napríklad hlasovú syntézu, rozpoznávanie hlasu a ďalšie mechanizmy, s cieľom umožniť skoré reálne zasadenie humanoidných robotov na pozície recepčných a obsluhy informačných priehradiek na veľtrhoch. V roku 2020 plánuje Toshiba uviesť tieto roboty do sociálnych služieb a zdravotníctva ako spoločníkov pre seniorov a pacientov s demenciou, ako vzdialených poradcov, opatrovateľov, prekladateľov posunkového jazyka a na ďalšie určenia.

ChihiraAico.jpg

Humanoidný robot bol vyvinutý v spolupráci s Alaba Inc., Osaka University, Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology. Na základe odborných znalostí z priemyselnej robotiky vyvinula Toshiba operačný algoritmus pohybov s využitím mnohých kĺbov, ktorých koordináciu riadi 43 pohonných jednotiek. Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology zabezpečili s využitím pohybových senzorov technológie na výučbu prirodzených pohybov a riadenie robota. Alaba Inc. a Osaka University prispeli technológiami na vytváranie mimiky ľudskej tváre.

Vďaka kombinácii všetkých týchto technológií sa podarilo vyvinúť robotickú ženu, ktorá pohybuje prirodzeným spôsobom hornou časťou tela tak, ako to doteraz nebolo možné.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá