5.9.2012 0 Comments

Toshiba predstavila svoj prvý hybridný notebook / tablet – Satellite U920t

Spoločnosť Toshiba dnes predstavila nový konvertibilný UltrabookTM Satellite U920t. Jednoduchosť použitia a výkon notebooku spája s okamžitým prebudením a použiteľnosťou tabletu. Dotykový displej s uhlopriečkou 31,8 cm (12,5 ") sa jednoducho transformuje z notebooku do formátu tabletu. Satellite U920t je novou alternatívou pre používateľov, ktorí chcú univerzálny mobilný počítač v extrémne kompaktnom tele. Ponúka to najlepšie z oboch svetov: pre konzumáciu obsahu môže byť konvertibilný UltrabookTM prevádzkovaný v režime tabletu pre optimalne využitie Windows 8, zatiaľ čo pre vytváranie obsahu a pre úlohy ktoré vyžadujú viac písania bude vítaným riešením režim notebooku. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Intel je model U920t vybavený senzorom Intel Solution Sensor® ktorý sleduje stavy prostredia veličinami akou je akcelerácia, magnetické ložisko, uhlová rýchlosť alebo intenzita okolitého osvetlenia. Okrem toho sa Satellite U920t spustí v priebehu niekoľkých sekúnd a umožňuje rýchle prebudenie. Nový konvertibilný UltrabookTM od Toshiby bude v Európe dostupný od štvrtého štvrťroka 2012.

Všetko o displeji
Tento všestranný hybrid je založený na inovatívnej konštrukcii displeja. Tá umožňuje rýchlu, jednoduchú premenu notebooku na tablet. Uhlopriečka 31,8 cm (12,5 "), dotyková obrazovka so snímaním až desiatich prstov súčasne, LED podsvietením a širokými pozorovacími uhlami má kvalitné zobrazenie soa sýtymi farbami. Displej je chránený proti poškriabaniu sklom Corning® Gorilla® Glass, ktoré je navyše potiahnuté vrstvou zabraňujúcou zachytávanie odtlačkov prstov.

Skvelý dizajn a vysoký výkon
Satellite U920t sa pýši treťou generáciou procesorov Intel® pre UltrabookyTM a najnovšou grafikou Intel® HD Graphics 4000. Ľahko tak zvládne aj zložité výpočtové úlohy. Zabudovaný SSD disk s kapacitou až 256 GB a obzvlášť vysokou prenosovou rýchlosťou je ideálny pre prácu na cestách. SSD disk neprodukuje hluk ani teplo, je vysoko odolný proti nárazom a je tiež veľmi energeticky úsporný.

Malý veľkosťou, veľký konektivitou
Malý, tenký a ľahký Satellite U920t je osadený plnohodnotnými portami, ako je HDMI®, dvojica USB 3.0 portov a čítačka SDTM kariet. Vybavený je tiež rozhraniami WLAN a Bluetooth® 4.0 pre rýchly bezdrôtový prístup k sieťam a pripojenie periférií. Podpora technológie Intel® Wireless Display umožňuje bezdrôtové streamovanie akéhokoľvek obsahu na veľkú obrazovku kompatibilného televízora. Konvertibilný UltrabookTM má zabudované dve kamery: prednú VGA s 1Mpx čipom a senzorom okolitého osvetlenia a druhú 3Mpx s automatickým zaostrovaním na zadnej strane. Jeden z USB portov navyše podporuje funkciu Sleep-and-Charge pre nabíjanie pripojeného smartfónu, MP3 prehrávača alebo inej prenosnej elektroniky aj keď je Ultrabook ™ vypnutý.

Elegantné horčíkové šasi
Satellite U920t kombinuje strieborne zafarbené povrchové materiály z horčíkovej zliatiny s vysoko-kvalitnými prvkami na opierkach dlaní. Spodná časť je napoly hnedá s povrchom pretkaným textúrou. Klávesnica s matnými čiernymi dlaždicovými tlačidlami a LED podsvietením už len zvýrazňuje vydarený dizajn tohto konvertibilného UltrabookuTM.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá