10.9.2014 0 Comments

Toshiba na veľtrhu IFA 2014: lifenology - technológia pre život

Toshiba predstavila na berlínskom veľtrhu IFA 2014 v hale 21a svoju víziu lepšej budúcnosti "lifenology". V nadväznosti na know-how, ktoré vychádza zo širokej škály technológií, vytvára Toshiba produkty a služby, ktoré zlepšujú kvalitu života ľudí na celom svete a pomáhajú dávať životu ďalší rozmer.

Súčasťou tejto vízie, ktorá zahŕňa všetky oblasti zamerania spoločnosti Toshiba, je uvádzanie produktov, ktoré pomáhajú spotrebiteľom v každodennom živote - dávame ľuďom technológie, ktoré umožňujú, aby robili to, čo chcú, spôsobom, ktorý si sami zvolia. Preto predstavila Toshiba na veľtrhu IFA 2014 rad noviniek a inovatívne produkty, ktoré majú potenciál obohatiť život a spoluvytvárať jeho pridanú hodnotu.

Prispôsobená mobilita

Toshiba Europe ukazuje nové smery a rozširuje súčasnú ponuku tabletov, aby uspokojila stále rozmanitejšie mobilné potreby dnešných používateľov. Toshiba Satellite Radius 11 je prvým 29,5 cm (11,6") konvertibilným notebookom Toshiba, ktorý umožňuje jednoduchú transformáciu do piatich rôznych režimov. Satellite Radius 11 ponúka všestrannosť a je navrhnutý tak, aby sa prispôsobil potrebám používateľov a naplnil všetky potreby, ktoré prináša náročný deň.

Kľúčovým produktom Toshiba na veľtrhu IFA 2014 je tiež ľahký Satellite CL10-B, ktorý poskytuje s dlhou výdržou batérie a úložiskom typu cloud slobodu, navyše v kombinácii s operačným systémom Windows 8.1 s Bing. Pre tých, ktorí majú radi bezpečné dátové úložisko cloud, predstavuje spoločnosť Toshiba tiež nový Chromebook optimalizovaný pre maximálnu zábavu - Chromebook 2 má vyladené reproduktory Skullcandy® a uhlopriečku 33,8 cm (13,3") s možnosťou výberu až Full HD IPS displeja.

Na záväzok zvýšiť osobnú flexibilitu reaguje spoločnosť Toshiba na veľtrhu IFA 2014 rozvojom produktového radu tabletov so systémom Windows 8.1 s Bing a predstavuje tablet Encore Mini. Ide o ultramobilný tablet s útlou 17,8 cm (7") uhlopriečkou displeja a procesorom Intel® Atom™, s ktorým získate ročné predplatné balíka Microsoft Office 365 Personal.

Inteligentné vizuálne zážitky

Toshiba predstavuje prototyp nového Ultra HD 4K televízora - nový rad U, ktorý sa dostane na európsky trh počas roka 2015. Tieto televízory kombinujú Ultra HD (3840 x 2160) rozlíšenie displeja s technológiou pokročilého spracovania obrazu Toshiba Cevo Picture. Rad U ponúka výnimočnú ostrosť, farby a hĺbku obrazu. Nový rad U bude prvým modelom Ultra HD televízora, do ktorého zabuduje Toshiba funkciu MediaGuide Replay - inteligentné nahrávanie, ktoré automaticky reaguje na návyky diváka. Tieto televízory budú podporovať najnovší štandard dekódovania videa - HEVC, ktorý uľahčí prezeranie Ultra HD obsahu

Ďalším z cieľov spoločnosti Toshiba je sprístupniť existujúce technológie každému. Preto uvádza cenovo dostupné televízory s integrovaným prehrávačom médií a celým radom možností pripojenia - rad L24, ktorý spĺňa všetky potreby veľkej časti používateľov. Predstavené sú televízory L24 s dvoma novými uhlopriečkami - 102cm (40") a 127 cm (50"). Vďaka možnosti nahrávania na pripojený disk - Personal Video Recording (PVR) - ponúkajú väčšiu flexibilitu.

Inovatívne dátové úložisko

Na veľtrhu IFA 2014 predstavuje Toshiba tiež svoj prvý bezdrôtový SSD disk (Solid State Drive), Canvio AeroMobile. Vďaka bezdrôtovej technológii a vysokorýchlostnému portu USB 3.0 sa Canvio AeroMobile môže stať základným centrálnym dátovým úložným priestorom pre smartfóny, PC a tablety. Ponúka 128 GB priestoru a možnosť prepojenia až s ôsmimi zariadeniami súčasne. Dlhá životnosť batérie umožňuje nepretržitý video streaming po dobu až ôsmich hodín a ľahký a kompaktný dizajn z neho robí ideálny prístroj pre zálohovanie na cestách.

Súčasné i budúce technológie

Na tohtoročnom veľtrhu IFA predstavuje Toshiba rad aktuálnych aj budúcich televíznych technológií, vrátane 5K televízora pre domáce kino s pomerom strán 21:9 s inteligentným zdieľaním obrazovky, rozšírenou službou inteligentného nahrávania MediaGuide Replay a zrkadlovým displejom s uhlopriečkou 213 cm (84"), ktorý predstavuje nový rozmer sledovania aj dizajnu obývačky. Medzi budúce inovácie pre domácnosť patrí tiež displej určený do kúpeľne, ktorý sleduje životné funkcie používateľa prostredníctvom monitorovacieho náramku. Na to nadväzuje aj zariadenie ideálne pre použitie v kuchyni alebo v obývacej izbe - zrkadlový displej doplnený o zobrazenie informácií o počasí, kalendár a dokonca aj o funkciu video hovoru. V stánku uvidíte aj aktuálny rozsiahly sortiment PC, TV, príslušenstva a produktov pre ukladanie dát pre všetky kategórie užívateľov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá