2.10.2015 0 Comments

Toshiba by mohla prepúšťať v problémových divíziách

Spoločnosť Toshiba by mohla prepúšťať zamestnancov v divíziách domácich spotrebičov, televízorov a počítačov, keďže tieto oblasti nie sú pre japonskú spoločnosť ziskové. Firma bude zároveň hľadať partnera pre oblasť nukleárnej energetiky. Týmto spôsobom sa chce spoločnosť zotaviť z účtovného škandálu v rozsahu 1,3 mld. USD. Šéf spoločnosti Masashi Muromachi to uviedol vo štvrtok.

"Nedávne problémy s účtovníctvom mohli plynúť z toho faktu, že niektoré z našich oblastí podnikania stratili silu zarábať. Urgentne musíme prijať opatrenia v týchto oblastiach," povedal Muromachi. Súčasťou ozdravenia firmy bolo angažovanie nového vedenia spoločnosti, ktoré v stredu získalo povolenie od akcionárov.

Toshiba Corp za svoj účtovný prvý kvartál, čiže za apríl až jún, vykázala stratu v dôsledku slabého predaja osobných počítačov a televíznych prijímačov. Firma informovala, že za prvý štvrťrok skončila v prevádzkovej strate v sume 10,96 mld. jenov (JPY). V rovnakom období minulého roka pritom dosiahla prevádzkový zisk vo výške 47,7 mld. JPY. Za celý uplynulý finančný rok, ktorý sa skončil v závere marca, bola čistá strata spoločnosti v objeme 37,8 mld. JPY.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá