3.9.2012 0 Comments

Toshiba: ešte múdrejší Full HD Smart TV

Toshiba predstavila nové rady televízorov TL938 a RL938, ktoré prinášajú vylepšenú a dostupnejšiu Smart TV technológiu. Obe série majú Full HD rozlíšenie (1920 × 1080p) a LCD panely s pomerom strán 16:9 a Edge LED podsvietením. Rad TL938 je pripravený pre neobmedzené 3D zobrazenie. Konvertuje 2D obsah do 3D, ktorý potom môže divák sledovať pomocou okuliarov Toshiba Active Shutter 3D glasses (nie sú súčasťou balenia). Vďaka ďalšej úrovni technológie Smart TV sú rady televízorov TL938 a RL938 pripravené na budúcnosť. Zabudované WiFi® rozhranie prináša jednoduchý prístup do Toshiba Places, nahrávanie videa na USB, bezdrôtový prenos obrazu Intel® Widia, otvorený prehliadač, kompatibilitu so Skype™ a jednoduchú spoluprácu s tabletom či smartfónom pre širokú škálu on-line obsahu. Televízory radu TL938 sú dostupné s kovovo strieborným brúseným povrchom a uhlopriečkou obrazu 117 cm (46 "), resp. 102 cm (40"), zatiaľ čo rad RL938 prichádza s lesklým čiernym povrchom a uhlopriečkami displeja 102 cm (40 ") a 80 cm (32 "). Ako rad TL938, tak aj RL938 budú v Európe dostupné počas štvrtého štvrťroka 2012.

Toshiba Places
Online portál od spoločnosti Toshiba ponúka prístup k širokému obsahu prostredníctvom špecializovaných aplikácií - napríklad filmy na želanie s aplikáciami AcetraxTM, MaxdomeTM a Viewster, videá na YouTubeTM a Dailymotion, hudbu s Putpat®, iConcerts® a Aupeo!, televízne služby ako BBC iPlayer a Euronews a sociálne siete s aplikáciou FacebookTM a TwitterTM. Každý mesiac pribúdajú v Toshiba Places ďalšie aplikácie, a to bez nutnosti akýchkoľvek aktualizácií. Okrem toho môžu diváci pohodlne listovať prehľadným rozhraním MediaGuide od Rovi. MediaGuide poskytuje podrobné výpisy programov rovnako ako aj mnoho detailných informácií o hercoch, reláciách a filmoch.

Televízor pripojený k internetu? Žiadny problém
"Zaradenie týchto cenovo výhodných radov do sortimentu inteligentných televízorov je priamou reakciou na rastúci počet divákov, ktorí si chcú užívať internetový obsah spoločne s ostatnými na najväčšej obrazovke v dome," vysvetlil Andy Bass, viceprezident pre predaj a marketing v spoločnosti Toshiba. "Ponúkame bránu do sveta Smart TV bez nutnosti prídavných zariadení či doplnkov. Tým je myslené predovšetkým už zabudované jednoduché pripojenie k internetu za konkurencieschopnú cenu."

Múdrejší vo vnútri
Rovnako ako zabudovanú funkciu WPS (WiFi® Protected Setup) pre jednoduché a rýchle pripojenie k vašej domácej sieti, prinášajú nové rady TL a RL rozhranie Intel® Widia pre bezdrôtový prenos obrazu z akéhokoľvek notebooku kompatibilného s Intel® Widia. Vďaka Intel® Widia je na vašej televíznej obrazovke dostupný plný rozsah internetovej zábavy. Vďaka otvorenému prehliadaču môžete prehliadať web s diaľkovým ovládačom alebo s aplikáciou Toshiba pre smartfóny a tablety. Použitie notebooku je teraz otázkou voľby, nie nutnosťou.

Ak chcete vylepšiť svoj zážitok, skúste novú aplikáciu Toshiba MediaGuide pre tablety Android. Umožňuje pohodlné prehlidnie programového sprievodcu EPG, kategorizáciu televíznych kanálov, plánovanie nahrávanie, vyhľadávanie a prístup k informáciám o vysielaní a videu na požiadanie.

Vďaka USB video-nahrávaniu stačí pripojiť externý pevný disk, nahrávať programy a kedykoľvek sledovať čo budete chcieť.

Pripojte webkameru a môžete vďaka podpore SkypeTM so svojimi priateľmi nielen hovoriť, ale sa počas hovoru aj navzájom vidieť.

Vysoký výkon pre zobrazovanie
Oba nové rady TL aj RL sú vyrobené tak, aby bol Full HD obraz maximálne využitý. Akčné scény sú posilnené technológiou Active Motion & Resolution.

Viac možností pripojenia pre väčšiu zábavu
Oba rady TL a RL majú HDMI® a USB porty, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa nepríjemnému rozhodnutiu čo odpojiť, ak chcete pridať ďalšie zariadenia. Rad RL938 má tri HDMI® porty a rad TL938 ide ešte ďalej so štyrmi HDMI portami®. Oba rady navyše ponúkajú dvojicu USB portov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá