13.6.2016 0 Comments

Top rakúskym futbalovým klubom sa na štadióny zložili fanúšikovia: 4,5 milióna eur

Gigantické futbalové štadióny vyrastú v susednom Rakúsku aj vďaka peniazom od fanúšikov. V máji totiž dva populárne futbalové kluby FK Austria Wien a SK Rapid vyzbierali od fanúšikov v krátkom čase cez crowdinvesting vyše 4,5 milióna eur!

SK Rapid: Allianz Aréna otvorí brány už v lete 2016
Po crowdinvestingu siahol najpopulárnejší rakúsky futbalový klub SK Rapid Viedeň, ktorý zbieral financie na stavbu nového štadióna. Stavbou Allianz Arény, ktorá má byť otvorená v lete 2016, vytvoria bielo-zelení momentálne najmodernejšiu futbalovú infraštruktúru v celej rakúskej Bundeslige. Financovanie štadióna je zaistené z rôznych zdrojov, pomocou crowdinvestingu však môže byť ešte hospodárnejšie. Fanúšikovia tak môžu investovať do klubu a stať sa jeho partnerom. „Hoci klub mal vysoko nastavenú cieľovú sumu – až na 3 milióny eur, kampaň trvala rekordne krátko. Klub získal požadovanú sumu od fanúšikov za mesiac a pol! V rámci európskej platformy CONDA ide doteraz o najvyššiu vyzbieranú sumu,“ dodal Andrej Wallo.

FK Austria Wien: Generali Arena porastie v lete
V lete 2016 sa začne v Rakúsku stavať prvý energeticky sebestačný futbalový štadión v strednej Európe. Jeho unikátnosť však spočíva nielen v jeho ekologickej udržateľnosti, ale aj v spôsobe financovania. Prostriedky na jeho stavbu boli tiež zozbierané aj pomocou relatívnej novej, ale čoraz obľúbenejšej metódy financovania – pomocou crowdinvestingu: financií od ľudí. Neprešlo ani 30 hodín od uverejnenia projektu Arena Invest na stránkach najväčšej crowdinvestingovej siete CONDA a už mal futbalový klub FK Austria Wien na konte vyše milióna eur na stavbu Generali Areny!

„Nikdy predtým nebola v Rakúsku cez crowdinvesting investovaná takáto vysoká suma v takom rekordne krátkom čase. V minúte prekročenia miliónovej hranice sa na financovaní podieľalo takmer 500 investorov, čo znamená priemernú investičnú sumu 2 400 eur na investora. Po necelých 30 hodinách už bolo zozbieraných 1,5 milióna eur. Cieľová suma tak bola dosiahnutá,“ komentuje Andrej Wallo, regionálny manažér platformy CONDA Crowdinvesting na Slovensku, ktorá na domáci trh vstúpila v marci tohto roka.

Futbalový štadión Generali Arena má byť do roku 2018 prebudovaný na štvorhviezdičkovú ekologicky udržateľnú UEFA arénu. V rámci projektu sa má rekonštruovať štadión a tréningové ihriská a vybudovať regionálne centrum pre dorast.

CONDA podporuje aj slovenské firmy
So spoločnosťou CONDA možno investovať už aj na Slovensku. Už od 100 eur môžu záujemcovia vložiť do inovatívnych firiem zo Slovenska, z Rakúska, Nemecka, zo Švajčiarska alebo Slovinska a profitovať z ich úspechu. „Doposiaľ sme v Európe úspešne prefinancovali 53 projektov. Výška investovaného kapitálu prekročila prvýkrát rekordnú hranicu 11 miliónov eur. Vyše 6 000 investorov profituje už dnes zo svojich vkladov. K dispozícii sú ďalšie atraktívne investičné príležitosti. Stačí si vybrať z našej ponuky a každý sa môže stať partnerom úspešných inovatívnych firiem,“ doplnil Andrej Wallo. Aktuálne na Slovensku môžu záujemci o investovanie podporiť  cez CONDA Crowdinvesting jednu z najrýchlejšie rastúcich domácich značiek – výrobcu unikátneho slovenského aperitívu Bentianna. Spoločnosť chce vyzbierať 150-tisíc eur na expanziu do ďalších krajín.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá