Image
6.5.2015 0 Comments

TomTom chce akčnou kamerou Bandit zosadiť GoPro z trónu

tomtom_bandit.jpg Spoločnosť TomTom, známa svojimi navigátormi GPS, oznámila svoj vstup na trh s akčnými kamerami, kde dominuje GoPro, ktorému konkurujú najmä Garmin, Panasonic a Sony. Nová kamera Bandit vyniká nielen dizajnom, ale aj spôsobom, ako umožňuje editovať a zdieľať zachytený obsah. Jej rivalom bude najmä podobne vybavená kamera Garmin VIRB X.

Zariadenie prináša množstvo inovácií. Okrem toho, že umožňuje zaznamenávať údaje, ktoré môžu byť vizuálne prezentované vo videu, označí aj akčné momenty, ktoré sa potom dajú jednoducho zostaviť do výsledného videa pomocou automatickej funkcie shake to edit.

Kamera je vybavená 16 Mpx senzorom CCD, ktorý je umiestnený za širokouhlým objektívom na prednej strane, pričom displej a ovládanie sú na vrchnej strane. Bandit má valcovitý tvar ako konkurenčné modely Panasonic HX-A1 a Sony Action Cam Mini. Je vodotesný do hĺbky 50 m, pred ponorením však treba objektív vybaviť doplnkovým krytom.

Video možno nahrávať v rozlíšení 4K, ale iba pri neveľmi použiteľnom snímkovaní 15 fps. Pri rozlíšení 2.7K snímková frekvencia dosiahne 30 fps a pri full HD 1080p je to 60 fps. Možný je aj záznam videa slow motion HD 720p pri 120 fps. Kamerou možno zhotovovať aj 16 Mpx fotografie s rýchlosťou 10 snímok za sekundu, ktoré sa dajú použiť na výrobu 4K videa alebo 1080p časozberného videa pri 30 fps.

Kľúčová črta kamery Bandit je podobne ako v prípade modelov Garmin VIRB X a XE použitie vstavaných pohybových snímačov a senzorov GPS, ktoré zaznamenávajú rôzne dáta zobrazované vo videu. Ide o údaje, ako je poloha, rýchlosť, nadmorská výška, zrýchlenie, tepová frekvencia a pod.

tomtom-bandit.jpeg

Na zdieľanie obsahu a diaľkové ovládanie kamery je k dispozícii bezdrôtové pripojenie a smartfónová aplikácia umožňujúca použiť displej telefónu ako hľadáčik na komponovanie záberov a ovládanie nastavení. Okrem technológií Wi-Fi a Bluetooth je kamera vybavená aj jednotkou Batt-Stick, obsahujúcou batériu, pamäťovú kartu microSD a konektor USB 3.0 na pripojenie k počítaču na nabíjanie a sťahovanie záberov.

Ku kamere sa dodáva aj množstvo príslušenstva. Štandardná verzia prichádza s krytom na objektív, ktorý ho ochráni pred striekajúcou vodou a adaptérom na držiaky kamier GoPro. Prémiový balík obsahuje diaľkový ovládač, vodotesný kryt na objektív na potápanie, napájací kábel a ďalšie doplnky.

Kamera TomTom Bandit sa dostane do obchodov v priebehu mája. Cena štandardného balíka bude 430 dolárov, verzia Premium Pack bude stáť 500 dolárov.


Zdroj: gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá