3.9.2012 0 Comments

Tohiba na veľtrhu IFA 2012 predstavuje inovácie z oblasti televízií, počítačov a tabletov

Toshiba Europe GmbH predstavuje na veľtrhu IFA 2012 v Berlíne najnovšie inovácie z oblasti televízií, počítačov a tabletov. Toshiba ukazuje svet možností rôznych zariadení a dáva užívateľom množstvo príležitostí na spoznávanie digitálnych svetov. Z viac ako 160 zariadení vystavených na stánku spoločnosti Toshiba na veľtrhu IFA vyčnievajú Quad Full HD (4K) displeja, nový inovatívny Ultrabook, predstavenie radu pre Windows 8 a demonštrácie zobrazovacích zariadení, ktoré pristupujú k obsahu z cloudu a umožňujú zdieľanie obsahu.

"Uvedomujeme si, že ľudia používajú celý rad zariadení, aby si vychutnali najrôznejši digitálny obsah," povedal Andy Bass, viceprezident pre predaj a marketing v Európe. "Ako líder v oblastiach TV a PC priemyslu prenášame naše rozsiahle odborné znalosti a dlhoročné skúsenosti z výskumu a vývoja do produktov určených pre domácnosti. Nový rozsiahly rad produktov umožňuje našim používateľom prístup k potenciálu cloud, zdieľanie obsahu medzi zariadeniami a využitie veľkého množstva digitálneho sveta pre zábavu a prácu."

Zobrazenie dokonalej reality
Toshiba je priekopníkom ďalšieho kroku v odvetví kvality obrazu a ohlasuje Quad Full HD (4K) televízory s obrazovkou veľkosti až 213 cm (84"). So zameraním na kvalitu zobrazenia ponúka Toshiba jedinečné domáce filmové zážitky s využitím televízorov s rozlíšením Quad Full HD (4K). Tieto televízory zobrazujú výnimočné kvalitný Quad Full HD obraz, zatiaľ čo platforma procesora ENGINE CEVO 4K poskytuje dokonalú ostrosť, detaily a hĺbku.

Chytré televízory a pôsobivé 3D zobrazenie
Toshiba predstavuje ešte múdrejší Smart TV technológie s radom TL938/968 a RL938, a to vďaka LCD panelom s Edge LED podsvietením, rozlíšením Full HD 1920x1080p a pomeru strán 16:9. Vstavané možnosti WiFi umožňujú ľahký prístup k portálu Toshiba Places, USB Video Recording, využití technológie Intel WiDi a kompatibilita s Open Browser a Skype a kombinácia integrovaných možností pre tablety a smartphony umožňuje ich prepojenie a sprostredkováva prístup k širokej škále on-line obsahu. TL938 sú 3D Ready a s pôsobivými 3D funkciami môžu prevádzať 2D obsah do 3D podoby s použitím okuliarov Toshiba Active Shutter 3D (predávajú sa samostatne).

Rad Toshiba WL938 predstavuje super tenký rámik s dizajnovými prvkami z dielne JACOB JENSEN a prináša prírastky do televíznej rodiny s veľkosťou obrazovky 139 cm (55"), 119 cm (47") a 107 cm (42"). Tieto produkty ponúkajú vďaka až štyrom pribaleným okuliarom okamžitý 3D zážitok a sú schopné prevádzať 2D obsah do podoby 3D a tak zvyšujú množstvo použiteľného 3D obsahu.

Ako súčasť svojho záväzku k rozvoju prelomových inteligentných televízorov sa spoločnosť Toshiba stala členom predstavenstva Smart TV Aliancie.

Nové Ultrabooky nastavujú latku
Nové UltrabookyTM Satellite U920t spolupracujú so systémom Windows 8 a poskytujú schopnosť jednoduché premeny z režimu notebooku s klávesnicou a dotykovými možnosťami do režimu tabletu s multidotykovým ovládaním až piatimi prstami. Poskytujú zároveň výkon notebooku a možnosti transformácie. Satellite U920t je vybavený displejom s uhlopriečkou 31,8 cm (12,5'') so širokým pozorovacím uhlom a dotykovým displejom a ponúka rýchle prebudenie aj rýchle spustenie v priebehu niekoľkých sekúnd.

Prírastok do populárnej série Toshiba Ultrabookov dopĺňa Satellite U940. Poskytuje pohodlnú mobilitu Ultrabooku a je vybavený najnovšou generáciou procesorov Intel, špecializovanou grafikou a praktickým osadením portov a rozhraní, ako je HDMI®, Ethernet, a dva konektory USB 3.0.

Kolekcia Windows 8
Okrem novo predstavených Satellite U920t a Satellite U940 odhalí Toshiba rad zariadení určených pre Windows 8. Naše skúsenosti na poli PC nám umožňujú vyvíjať zariadenia optimalizovaná pre využitie rôzneho obsahu a určenia. Praktickosť transformácie U920t do tabletu umožnili dotykové funkcie systému Windows 8. Dotyky možno tiež ovládať all-in-one PC Toshiba LX830 58,4 cm (23"), a notebook Sattelite P845t 35,6 cm (14").

Ďalším inovatívnym produktom určeným pre Windows 8 je Satellite U840W, prvý Ultrabook na svete so širokouhlým displejom formátu 21:9, ktorý ponúka celoobrazovkové prezeranie multimédií vo formáte Cinematic (filmová podoba) a pôsobivý zvuk harman/kardon, ktorý je ďalej vylepšený technológiou SRS 3D Sound Premium. Navyše, Unikátna technológia Toshiba Split Screen umožňuje užívateľom usporiadať na širokouhlom displeji až deväť rôznych obsahových oblastí.

Toshiba MediaGuide - dokonalý TV spoločník
Nová aplikácia Toshiba MediaGuide4 umožňuje divákom vlastniacim tablet s operačným systémom AndroidTM, ako je napríklad Toshiba AT300, udržať plnú kontrolu nad ich televízory. Aplikácia poskytuje elektronického programového sprievodcu (EPG), s ktorého pomocou môže užívateľ pomocou dotykového ovládania meniť kanály alebo zdieľať s priateľmi na sociálnych sieťach názvy programov, vysielacie časy a názvy kanálov. Ďalšie funkcie umožňujú používateľom nastaviť pripomenutie a záznam³ programu, aby mohli dobre plánovať svoj čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o obsadení a režisérovi filmu, ktorý práve sledujete, stačí kliknúť na požadovaný titul na EPG. Dotykom môžete tiež ľahko nájsť ďalší obsah rovnakého žánru alebo od rovnakého režiséra, prípadne s rovnakými hercami. Či už dávate prednosť televíznemu vysielaniu alebo Video On Demand z portálu Toshiba Places, Toshiba MediaGuide je dokonalým spoločníkom vášho televízora.

Vitrína tabletov
Na veľtrhu IFA 2102 vystavuje Toshiba tiež kľúčové produkty z oblasti tabletov. Okrem konvertibilného Ultrabooku Satellite U920t, ktorý ponúka funkciu tabletu, predstavujeme dva tablety so systémom AndroidTM. 25,7 cm (10,1'') tablet Toshiba AT300 prináša AndroidTM 4.0 a je poháňaný procesorom NVIDIA Tegra 3. Napriek tomu, že je len 8,95 mm tenký, prichádza Toshiba AT300 s širokým výberom rozhraní a portov, vrátane mikro USB, štandardného SD slotu, micro HDMI, WLAN, Bluetooth 3.0 a v závislosti od modelu aj mobilného širokopásmového pripojenia. V kontraste stojí tablet Toshiba AT270 s 19,6 cm (7,7'') AMOLED displejom. AT270 je tiež postavený pre AndroidTM 4.0 a je poháňaný procesorom NVIDIA Tegra 3. Malý AT270 poskytuje aj cez svoje rozmery vysokú životnosť batérie a veľký výber vstavaných portov a rozhraní, vrátane mikro-USB, Micro-SD slotu, WLAN a Bluetooth 3.0.

Doplnky pre zvuk a obraz na veľtrhu IFA 2012
Debut prežívajú dva nové zvukové systémy (soundbary). Toshiba 3D Sound Bar SB1 - SBK1 je dizajnovaný ako klasický Soundbar, ktorý výrazne zlepšuje zvuk televízora. Malý a kompaktný Toshiba Mini 3D Sound Bar so subwooferom - SBM1W je univerzálny, viacúčelový zvukový komplet, ktorý slúži ako výkonový systém reproduktorov pre televízory, pričom vstavané rozhranie Bluetooth ho umožňuje spojiť s ďalšími zariadeniami, ako sú tablety, smartphony a notebooky.

Súčasný rad Camileo prináša tri nové Full HD videokamery. CAMILEO BW20 je robustná, vodotesná športová videokamera, zatiaľ čo CAMILEO S40 je tenká a ľahká kamera s pištoľovou rukoväťou. CAMILEO X150 je kamkordér do dlane, ktorý ponúka 10x optický zoom.

Dva novo ohlásené výkonné projektory NHX21A a NHW22A ponúkajú rozšírenú životnosť až na 20.000 hours5. Nové zariadenia sú ideálním rozšírením nedávno predstaveného projektora Toshiba SHX10.

Riadenie spotreby energie a správa vášho domova
Toshiba demonštruje aj "Energetickú základňu" domácnosti. Energy Management Service (HEMS) s vizualizáciou a diaľkovým ovládaním pomocou počítača, tabletu, chytrého telefónu alebo pripojené TV. Používatelia môžu pristupovať k svojim domácim službám jednoduchým a pohodlným spôsobom z niektorého z týchto zariadení v závislosti na ich umiestneniu a riadiť hospodárenie s energiou, domáce pohodlie a bezpečnosť. Energy Place je ďalším logickým krokom Toshiby, ktorý kombinuje know-how z ich činnosti v oblasti digitálnych produktov a energetickej účinnosti a domény inteligentných sietí. Energy Place tiež reaguje na rastúci záujem spotrebiteľov o energeticky úsporné služby, ktoré im pomôžu riadiť ich domáce pohodlie a znížiť spotrebu energie.

Zdôraznením odhodlania Toshiba HEMS je jeho zapojenie do systému Lyon Confluence, ktorý je jedným z najvýznamnejších európskych inteligentných ekologických mestských projektov. Tento inteligentný koncept Smart Community zahŕňa vytvorenie komplexných systémov pre hospodárenie s energiou, ktoré pomáhajú domácnostiam, podnikom a celej komunite monitorovať, analyzovať a vo výslednom efekte znížiť spotrebu energie. Toho je dosiahnuté prostredníctvom štyroch fáz - (I) energeticky úsporných budov, (II) systému zdieľania vozidiel na elektrický pohon s napätím zo solárnych foto voltaických panelov, (III) kontrolného energetického systému pre obytné domy a (IV) systému Community Energy Management pre riadenie spotreby energie, plánovanie a využitie energie v okrese Lyon.

Přes 3.333 aktivních účastníků za 3 týdny? Jde to!
Do konce srpna se aktivně registrovalo do věrnostního programu Tolary.cz již 3.333 účastníků a během provozu se mezi ně rozdalo přes 500.000,- elektronických peněz registrovaných u České národní banky. Elektronické peníze mají název "tolary".

Na výborném výsledku v počtu registrovaných účastníků se podílí především účast slevového portálu Zapakatel.cz. Tento server se zaměřením na cestování, módu a zboží se ztotožnil s velkorysou vizí Tolarů, která chce zapojit více obchodů do jednoho věrnostního programu. V něm zákazník získá odměnu za každý nákup v podobě tolarů a ty může využít k zaplacení objednávky i v jiném obchodě. Významné obchody českého internetu zapojené do systému formou cashback (část peněz za nákup dostanou účastníci zpět): Mall.cz, Kasa.cz, ePojisteni.cz, Parfemy.cz, Allianz Direct apod. Zapojením dalších obchodů se plánuje každý měsíc a to s sebou přinese i více aktivních účtů.

Používání systému je velmi jednoduché - viz. návody:

Jak poslat tolary někomu jinému: http://www.youtube.com/watch?v=byvpgbCp7PA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 4

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá