3.9.2012 0 Comments

Tohiba na veľtrhu IFA 2012 predstavuje inovácie z oblasti televízií, počítačov a tabletov

Toshiba Europe GmbH predstavuje na veľtrhu IFA 2012 v Berlíne najnovšie inovácie z oblasti televízií, počítačov a tabletov. Toshiba ukazuje svet možností rôznych zariadení a dáva užívateľom množstvo príležitostí na spoznávanie digitálnych svetov. Z viac ako 160 zariadení vystavených na stánku spoločnosti Toshiba na veľtrhu IFA vyčnievajú Quad Full HD (4K) displeja, nový inovatívny Ultrabook, predstavenie radu pre Windows 8 a demonštrácie zobrazovacích zariadení, ktoré pristupujú k obsahu z cloudu a umožňujú zdieľanie obsahu.

"Uvedomujeme si, že ľudia používajú celý rad zariadení, aby si vychutnali najrôznejši digitálny obsah," povedal Andy Bass, viceprezident pre predaj a marketing v Európe. "Ako líder v oblastiach TV a PC priemyslu prenášame naše rozsiahle odborné znalosti a dlhoročné skúsenosti z výskumu a vývoja do produktov určených pre domácnosti. Nový rozsiahly rad produktov umožňuje našim používateľom prístup k potenciálu cloud, zdieľanie obsahu medzi zariadeniami a využitie veľkého množstva digitálneho sveta pre zábavu a prácu."

Zobrazenie dokonalej reality
Toshiba je priekopníkom ďalšieho kroku v odvetví kvality obrazu a ohlasuje Quad Full HD (4K) televízory s obrazovkou veľkosti až 213 cm (84"). So zameraním na kvalitu zobrazenia ponúka Toshiba jedinečné domáce filmové zážitky s využitím televízorov s rozlíšením Quad Full HD (4K). Tieto televízory zobrazujú výnimočné kvalitný Quad Full HD obraz, zatiaľ čo platforma procesora ENGINE CEVO 4K poskytuje dokonalú ostrosť, detaily a hĺbku.

Chytré televízory a pôsobivé 3D zobrazenie
Toshiba predstavuje ešte múdrejší Smart TV technológie s radom TL938/968 a RL938, a to vďaka LCD panelom s Edge LED podsvietením, rozlíšením Full HD 1920x1080p a pomeru strán 16:9. Vstavané možnosti WiFi umožňujú ľahký prístup k portálu Toshiba Places, USB Video Recording, využití technológie Intel WiDi a kompatibilita s Open Browser a Skype a kombinácia integrovaných možností pre tablety a smartphony umožňuje ich prepojenie a sprostredkováva prístup k širokej škále on-line obsahu. TL938 sú 3D Ready a s pôsobivými 3D funkciami môžu prevádzať 2D obsah do 3D podoby s použitím okuliarov Toshiba Active Shutter 3D (predávajú sa samostatne).

Rad Toshiba WL938 predstavuje super tenký rámik s dizajnovými prvkami z dielne JACOB JENSEN a prináša prírastky do televíznej rodiny s veľkosťou obrazovky 139 cm (55"), 119 cm (47") a 107 cm (42"). Tieto produkty ponúkajú vďaka až štyrom pribaleným okuliarom okamžitý 3D zážitok a sú schopné prevádzať 2D obsah do podoby 3D a tak zvyšujú množstvo použiteľného 3D obsahu.

Ako súčasť svojho záväzku k rozvoju prelomových inteligentných televízorov sa spoločnosť Toshiba stala členom predstavenstva Smart TV Aliancie.

Nové Ultrabooky nastavujú latku
Nové UltrabookyTM Satellite U920t spolupracujú so systémom Windows 8 a poskytujú schopnosť jednoduché premeny z režimu notebooku s klávesnicou a dotykovými možnosťami do režimu tabletu s multidotykovým ovládaním až piatimi prstami. Poskytujú zároveň výkon notebooku a možnosti transformácie. Satellite U920t je vybavený displejom s uhlopriečkou 31,8 cm (12,5'') so širokým pozorovacím uhlom a dotykovým displejom a ponúka rýchle prebudenie aj rýchle spustenie v priebehu niekoľkých sekúnd.

Prírastok do populárnej série Toshiba Ultrabookov dopĺňa Satellite U940. Poskytuje pohodlnú mobilitu Ultrabooku a je vybavený najnovšou generáciou procesorov Intel, špecializovanou grafikou a praktickým osadením portov a rozhraní, ako je HDMI®, Ethernet, a dva konektory USB 3.0.

Kolekcia Windows 8
Okrem novo predstavených Satellite U920t a Satellite U940 odhalí Toshiba rad zariadení určených pre Windows 8. Naše skúsenosti na poli PC nám umožňujú vyvíjať zariadenia optimalizovaná pre využitie rôzneho obsahu a určenia. Praktickosť transformácie U920t do tabletu umožnili dotykové funkcie systému Windows 8. Dotyky možno tiež ovládať all-in-one PC Toshiba LX830 58,4 cm (23"), a notebook Sattelite P845t 35,6 cm (14").

Ďalším inovatívnym produktom určeným pre Windows 8 je Satellite U840W, prvý Ultrabook na svete so širokouhlým displejom formátu 21:9, ktorý ponúka celoobrazovkové prezeranie multimédií vo formáte Cinematic (filmová podoba) a pôsobivý zvuk harman/kardon, ktorý je ďalej vylepšený technológiou SRS 3D Sound Premium. Navyše, Unikátna technológia Toshiba Split Screen umožňuje užívateľom usporiadať na širokouhlom displeji až deväť rôznych obsahových oblastí.

Toshiba MediaGuide - dokonalý TV spoločník
Nová aplikácia Toshiba MediaGuide4 umožňuje divákom vlastniacim tablet s operačným systémom AndroidTM, ako je napríklad Toshiba AT300, udržať plnú kontrolu nad ich televízory. Aplikácia poskytuje elektronického programového sprievodcu (EPG), s ktorého pomocou môže užívateľ pomocou dotykového ovládania meniť kanály alebo zdieľať s priateľmi na sociálnych sieťach názvy programov, vysielacie časy a názvy kanálov. Ďalšie funkcie umožňujú používateľom nastaviť pripomenutie a záznam³ programu, aby mohli dobre plánovať svoj čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o obsadení a režisérovi filmu, ktorý práve sledujete, stačí kliknúť na požadovaný titul na EPG. Dotykom môžete tiež ľahko nájsť ďalší obsah rovnakého žánru alebo od rovnakého režiséra, prípadne s rovnakými hercami. Či už dávate prednosť televíznemu vysielaniu alebo Video On Demand z portálu Toshiba Places, Toshiba MediaGuide je dokonalým spoločníkom vášho televízora.

Vitrína tabletov
Na veľtrhu IFA 2102 vystavuje Toshiba tiež kľúčové produkty z oblasti tabletov. Okrem konvertibilného Ultrabooku Satellite U920t, ktorý ponúka funkciu tabletu, predstavujeme dva tablety so systémom AndroidTM. 25,7 cm (10,1'') tablet Toshiba AT300 prináša AndroidTM 4.0 a je poháňaný procesorom NVIDIA Tegra 3. Napriek tomu, že je len 8,95 mm tenký, prichádza Toshiba AT300 s širokým výberom rozhraní a portov, vrátane mikro USB, štandardného SD slotu, micro HDMI, WLAN, Bluetooth 3.0 a v závislosti od modelu aj mobilného širokopásmového pripojenia. V kontraste stojí tablet Toshiba AT270 s 19,6 cm (7,7'') AMOLED displejom. AT270 je tiež postavený pre AndroidTM 4.0 a je poháňaný procesorom NVIDIA Tegra 3. Malý AT270 poskytuje aj cez svoje rozmery vysokú životnosť batérie a veľký výber vstavaných portov a rozhraní, vrátane mikro-USB, Micro-SD slotu, WLAN a Bluetooth 3.0.

Doplnky pre zvuk a obraz na veľtrhu IFA 2012
Debut prežívajú dva nové zvukové systémy (soundbary). Toshiba 3D Sound Bar SB1 - SBK1 je dizajnovaný ako klasický Soundbar, ktorý výrazne zlepšuje zvuk televízora. Malý a kompaktný Toshiba Mini 3D Sound Bar so subwooferom - SBM1W je univerzálny, viacúčelový zvukový komplet, ktorý slúži ako výkonový systém reproduktorov pre televízory, pričom vstavané rozhranie Bluetooth ho umožňuje spojiť s ďalšími zariadeniami, ako sú tablety, smartphony a notebooky.

Súčasný rad Camileo prináša tri nové Full HD videokamery. CAMILEO BW20 je robustná, vodotesná športová videokamera, zatiaľ čo CAMILEO S40 je tenká a ľahká kamera s pištoľovou rukoväťou. CAMILEO X150 je kamkordér do dlane, ktorý ponúka 10x optický zoom.

Dva novo ohlásené výkonné projektory NHX21A a NHW22A ponúkajú rozšírenú životnosť až na 20.000 hours5. Nové zariadenia sú ideálním rozšírením nedávno predstaveného projektora Toshiba SHX10.

Riadenie spotreby energie a správa vášho domova
Toshiba demonštruje aj "Energetickú základňu" domácnosti. Energy Management Service (HEMS) s vizualizáciou a diaľkovým ovládaním pomocou počítača, tabletu, chytrého telefónu alebo pripojené TV. Používatelia môžu pristupovať k svojim domácim službám jednoduchým a pohodlným spôsobom z niektorého z týchto zariadení v závislosti na ich umiestneniu a riadiť hospodárenie s energiou, domáce pohodlie a bezpečnosť. Energy Place je ďalším logickým krokom Toshiby, ktorý kombinuje know-how z ich činnosti v oblasti digitálnych produktov a energetickej účinnosti a domény inteligentných sietí. Energy Place tiež reaguje na rastúci záujem spotrebiteľov o energeticky úsporné služby, ktoré im pomôžu riadiť ich domáce pohodlie a znížiť spotrebu energie.

Zdôraznením odhodlania Toshiba HEMS je jeho zapojenie do systému Lyon Confluence, ktorý je jedným z najvýznamnejších európskych inteligentných ekologických mestských projektov. Tento inteligentný koncept Smart Community zahŕňa vytvorenie komplexných systémov pre hospodárenie s energiou, ktoré pomáhajú domácnostiam, podnikom a celej komunite monitorovať, analyzovať a vo výslednom efekte znížiť spotrebu energie. Toho je dosiahnuté prostredníctvom štyroch fáz - (I) energeticky úsporných budov, (II) systému zdieľania vozidiel na elektrický pohon s napätím zo solárnych foto voltaických panelov, (III) kontrolného energetického systému pre obytné domy a (IV) systému Community Energy Management pre riadenie spotreby energie, plánovanie a využitie energie v okrese Lyon.

Přes 3.333 aktivních účastníků za 3 týdny? Jde to!
Do konce srpna se aktivně registrovalo do věrnostního programu Tolary.cz již 3.333 účastníků a během provozu se mezi ně rozdalo přes 500.000,- elektronických peněz registrovaných u České národní banky. Elektronické peníze mají název "tolary".

Na výborném výsledku v počtu registrovaných účastníků se podílí především účast slevového portálu Zapakatel.cz. Tento server se zaměřením na cestování, módu a zboží se ztotožnil s velkorysou vizí Tolarů, která chce zapojit více obchodů do jednoho věrnostního programu. V něm zákazník získá odměnu za každý nákup v podobě tolarů a ty může využít k zaplacení objednávky i v jiném obchodě. Významné obchody českého internetu zapojené do systému formou cashback (část peněz za nákup dostanou účastníci zpět): Mall.cz, Kasa.cz, ePojisteni.cz, Parfemy.cz, Allianz Direct apod. Zapojením dalších obchodů se plánuje každý měsíc a to s sebou přinese i více aktivních účtů.

Používání systému je velmi jednoduché - viz. návody:

Jak poslat tolary někomu jinému: http://www.youtube.com/watch?v=byvpgbCp7PA

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá