Image
15.4.2014 0 Comments

Tlačiareň do vrecka na Kickstarteri – vytlačte si dokumenty aj na cestách

Kicksta.jpg Určite sa vám niekedy stalo, že ste potrebovali niečo súrne vytlačiť, no boli ste niekoľko kilometrov od vášho domu a nebol nablízku nekto, kto by vám s tým pomohol. Kompaktná tlačiareň Mini Mobile Robotic Printer by vás mala podobných situácií nadobro zbaviť.

Telo tlačiarne je vyrobené z polykarbonátu, má hmotnosť len 300 gramov, vysoká je 10 centimetrov, široká približne 11,5 cm a rozumie si so všetkými systémami - Android, iOS, Linux, Mac a, samozrejme, Windows. Kvalita tlače najnovšieho prototypu dosahuje 96 × 192 dpi s rýchlosťou 1,2 stránky za minútu (A4).

Obsah jednej náplne vám vystačí na vytlačenie 1000 strán. Dobrá správa je, že využíva štandardné kazety pre tlačiarne HP, ich prípadná výmena by tak nemala predstavovať problém. Na tele nájdete jeden port micro USB, vstup, pomocou ktorého budete nabíjať Li-Poly batériu s výdržou okolo jednej hodiny. No doba nabíjania je zatiaľ trojnásobná - až tri hodiny. O bezdrôtovú komunikáciu sa zase postará technológia Bluetooth.

Tlačiareň bola súčasťou izraelskej výstavy ThinkNext, kde zožala obrovský úspech a množstvo chváli, dokonca aj od samotného Microsoftu. V súčasnosti prebieha na Kickstarteri kampaň, kde tvorcovia požadujú 400 000 USD. Za prvých pár dní sa však podarilo vyzbierať takmer tretinu sumy, projekt by sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou mal dostať do úspešného konca.

A čo cena? Cez Kickstarter ju môžete získať za 200 USD + poštovné (asi 20 USD). Prvé kusy sa následne začnú rozposielať už v januári budúceho roka.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá