Image
15.4.2014 0 Comments

Tlačiareň do vrecka na Kickstarteri – vytlačte si dokumenty aj na cestách

Kicksta.jpg Určite sa vám niekedy stalo, že ste potrebovali niečo súrne vytlačiť, no boli ste niekoľko kilometrov od vášho domu a nebol nablízku nekto, kto by vám s tým pomohol. Kompaktná tlačiareň Mini Mobile Robotic Printer by vás mala podobných situácií nadobro zbaviť.

Telo tlačiarne je vyrobené z polykarbonátu, má hmotnosť len 300 gramov, vysoká je 10 centimetrov, široká približne 11,5 cm a rozumie si so všetkými systémami - Android, iOS, Linux, Mac a, samozrejme, Windows. Kvalita tlače najnovšieho prototypu dosahuje 96 × 192 dpi s rýchlosťou 1,2 stránky za minútu (A4).

Obsah jednej náplne vám vystačí na vytlačenie 1000 strán. Dobrá správa je, že využíva štandardné kazety pre tlačiarne HP, ich prípadná výmena by tak nemala predstavovať problém. Na tele nájdete jeden port micro USB, vstup, pomocou ktorého budete nabíjať Li-Poly batériu s výdržou okolo jednej hodiny. No doba nabíjania je zatiaľ trojnásobná - až tri hodiny. O bezdrôtovú komunikáciu sa zase postará technológia Bluetooth.

Tlačiareň bola súčasťou izraelskej výstavy ThinkNext, kde zožala obrovský úspech a množstvo chváli, dokonca aj od samotného Microsoftu. V súčasnosti prebieha na Kickstarteri kampaň, kde tvorcovia požadujú 400 000 USD. Za prvých pár dní sa však podarilo vyzbierať takmer tretinu sumy, projekt by sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou mal dostať do úspešného konca.

A čo cena? Cez Kickstarter ju môžete získať za 200 USD + poštovné (asi 20 USD). Prvé kusy sa následne začnú rozposielať už v januári budúceho roka.


Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá