Image
15.4.2014 0 Comments

Tlačiareň do vrecka na Kickstarteri – vytlačte si dokumenty aj na cestách

Kicksta.jpg Určite sa vám niekedy stalo, že ste potrebovali niečo súrne vytlačiť, no boli ste niekoľko kilometrov od vášho domu a nebol nablízku nekto, kto by vám s tým pomohol. Kompaktná tlačiareň Mini Mobile Robotic Printer by vás mala podobných situácií nadobro zbaviť.

Telo tlačiarne je vyrobené z polykarbonátu, má hmotnosť len 300 gramov, vysoká je 10 centimetrov, široká približne 11,5 cm a rozumie si so všetkými systémami - Android, iOS, Linux, Mac a, samozrejme, Windows. Kvalita tlače najnovšieho prototypu dosahuje 96 × 192 dpi s rýchlosťou 1,2 stránky za minútu (A4).

Obsah jednej náplne vám vystačí na vytlačenie 1000 strán. Dobrá správa je, že využíva štandardné kazety pre tlačiarne HP, ich prípadná výmena by tak nemala predstavovať problém. Na tele nájdete jeden port micro USB, vstup, pomocou ktorého budete nabíjať Li-Poly batériu s výdržou okolo jednej hodiny. No doba nabíjania je zatiaľ trojnásobná - až tri hodiny. O bezdrôtovú komunikáciu sa zase postará technológia Bluetooth.

Tlačiareň bola súčasťou izraelskej výstavy ThinkNext, kde zožala obrovský úspech a množstvo chváli, dokonca aj od samotného Microsoftu. V súčasnosti prebieha na Kickstarteri kampaň, kde tvorcovia požadujú 400 000 USD. Za prvých pár dní sa však podarilo vyzbierať takmer tretinu sumy, projekt by sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou mal dostať do úspešného konca.

A čo cena? Cez Kickstarter ju môžete získať za 200 USD + poštovné (asi 20 USD). Prvé kusy sa následne začnú rozposielať už v januári budúceho roka.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá