Image
21.9.2015 0 Comments

Tlačené pamäťové štítky od Xeroxu pomôžu v boji proti falšovateľom

Spoločnosť Xerox predstavila dva nové tlačiteľné pamäťové štítky s kapacitou 36 bitov v rámci prepisovateľnej pamäte. Xerox ich vyvinul ako nástroj boja proti falšovaniu, ktorý využijú hlavne spoločnosti zaoberajúce sa distribúciou. Štítky prilepené na balík totiž dokážu pojať informáciu o jeho obsahu i stave, a tak môžu slúžiť napríklad na overenie jeho pravosti či toho, ako sa s ním v priebehu distribúcie zaobchádzalo. Ďalšie informácie, ktoré sa dajú do štítku zapísať, sa môžu týkať napríklad úhrady poplatku za prepravu, záruky, servisu či prípadných distribučných autorizácií.

Na prečítanie dát pritom postačí bežný inteligentný telefón s príslušnou aplikáciou, dokonca bez nutnosti prípoja k internetu. Pokročilejší z dvoch predstavených typov štítkov bude mať navyše dáta kryptograficky zabezpečené prostredníctvom unikátneho kódu.

„Bežné opatrenia proti falšovaniu, ako sú napríklad neviditeľný atrament, hologramy alebo čipy RFID, sa dajú ľahko skopírovať a prelomiť a pritom sú často nákladne," uvádza vo svojej správe Xerox, „ale kombinácia tlačenej pamäte a zašifrovania predstavuje jedno z najbezpečnejších riešení proti falšovaniu na trhu."

A hoci Xerox cenu štítkov nezverejnil, ich výroba je vraj lacná, pričom prelomenie ich ochrany je náročné. Výhodná je v neposlednom rade aj spomínaná možnosť overenia ich pravosti v off-line režime.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá