Image
18.12.2015 0 Comments

Tim Cook označil chromebooky za lacné „testovacie stroje“

V rámci kampane Hour of Code sa šéf Applu Tim Cook stretol s novinármi a rozhovoril sa o tom, ako si spoločnosť predstavuje budúcnosť vzdelávania. Pri tej príležitosti diskutoval aj o úspechu chromebookov Googlu na tomto trhu.

V rozhovore pre BuzzFeed bol požiadaný o komentovanie skutočnosti, že chromebooky predbiehajú iPady, pokiaľ ide o ich obľúbenosť v amerických školách. Cook povedal, že Apple nechce nasledovať stratégiu Googlu, ktorý ponúka za nízke ceny chromebooky pre školy ako „testovacie stroje". Americké školy totiž uprednostňujú lacné zariadenia s integrovanou klávesnicou a trackpadom pred drahými tabletmi, ako sú aj iPady od Applu.

Cook povedal, že Apple nemá záujem presadzovať svoje tablety na testovanie, skôr vraj chce „pomáhať študentom učiť sa a učiteľom vyučovať, a nie testovať". Ich zámerom je vytvoriť produkty, ktoré umožňujú deťom učiť sa „na inej úrovni".

V rozhovore pre Mashable na tom istom podujatí Cook povedal, že učebňa budúcnosti bude založená na riešení problémov, kreativite a osvojovaní si sebavyjadrenia.

„Nie som fanúšikom testovacej výučby," povedal Cook. „Myslím, že kreativita je veľmi dôležitá. Trénovať myseľ, ako treba myslieť, je dôležité. V testovacej výučbe je podľa mňa priveľa memorovania. Jedným slovom, všetky informácie dostanete tu," Cook ukázal na svoj iPhone. „Vaša schopnosť zapamätať si, kedy bola vojna vyhratá, nie je veľmi relevantná."

Zdroj: macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá