Image
18.12.2015 0 Comments

Tim Cook označil chromebooky za lacné „testovacie stroje“

V rámci kampane Hour of Code sa šéf Applu Tim Cook stretol s novinármi a rozhovoril sa o tom, ako si spoločnosť predstavuje budúcnosť vzdelávania. Pri tej príležitosti diskutoval aj o úspechu chromebookov Googlu na tomto trhu.

V rozhovore pre BuzzFeed bol požiadaný o komentovanie skutočnosti, že chromebooky predbiehajú iPady, pokiaľ ide o ich obľúbenosť v amerických školách. Cook povedal, že Apple nechce nasledovať stratégiu Googlu, ktorý ponúka za nízke ceny chromebooky pre školy ako „testovacie stroje". Americké školy totiž uprednostňujú lacné zariadenia s integrovanou klávesnicou a trackpadom pred drahými tabletmi, ako sú aj iPady od Applu.

Cook povedal, že Apple nemá záujem presadzovať svoje tablety na testovanie, skôr vraj chce „pomáhať študentom učiť sa a učiteľom vyučovať, a nie testovať". Ich zámerom je vytvoriť produkty, ktoré umožňujú deťom učiť sa „na inej úrovni".

V rozhovore pre Mashable na tom istom podujatí Cook povedal, že učebňa budúcnosti bude založená na riešení problémov, kreativite a osvojovaní si sebavyjadrenia.

„Nie som fanúšikom testovacej výučby," povedal Cook. „Myslím, že kreativita je veľmi dôležitá. Trénovať myseľ, ako treba myslieť, je dôležité. V testovacej výučbe je podľa mňa priveľa memorovania. Jedným slovom, všetky informácie dostanete tu," Cook ukázal na svoj iPhone. „Vaša schopnosť zapamätať si, kedy bola vojna vyhratá, nie je veľmi relevantná."

Zdroj: macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá