Image
18.12.2015 0 Comments

Tim Cook označil chromebooky za lacné „testovacie stroje“

V rámci kampane Hour of Code sa šéf Applu Tim Cook stretol s novinármi a rozhovoril sa o tom, ako si spoločnosť predstavuje budúcnosť vzdelávania. Pri tej príležitosti diskutoval aj o úspechu chromebookov Googlu na tomto trhu.

V rozhovore pre BuzzFeed bol požiadaný o komentovanie skutočnosti, že chromebooky predbiehajú iPady, pokiaľ ide o ich obľúbenosť v amerických školách. Cook povedal, že Apple nechce nasledovať stratégiu Googlu, ktorý ponúka za nízke ceny chromebooky pre školy ako „testovacie stroje". Americké školy totiž uprednostňujú lacné zariadenia s integrovanou klávesnicou a trackpadom pred drahými tabletmi, ako sú aj iPady od Applu.

Cook povedal, že Apple nemá záujem presadzovať svoje tablety na testovanie, skôr vraj chce „pomáhať študentom učiť sa a učiteľom vyučovať, a nie testovať". Ich zámerom je vytvoriť produkty, ktoré umožňujú deťom učiť sa „na inej úrovni".

V rozhovore pre Mashable na tom istom podujatí Cook povedal, že učebňa budúcnosti bude založená na riešení problémov, kreativite a osvojovaní si sebavyjadrenia.

„Nie som fanúšikom testovacej výučby," povedal Cook. „Myslím, že kreativita je veľmi dôležitá. Trénovať myseľ, ako treba myslieť, je dôležité. V testovacej výučbe je podľa mňa priveľa memorovania. Jedným slovom, všetky informácie dostanete tu," Cook ukázal na svoj iPhone. „Vaša schopnosť zapamätať si, kedy bola vojna vyhratá, nie je veľmi relevantná."

Zdroj: macrumors.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá