Image
8.8.2016 0 Comments

Tie najlepšie momenty z olympiády v 4K UHD

Telekom prináša po prvý raz na Slovensku možnosť vyskúšať technológiu budúcnosti a sledovať dianie na letných olympijských hrách v Rio de Janeiro už aj v rozlíšení 4K UHD.

Čo ponúka UHD 4K?         
4K UHD zobrazuje obraz s rozlíšením 3840 x 2160, teda s viac ako ôsmimi miliónmi pixelov. Takýto obraz je asi štyrikrát väčší ako Full HD rozlíšenie (1920 x 1080 pixelov).

Ako môžem sledovať LOH v 4K?
Športoví fanúšikovia môžu sledovať tie najzaujímavejšie okamihy z Olympijských hier v Riu jednoducho vďaka aplikácii 4K Telekom. Aplikácia je dostupná pre 4K televízory Samsung s OS Tizen 2015 alebo 2016 úplne zadarmo pre všetkých bez ohľadu na to, či sú zákazníkmi Telekomu. Na sledovanie v UHD kvalite je tiež potrebné internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 10 Mbps. Aplikácia si najprv overí rýchlosť pripojenia a následne spustí obraz.

Čo všetko budem môcť vidieť cez aplikáciu 4K Telekom?
V 4K UHD si diváci budú môcť pozrieť napríklad otvárací ceremoniál, judo, plávanie, či atletiku a ďalšie športy. Premiérový obsah bude dostupný vždy od 14-tej hodiny nasledujúceho dňa. Telekom ponúkne cez aplikáciu každý deň až 18 hodín obsahu. Vysielanie odštartuje v sobotu o 14:00 otváracím ceremoniálom.

„Na kvalite obrazu nám skutočne záleží, o čom svedčí množstvo kvalitných HD kanálov v našej ponuke. Olympijské hry sa tradične spájajú s rekordmi a preto sme sa pri tejto príležitosti rozhodli aj my prekonať ďalší rekord – tak ako sme medzi prvými priniesli prenos z LOH v Pekingu v HD, dnes budú mať vďaka našej aplikácii 4K Telekom všetci možnosť vyskúšať si technológiu budúcnosti a sledovať dianie v Riu v 4K UHD rozlíšení,“ uviedol Juraj Bóna, riaditeľ pre produktový management a marketing Slovak Telekomu.

Telekom prináša 4K vysielanie z Ria v spolupráci s RTVS, spoločnosťami Ericsson a Mautilus.

Viac informácií nájdete na www.telekom.sk/4K.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá