Image
8.8.2016 0 Comments

Tie najlepšie momenty z olympiády v 4K UHD

Telekom prináša po prvý raz na Slovensku možnosť vyskúšať technológiu budúcnosti a sledovať dianie na letných olympijských hrách v Rio de Janeiro už aj v rozlíšení 4K UHD.

Čo ponúka UHD 4K?         
4K UHD zobrazuje obraz s rozlíšením 3840 x 2160, teda s viac ako ôsmimi miliónmi pixelov. Takýto obraz je asi štyrikrát väčší ako Full HD rozlíšenie (1920 x 1080 pixelov).

Ako môžem sledovať LOH v 4K?
Športoví fanúšikovia môžu sledovať tie najzaujímavejšie okamihy z Olympijských hier v Riu jednoducho vďaka aplikácii 4K Telekom. Aplikácia je dostupná pre 4K televízory Samsung s OS Tizen 2015 alebo 2016 úplne zadarmo pre všetkých bez ohľadu na to, či sú zákazníkmi Telekomu. Na sledovanie v UHD kvalite je tiež potrebné internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 10 Mbps. Aplikácia si najprv overí rýchlosť pripojenia a následne spustí obraz.

Čo všetko budem môcť vidieť cez aplikáciu 4K Telekom?
V 4K UHD si diváci budú môcť pozrieť napríklad otvárací ceremoniál, judo, plávanie, či atletiku a ďalšie športy. Premiérový obsah bude dostupný vždy od 14-tej hodiny nasledujúceho dňa. Telekom ponúkne cez aplikáciu každý deň až 18 hodín obsahu. Vysielanie odštartuje v sobotu o 14:00 otváracím ceremoniálom.

„Na kvalite obrazu nám skutočne záleží, o čom svedčí množstvo kvalitných HD kanálov v našej ponuke. Olympijské hry sa tradične spájajú s rekordmi a preto sme sa pri tejto príležitosti rozhodli aj my prekonať ďalší rekord – tak ako sme medzi prvými priniesli prenos z LOH v Pekingu v HD, dnes budú mať vďaka našej aplikácii 4K Telekom všetci možnosť vyskúšať si technológiu budúcnosti a sledovať dianie v Riu v 4K UHD rozlíšení,“ uviedol Juraj Bóna, riaditeľ pre produktový management a marketing Slovak Telekomu.

Telekom prináša 4K vysielanie z Ria v spolupráci s RTVS, spoločnosťami Ericsson a Mautilus.

Viac informácií nájdete na www.telekom.sk/4K.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá