Image
2.8.2016 0 Comments

The Weather Company dodá dôležité dáta o počasí do oblastí postihovaných živelnými pohromami

The Weather Company, ktorá patrí spoločnosti IBM využije jednu z najväčších platforiem Internetu vecí (IoT), a bude s jej pomocou dodávať dôležité údaje o počasí miliónom obyvateľov v kritických oblastiach postihovaných živelnými katastrofami. Kvôli stále častejším nepriaznivým vplyvom počasia prejavujú vlády jednotlivých štátov, ako aj komerčné spoločnosti, stále väčší záujem o podrobnejšie meteorologické dáta, aby sa mohli pripraviť na hroziace katastrofy včas.

Podľa informácií Svetovej banky pripravili živelné prírodné pohromy za posledných 30 rokov o život približne 2,5 milióna osôb a spôsobili škody za viac ako štyri bilióny amerických dolárov. Ešte znepokojujúcejší je fakt, že v približne 70 rozvojových krajinách sveta chýbajú komplexné systémy včasného varovania pred blížiacimi sa živelnými pohromami. 

V snahe vyriešiť tieto problémy vyvinula v roku 2001 Weather Underground (WU), dcérska spoločnosť The Weather Company, sieť Personal Weather Station (PWS). Túto sieť tvorí vyše 200 tisíc meteorologických staníc v 195 krajinách sveta. Vďaka nej poskytuje spoločnosť The Weather Company miliónom obyvateľov po celom svete hyperlokálne predpovede počasia vyznačujúce sa vysokou presnosťou. Každá stanica je vybavená množstvom senzorov. Obsiahlejšie informácie o počasí potom vedú k presnejším a kvalitnejším predpovediam počasia, ktoré ľuďom v postihnutých oblastiach umožňujú lepšie a pohotovejšie reagovať na blížiace sa živelné pohromy.

"The Weather Company je úspešná vďaka viac ako 160 modelom poveternostných podmienok a odborným znalostiam našich viac ako 150 meteorológov, čo nám umožňuje vytvárať potenciálne najpresnejšie a najspoľahlivejšie predpovede počasia," hovorí Mary Glackinová, senior viceprezidentka spoločnosti The Weather Company. „Aj naďalej budeme zdokonaľovať presnosť našich predpovedí počasia, aby sme dosiahli náš cieľ:  poskytnúť každému človeku na Zemi kvalitnú a presnú predpoveď počasia tak, aby bol v bezpečí a mohol sa na všetky prípadné výkyvy v počasí pripraviť s dostatočným predstihom. Aj s ohľadom na prebiehajúce klimatické zmeny na našej planéte sa javí táto naša úloha, ako stále naliehavejšia,“ dodáva Mary Glackinová.

The Weather Company (IBM)
Spoločnosť The Weather Company, ktorá je súčasťou IBM je najväčšou súkromnou firmou na svete pôsobiacou v oblasti predpovedí počasia. Pomocou vlastných digitálnych produktov The Weather Channel (weather.com) a Weather Underground (wunderground.com) poskytuje najpresnejšie lokalizované dáta týkajúce sa predpovede počasia. Lokalizované informácie o počasí zo siete Personal Weather Station môžu záujemcovia získať aj pomocou aplikácie Weather Underground.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá