Image
15.5.2015 0 Comments

The Void pohltí hráčov virtuálnou realitou prepojenou s fyzickým svetom

void1.jpg Zažiť virtuálnu realitu priamo na vlastnej koži je otázkou blízkej budúcnosti. Americký startupový projekt The Void prišiel s unikátnym konceptom, ako používateľov vtiahnuť do deja a sprostredkovať im čo najrealistickejší zážitok z hry.

The Void kombinuje virtuálny svet so skutočným priamo v špecializovaných herniach na to určených. Výsledkom je, že ak sa bude hráč počas diania kryť za prekážkou, v skutočnosti sa pred ním jedna ozajstná bude aj nachádzať.

void2.jpg

Helma na virtuálnu realitu Rapture HMD by mala byť technologicky pokročilejšia. Využívať bude panely OLED, ktoré by mali docieliť zväčšenie maximálneho zorného poľa hráča. Okrem iného veciam navôkol dodá textúru a vzhľad určený na danú hru.

void3.jpg

Na čo najdokonalejšie precítenie virtuálnej reality budú slúžiť aj špeciálne rukavice na interakciu s prostredím a vesta na určenie zásahu či dotyku. K dosiahnutie maximálnej reality dopomôžu aj špeciálne efekty, ako napríklad vzdušné dýzy. Súčasťou hry by mali byť navyše aj predmety z reálneho sveta či imitácie rôznych zbraní. Skutočný pocit z ovládania automobilu alebo helikoptéry zabezpečia pohyblivé kabíny.

void4.jpg

Napriek tomu, že The Void je startupová spoločnosť, už teraz konkuruje iným firmám vyvíjajúcim technológie na virtuálnu realitu. Prvé herné centrum od The Void by sa malo objaviť už budúci rok v lete v meste Pleasant Grove v americkom Utahu.


Zdroj: thevoid.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá