Image
15.5.2015 0 Comments

The Void pohltí hráčov virtuálnou realitou prepojenou s fyzickým svetom

void1.jpg Zažiť virtuálnu realitu priamo na vlastnej koži je otázkou blízkej budúcnosti. Americký startupový projekt The Void prišiel s unikátnym konceptom, ako používateľov vtiahnuť do deja a sprostredkovať im čo najrealistickejší zážitok z hry.

The Void kombinuje virtuálny svet so skutočným priamo v špecializovaných herniach na to určených. Výsledkom je, že ak sa bude hráč počas diania kryť za prekážkou, v skutočnosti sa pred ním jedna ozajstná bude aj nachádzať.

void2.jpg

Helma na virtuálnu realitu Rapture HMD by mala byť technologicky pokročilejšia. Využívať bude panely OLED, ktoré by mali docieliť zväčšenie maximálneho zorného poľa hráča. Okrem iného veciam navôkol dodá textúru a vzhľad určený na danú hru.

void3.jpg

Na čo najdokonalejšie precítenie virtuálnej reality budú slúžiť aj špeciálne rukavice na interakciu s prostredím a vesta na určenie zásahu či dotyku. K dosiahnutie maximálnej reality dopomôžu aj špeciálne efekty, ako napríklad vzdušné dýzy. Súčasťou hry by mali byť navyše aj predmety z reálneho sveta či imitácie rôznych zbraní. Skutočný pocit z ovládania automobilu alebo helikoptéry zabezpečia pohyblivé kabíny.

void4.jpg

Napriek tomu, že The Void je startupová spoločnosť, už teraz konkuruje iným firmám vyvíjajúcim technológie na virtuálnu realitu. Prvé herné centrum od The Void by sa malo objaviť už budúci rok v lete v meste Pleasant Grove v americkom Utahu.


Zdroj: thevoid.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá