Image
14.2.2014 0 Comments

The Dash – bezdrôtové „štuple“ do uší, ktoré slúžia aj ako monitor pohybovej aktivity

Bragi_Dash copy.jpg Slúchadlá The Dash sú na pohľad ideálnym zariadením (nielen) pre každého bežca. Prehrávajú hudbu, nemajú káble a zároveň sledujú zdravotný stav a monitorujú aktivitu. Stoja 199 dolárov a koncom roka by sa mali objaviť na trhu.

Monitor aktivity je skrytý v ľavom slúchadle a pravé slúchadlo slúži na ovládanie prehrávania hudby. Tieto bezdrôtové „štuple" majú zabudovanú 4 GB pamäť, kam si používateľ môže nahrať pesničky. Prípadne ich môže prehrávať z telefónu, prepojením cez Bluetooth.

dash_122.gif

Slúchadla taktiež tlmia okolitý zvuk, sledujú tep, saturáciu kyslíkom a vynaloženú energiu. V malom tele jedného slúchadla je skrytých pomerne dosť senzorov (akcelerometer, teplomer a ďalšie), ale aj mikrofón, vďaka ktorému The Dash funguje aj ako Bluetooth headset pri telefonovaní. Slúchadlá pravdepodobne nebudete používať neustále, na rozdiel od niektorých iných monitorov aktivity, ale iba počas behania, prípadne cvičenia.

Zariadenie komunikuje s platformami iOS a Android, namerané hodnoty sa zobrazujú v mobilnej aplikácií. Výrobca chce dáta zo zariadenia sprístupniť aj pre iné aplikácie, pre vývojárov pripravuje SDK.

The Dash by sa mal na trh dostať v októbri. Zariadenie si môžete predobjednať cez Kickstarter. Kampaň je úspešná, projekt zarobil viac ako pol milióna dolárov a do konca ostáva ešte 45 dní.

dash_1.gif

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá