Image
14.2.2014 0 Comments

The Dash – bezdrôtové „štuple“ do uší, ktoré slúžia aj ako monitor pohybovej aktivity

Bragi_Dash copy.jpg Slúchadlá The Dash sú na pohľad ideálnym zariadením (nielen) pre každého bežca. Prehrávajú hudbu, nemajú káble a zároveň sledujú zdravotný stav a monitorujú aktivitu. Stoja 199 dolárov a koncom roka by sa mali objaviť na trhu.

Monitor aktivity je skrytý v ľavom slúchadle a pravé slúchadlo slúži na ovládanie prehrávania hudby. Tieto bezdrôtové „štuple" majú zabudovanú 4 GB pamäť, kam si používateľ môže nahrať pesničky. Prípadne ich môže prehrávať z telefónu, prepojením cez Bluetooth.

dash_122.gif

Slúchadla taktiež tlmia okolitý zvuk, sledujú tep, saturáciu kyslíkom a vynaloženú energiu. V malom tele jedného slúchadla je skrytých pomerne dosť senzorov (akcelerometer, teplomer a ďalšie), ale aj mikrofón, vďaka ktorému The Dash funguje aj ako Bluetooth headset pri telefonovaní. Slúchadlá pravdepodobne nebudete používať neustále, na rozdiel od niektorých iných monitorov aktivity, ale iba počas behania, prípadne cvičenia.

Zariadenie komunikuje s platformami iOS a Android, namerané hodnoty sa zobrazujú v mobilnej aplikácií. Výrobca chce dáta zo zariadenia sprístupniť aj pre iné aplikácie, pre vývojárov pripravuje SDK.

The Dash by sa mal na trh dostať v októbri. Zariadenie si môžete predobjednať cez Kickstarter. Kampaň je úspešná, projekt zarobil viac ako pol milióna dolárov a do konca ostáva ešte 45 dní.

dash_1.gif

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá