Image
14.2.2014 0 Comments

The Dash – bezdrôtové „štuple“ do uší, ktoré slúžia aj ako monitor pohybovej aktivity

Bragi_Dash copy.jpg Slúchadlá The Dash sú na pohľad ideálnym zariadením (nielen) pre každého bežca. Prehrávajú hudbu, nemajú káble a zároveň sledujú zdravotný stav a monitorujú aktivitu. Stoja 199 dolárov a koncom roka by sa mali objaviť na trhu.

Monitor aktivity je skrytý v ľavom slúchadle a pravé slúchadlo slúži na ovládanie prehrávania hudby. Tieto bezdrôtové „štuple" majú zabudovanú 4 GB pamäť, kam si používateľ môže nahrať pesničky. Prípadne ich môže prehrávať z telefónu, prepojením cez Bluetooth.

dash_122.gif

Slúchadla taktiež tlmia okolitý zvuk, sledujú tep, saturáciu kyslíkom a vynaloženú energiu. V malom tele jedného slúchadla je skrytých pomerne dosť senzorov (akcelerometer, teplomer a ďalšie), ale aj mikrofón, vďaka ktorému The Dash funguje aj ako Bluetooth headset pri telefonovaní. Slúchadlá pravdepodobne nebudete používať neustále, na rozdiel od niektorých iných monitorov aktivity, ale iba počas behania, prípadne cvičenia.

Zariadenie komunikuje s platformami iOS a Android, namerané hodnoty sa zobrazujú v mobilnej aplikácií. Výrobca chce dáta zo zariadenia sprístupniť aj pre iné aplikácie, pre vývojárov pripravuje SDK.

The Dash by sa mal na trh dostať v októbri. Zariadenie si môžete predobjednať cez Kickstarter. Kampaň je úspešná, projekt zarobil viac ako pol milióna dolárov a do konca ostáva ešte 45 dní.

dash_1.gif

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá